https://telegram.me/empireoflies

تورم تا پایان سال به زیر ۲۰ درصد می‌رسد

به گزارش «امپراتوری دروغ»، حجت‌الاسلام حسن روحانی لحظاتی قبل در جمع زائران و مجاوران حرم مطهر رضوی به ایراد سخنرانی پرداخت.

رئیس جمهور در بخش ابتدایی سخنان خود اظهار کرد: سلام و درود خالصانه ما بر روان پاک و مطهر هشتمین پیشوای شیعیان جهان، مولای ما حضرت رضا(ع). آرزوی همه ایرانیان و شیعیان این است که در چنین شبی در کنار بارگاه آن امام همام باشند و چه سعادتی برای همه زائران و برای دولت خدمتگزار که امشب به زیارت این مرقد منور تشرف یافته است.

امام هشتم(ع) امام بزرگ شیعیان، امام پر افتخار برای ایرانیان و سرزمین پارس و پارسیان و شیعیان و اقوام مختلف سرزمین ایران، شاید برای برای امام هشتم سفر به مرو و خراسان، با فشاری که دولت عباسی زمان بر او وارد آورده بودند، کاری بس سخت و دشوار بود.

او نه پیام حاکم زمان را رد کرد و نه پذیرفت؛ فشار مامون برای سفر آن حضرت به پایتخت جهان اسلام آن زمان “مرو” هم برای علی ابن موسی الرضا(ع) پذیرشش امکان پذیر بود که از آغاز بپذیرد و هم رد آن علی رغم همه مشکلات و احتمال شهادت امکان پذیر بود. اما امام هشتم راه وسط و اعتدال را انتخاب کرد.

نه آن که در برابر آن پیام دعوت ردی را انتخاب کرد که آن زمان می توانست موجب خونریزی در دنیای اسلام و علویان در برابر عباسیان و عرب آن زمان در برابر ایرانیان؛ شرایط بسیار سخت و سنگینی در دنیای اسلام بود و امام رضا(ع) راه وسط، راه اعتدال و راه تدبیر را در زندگی سیاسی به ما اموخت. او علی رغم اینکه پیام مامون را رد نکرد و بعد از اصرار قبول کرد در برابر قبر پیامبر آن چنان سخن گفت که نارضایتی خود را به گوش جهانیان رساند. او از این فرصتی که دشمن برای او ایجاد کرده بود استفاده کرد، ایران سرزمین عشق به خاندان رسالت بود.

یکی از دلایلی که اصرار داشت مامون امام رضا (ع) به این سرزمین سفر کند. طبرستان با زور شمشیر ایمان نیاوردند، ایران جز بخش کوچک آن با عشق به اسلام و با فهم بلندشان در شناخت دین راستین و خاندان رسالت و اهل بیت(ع) راه اسلام و عشق به امیر المومنین و اهل بیت(ع) را برگزیدند.

ایران فهیم شرافتمند، قهرمان، آگاه و هوشیار خود برترین دین و بهترین راه را که راه خاندان رسالت بود را برگزید و انتخاب کرد. امام هشتم در توقفش در فارس، حومه و بلاخره در خراسان عشق مردم ایران فرصتی یافت تا خود را به جهانیان ابراز دارد، آن نیشابورش و استقبال عظیم مردم در پای منبر و تواضعش در برابر کلام امام و کل خراسان بزرگ آن زمان.

خراسان یعنی سرزمین ادب، یعنی سرزمین شعارا، سرزمین رودکی، سرزمین فردوسی، سرزمین زنده کردن ادب پارسی.خراسان یعنی سرزمین ادب و ادبیات و تاریخ. سرزمین بیهقی؛ خراسان یعنی سرزمین انقلاب. خراسان سرزمین ایستادگی، خراسان یعنی سرزمین رهبری نهضت اسلامی در این شهر و این دیار توسط مقام معظم رهبری حضرت آیت الله خامنه‌ای(مدظله العالی) خراسان یعنی سرزمین سخنان آتشین شهید هاشمی نژاد. خراسان یعنی سرزمین مرجعیت. خراسان سرزمینی که آیت الله وحید خراسانی مرجع عالیقدر از این سرزمین است. خراسان یعنی ایت الله سیستانی مرجع بزرگ عراق از این سرزمین هستند. خراسان یعنی سرزمین علم، فقاهت و سرزمین حوزه علمیه، سرزمین دانشگاه، فرهیختگان، سرزمین اعتدال است.

شما بودید که در ۲۲ خرداد ماه سال گذشته علم و پرچم اعتدال را در این شهر برافراشتید و با حضور قهرمانانه خود در شهر مشهدمقدس حماسه بزرگ را افریدید. آن روز چهارشنبه فراموش ناشدنی جوانان عزیز و پرشور مشهدمقدس و خراسان رضوی، شما بودید زمینه را برای دولت اعتدال در این کشور فراهم کردید.

خراسان سرزمین توسعه، خراسان یعنی مرکزیت تمدن ایرانی و تمدن اسلامی و تمدنی نشات گرفته از خاندان رسالت است.

خراسانی که امروز شامل چندین کشور بزرگ است؛ امروز افتخار همه ما این است که مشهد پایتخت معنوی ایران، شیعیان و اهل بیت و خاندان عاشقان ولایت است.

خراسان مفخر ما است، افتخار ماست؛ خراسان این سرزمینی است که همه مشکلات ایران و جهان شیعه و دنیای اسلام را باید بگشاید. شما مردم عزیز مشهدمقدس و خراسان، سرزمین شیرمردان و لشکرهای بزرگی که از این سرزمین در دفاع مقدس و خراسانی ها که حصر آبادان را شکستید. لشکر ۷۷ و رزمندگان این سرزمین غم دل امام را که گفت آبادان حصرش باید شکسته شود آن غم را زدودید.

شما در سرزمینی هