https://telegram.me/empireoflies
توطئه‌ «معامله قرن» قرار است به بیش از ۷۰ سال جنایت و توحش و تجاوزگری رژیم غاصب صهیونیستی رنگ مشروعیت بدهد و در این میان، برخی حکام خائن عرب که خود را به گاو شیرده رئیس رژیم آمریکا تبدیل کرده‌اند در حال خوش‌رقصی برای رژیم غاصب صهیونیستی در سناریوی کثیف معامله قرن هستند.

توطئه‌ای به نام «معامله قرن»/ چرا اهمیت «روز قدس» امسال دوچندان است؟

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغروز قدس امسال به سبب مصادف شدن با برخی تحولات منطقه‌ای، اهمیت دوچندان دارد؛ یکی از مواردی که اهمیت روز قدس امسال را دو چندان می‌کند توطئه بزرگی است که مردم فلسطین با آن مواجه‌اند؛ توطئه‌ای که همانند همیشه در واشنگتن طراحی شده و با فرومایگی برخی حکام مرتجع عرب در حال نشستن به کام صهیونیست‌های غاصب است.

توطئه‌ای به نام «معامله قرن» 
توطئه‌ای موسوم به «معامله قرن» که قرار است به بیش از ۷۰ سال جنایت و توحش و تجاوزگری رژیم غاصب صهیونیستی رنگ مشروعیت بدهد و در این میان، برخی حکام خائن عرب که خود را به گاو شیرده دونالد ترامپ رئیس رژیم آمریکا تبدیل کرده‌اند در حال خوش‌رقصی برای رژیم غاصب صهیونیستی در سناریوی کثیف معامله قرن هستند.

طراحان توطئه معامله قرن چه کسانی هستند؟
طرح موسوم به معامله قرن از زمان روی کار آمدن ترامپ در آمریکا بر سر زبان‌ها افتاد؛ طراحان این طرح ضداسلامی، سه فرد نزدیک به ترامپ هستند؛ «جارد کوشنر» داماد و مشاور وی، «جیسون گرینبلات» فرستاده ویژه وی در امور غرب آسیا و «دیوید فریدمن» سفیر آمریکا در اراضی اشغالی.

اقدامات مقدماتی توطئه معامله قرن
رژیم تروریست پرور آمریکا بعد از آنکه در اردیبهشت ۹۷ در اقدامی ناقض قوانین بین‌المللی، سفارت خود در اراضی اشغالی را از تل‌آویو به بیت‌المقدس منتقل کرد و این شهر را به عنوان پایتخت رژیم منحوس صهیونیستی به رسمیت شناخت، حالا می‌خواهد، طرح موسوم به معامله قرن را برای تضمین بقای صهیونیست‌ها با همراهی برخی حکام مرتجع خائن عرب کلید بزند.

جزئیات طرح ضدفلسطینی معامله قرن
اگر چه ترامپ و مشاورانش هنوز به طور رسمی جزئیات طرح ضدفلسطینی معامله قرن را اعلام نکرده‌اند و گفته‌اند در اواخر بهار از این طرح رونمایی می‌کنند، اما از مطالب مطروحه در محافل سیاسی و رسانه‌ای آمریکایی، صهیونیستی و منطقه‌ای چنین برمی‌آید که طرح مزبور قرار است نیمی از کرانه باختری و بخشی از بیت‌المقدس شرقی را به رژیم صهیونیستی واگذار‌ کند. این در حالی است که حتی کشور‌هایی که رژیم غاصب صهیونیستی را به رسمیت شناخته‌اند، معتقدند بیت‌المقدس شرقی تماما متعلق به فلسطینیان است.

همچنین طبق طرح ضدفلسطینی معامله قرن، فلسطینیان باید از حق بازگشت به سرزمین خود که در قطعنامه ۱۹۴ شورای امنیت سازمان ملل به رسمیت شناخت شده، صرف نظر کنند!

مشارکت مصر و اردن در توطئه آمریکایی – صهیونیستی
یکی از اجزای طرح معامله قرن، ابقای اردوگاه‌های آوارگان فلسطینی در کشور‌های همجوار نظیر اردن است؛ نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی، این موضوع را یکی از شرایط خود برای پذیرش معامله قرن دانسته است. آمریکایی‌ها نیز برای تحقق این امر یعنی نگه داشتن آوارگان فلسطینی در اردن، در فروردین ماه سال جاری، «عبدالله دوم» پادشاه اردن و «عبدالفتاح السیسی» رئیس رژیم مصر را به واشنگتن فراخواندند و به آن‌ها طرح ضدفلسطینی خود موسوم به «معامله قرن» را تفهیم کردند.

آن طور که روزنامه الاخبار لبنان بعد از سفر «عبدالله دوم» به آمریکا نوشت: آمریکا از اردن خواسته تا یک میلیون پناهنده فلسطینی را در مقابل سرمایه گذاری ۴۵ میلیارد دلاری در اردن اسکان دائمی دهد.

البته در همان مقطع فروردین ماه، «عبدالفتاح السیسی» نیز به واشنگتن رفت تا در جریان طرح ضدفلسطینی معامله قرن قرار گیرد و دستورات لازم را در این زمینه از سردمداران رژیم آمریکا دریافت کند.

در همین رابطه، روزنامه رأی الیوم نوشت: ترامپ به درخواست نتانیاهو، به السیسی ماموریت داده تا طرح معامله قرن را در میان حکام کشور‌های عربی تبلیغ کند.

«گاو شیرده» هم وارد معرکه شد!
آمریکایی‌ها همچنین به «بن سلمان» ولیعهد رژیم سعودی نیز ماموریت داده‌اند تا «محمود عباس» رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین را برای پذیرش معامله قرن، تطمیع یا تهدید کند؛ در همین رابطه روزنامه الاخبار لبنان گزارش داده است که «بن سلمان» طی دیداری به «محمود عباس» گفته است اگر معامله قرن را بپذیرد، ۱۰ میلیارد دلار رشوه دریافت می‌کند.

در واقع سعودی‌ها به عنوان اذناب و گاو‌های شیرده آمریکا در منطقه در حال فشار به جنبش فتح و تشکیلات خودگردان فلسطین هستند تا این جنبش و این تشکیلات را وادار به خیانت به مردم فلسطین کنند و بدین ترتیب آرمان آزادی قدس شریف زیرپا گذاشته شود و فلسطینیان برای همیشه از بازگشت به سرزمین آبا و اجدادی‌شان منع شوند.

معامله شرم
البته محمود عباس، شامگاه دوشنبه طی سخنانی در رام‌الله، به تندی علیه توطئه آمریکایی‌ها که برای تثبیت رژیم نژادپرست صهیونیستی و محروم کردن فلسطینیان از حقوق اولیه خود طراحی شده، واکنش نشان داد و گفت: به خواست خدا، طرح «معامله قرن» که همان «معامله شرم» است، به جهنم خواهد رفت.

خوش‌رقصی رژیم آل‌خلیفه برای آمریکا و رژیم صهیونیستی
علاوه بر مصر و اردن و سعودی که در طرح خیانتکارانه و توطئه‌آمیز معامله قرن هر کدام نقشی را به دستور آمریکا برعهده گرفته‌اند، رژیم آل‌خلیفه در بحرین نیز به عنوان یکی دیگر از غلامان حلقه به گوش آمریکا، میزبانی نشستی در راستای طرح معامله قرن را در «منامه» پذیرفته است؛ نشستی که قرار است در اوایل تیرماه برگزار شود و آمریکایی‌ها آنرا پرده نخست عملیاتی شدن طرح ضدفلسطینی معامله قرن می‌دانند. آن طور که واشنگتن برنامه‌ریزی کرده است در این نشست – که عناوین گمراه کننده اقتصادی را یدک می‌کشد – مقامات صهیونیستی و ارتجاع عرب در کنار یکدیگر می‌نشینند و به زعم خود مسئله فلسطین و مناقشه با اسرائیل را حل می‌کنند!

تلاش ارتجاع عرب برای پیشبرد طرح آمریکایی – صهیونیستی معامله قرن در شرایطی است که در این طرح خائنانه، ابتدایی‌ترین حقوق فلسطینیان نادیده انگاشته شده و اشغالگری صهیونیست‌ها کاملا موجه و مشروع جلوه داده شده است.

مفاد معامله قرن به ادعای روزنامه صهیونیستی: «خلع سلاح حماس» و «اخراج عرب‌ها از قدس»!
چند روز پیش، «اسرائیل‌هیوم» که یک روزنامه نزدیک به نتانیاهو است مدعی شد به بند‌هایی از طرح موسوم به «معامله قرن» دست یافته است. آن طور که این روزنامه ادعا کرده بود خلع سلاح حماس، اخراج عرب‌ها از قدس و تشکیل کشور فلسطین بدون ارتش از جمله بند‌های طرح آمریکایی – صهیونیستی معامله قرن است.‌این امر به وضوح بیانگر تلاش آمریکا برای وسعت بخشیدن به نظام تبعیض‌نژادی و آپارتاید در فلسطین اشغالی است.

موضع مقاومت و ملت فلسطین
اما توطئه آمریکا و خیانت حکام مرتجع عرب علیه ملت فلسطین، تنها یک روی سکه است؛ بخش دیگر ماجرا مربوط به مقاومت فلسطین و ملت فلسطین است که سرسختانه در قبال طرح خائنانه و توطئه‌آمیز معامله قرن موضع گرفته‌اند و اعلام داشته‌اند که به هیچ وجه زیر بار به رسمیت شناخته شدن رژیم منحوس صهیونیستی و عادی سازی روابط با این رژیم نامشروع تحت هر عنوان و معامله‌ای نمی‌روند.

ایده استعماری آمریکا
در همین رابطه جنبش جهاد اسلامی فلسطین طی بیانیه‌ای تاکید کرده که «با هر طرح و پیشنهادی که به اتحاد و یکپارچگی اراضی فلسطین لطمه بزند مخالف است و خواهان حفظ وحدت برای مقابله با پیامد‌های خطرناک طرح معامله قرن است».

در بیانیه جنبش جهاد اسلامی فلسطین آمده «هدف از طرح توطئه‌آمیز معامله قرن ایجاد شکاف و دودستگی در منطقه و ترسیم دوباره نقشه منطقه بر اساس ایده استعماری آمریکا است».

واکنش حماس به توطئه جدید آمریکا و خیانت ارتجاع عرب
جنبش مقاومت اسلامی حماس نیز که طی ماه‌های اخیر در دو مقطع – آبان ۹۷ و فروردین ۹۸ – فقط ظرف ۴۸ ساعت، ارتش رژیم متجاوز صهیونیستی را با موشک‌های خود به تسلیم واداشت و کابینه صهیونیست‌ها را مجبور به ارائه پیشنهاد آتش‌بس کرد، در واکنش به طرح توطئه‌آمیز معامله قرن اعلام کرده که مقابله با دشمن صهیونیستی و طرح‌های توسعه‌طلبانه آن در اراضی اشغالی، مستلزم وحدت ملت فلسطین و کنار گذاشتن اختلافات داخلی و تلاش برای ارائه یک طرح ملی یکپارچه با مشارکت تمامی گروه‌ها و جریان‌ها است.

طرحی که هدفش نابودی آرمان فلسطین است

 امسال باید توجه ویژه‌ای به روز قدس شود، زیرا موضوع فلسطین با بزرگترین توطئه روبرو است.

سید حسن نصرالله دبیر کل حزب الله لبنان نیز در سخنرانی اخیر خود به طرح آمریکایی – صهیونیستی معامله قرن واکنش نشان داد و گفت: ما شروع معامله قرن را آنگونه که  مسئولان آمریکایی اعلام کرده‌اند، شنیده ایم و گام نخست با نشست اقتصادی در بحرین  اعلام شده و گام‌های دیگری به دنبال آن خواهد بود؛ بنابراین همه ما باید به مسئولیت تاریخی خود در مقابله با این طرح که هدفش نابودی آرمان فلسطین است، عمل کنیم. امسال باید توجه ویژه‌ای به روز قدس شود، زیرا موضوع فلسطین با بزرگترین توطئه روبرو است.

همچنین ناصر ابوشریف نماینده جنبش جهاد اسلامی فلسطین در آستانه روز قدس در کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی  مجلس شورای اسلامی، ایجاد تنش در کشور‌های اسلامی و فشار به جمهوری اسلامی ایران را پروژه ترامپ – نتانیاهو دانست و گفت: جمهوری اسلامی ایران پایگاه اساسی مقاومت به شمار می‌رود و با وجود تمام تحریم‌ها و مشکلاتی که از سوی آمریکا و لابی صهیونیستی تحمل می‌کند هیچگاه از اصول و ارزش‌های انقلابی خود که حمایت از مردم مظلوم فلسطین و آزادی قدس شریف است پا پس نگذاشته است.

ابوشریف تاکید کرد: ما درروز جهانی قدس در سراسر جهان شاهد فریاد‌های انزجار علیه رژیم صهیونیستی و آمریکا خواهیم بود.

حکام برخی کشور‌های عربی ترسو و معامله‌گر در مقابل سیاست‌های امریکا و رژیم صهیونیستی هستند.

نماینده جنبش جهاد اسلامی فلسطین حکام برخی کشور‌های عربی را ترسو و معامله گر  در مقابل سیاست‌های امریکا و رژیم صهیونیستی دانست و بر هوشیاری ملت‌های مسلمان  در برابر توطئه در کشور‌های اسلامی تاکید کرد.

خالد قدومی رئیس دفتر حماس در ایران نیز روز یکشنبه به خبرنگار میزان گفت: اخیرا شنیدیم قرار است کنفرانسی اقتصادی در بحرین برگزار شود، این اقدامات را محکوم می‌کنیم چرا که به نفع ملت فلسطین نیست و از مقام‌های بحرینی می‌خواهیم به این موضوع توجه کنند که علیه اراده ملت‌های منطقه و فلسطین و ضد کودکان‌مان در فلسطین عمل نکنند. 

وی خاطرنشان کرد: ما هرگونه اقدامی که سیاستمداران برای عادی‌سازی روابط و یا میزبانی طرح‌های آمریکایی وصهیونیستی انجام می‌دهند، محکوم می‌کنیم چرا که به نفع ملت فلسطین نیست.

برادران ما در عرصه مقاومت در آمادگی کامل هستند.
 
رئیس دفتر حماس در ایران یادآورشد: برادران ما در عرصه مقاومت در آمادگی کامل هستند؛  چراکه مزدوران رژیم صهیونیستی را در کمتر از ۴۸ ساعت با شلیک پرحجم موشک‌های خود شکست دادند و ۷۰۰ موشک به سمت اراضی اشغالی در ۴۸ ساعت شلیک کردند و بالاترین دقت را داشتند تا جایی‌که منزل رئیس سابق شاباک جزء اهداف این حملات بود.
 
القدومی عنوان کرد: در پاسخ موشکی مقاومت فلسطین به حملات رژیم صهیونیستی، شهرک‌نشینان صهیونیست به هلاکت رسیدند و پس از آن گنبد آهنین به گنبد کارتونی تبدیل شد. این موشک‌ها هزینه زیادی برای صهیونیست‌ها در بر داشت که می‌توان آن را صد‌ها میلیون دلار در طول دو روز تجاوز به غزه دانست.
وی در عین حال خاطرنشان کرد: موشک‌های جبهه مقاومت فلسطین، توانست دو بعدی عمل کند و امنیت و اقتصاد رژیم صهیونیستی را مورد هدف قرار دهد و در عین حال استراتژی منحصر به فرد مقاومت را به نمایش بگذارد.
 
معامله قرن سرنوشتی مشابه با نشست ورشو پیدا خواهد کرد
در همین رابطه، ابوالفضل ظهره‌وند کارشناس مسائل سیاست خارجی به خبرنگار گروه سیاسی خبرگزاری میزان، گفت: طرح توطئه‌آمیز موسوم به «معامله قرن» از جمله تلاش‌های مذبوحانه محور عبری – عربی – آمریکایی است که با توجه به برایند اتفاقات و تحولات منطقه‌ای، به ناکامی منتهی می‌شود.   
 
این دیپلمات پیشین کشورمان معتقد است: طرح‌هایی از قبیل معامله‌ قرن که بر روی آنها تبلیغات وسیعی از سوی آمریکایی‌ها نیز صورت می‌گیرد در واقع نوعی واکنش انفعالی به شکست‌های محور عبری – عربی – آمریکایی در عرصه‌های مختلف سیاسی و نظامی است. 
 
نشست ورشو یکی از پیش‌درآمدهای طرح موسوم به معامله قرن برای پیشبرد اهداف و اغراض آمریکا در منطقه غرب آسیا بود
ظهره‌‌وند با اشاره به نشست ورشو که در بهمن ماه سال گذشته از سوی آمریکایی‌ها و صهیونیست‌ها در لهستان به منظور فشار سیاسی به ایران ترتیب داده شد،گفت: نشست ورشو یکی از پیش‌درآمدهای طرح موسوم به معامله قرن برای پیشبرد اهداف و اغراض آمریکا در منطقه غرب آسیا بود که حتی بدون صدور بیانیه پایانی خاتمه یافت و به یک فضاحت تمام عیار برای بانیان آن تبدیل شد؛ طرح موسوم به معامله قرن نیز سرنوشتی مشابه با نشست ورشو پیدا خواهد کرد.
 
انتهای پیام/
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme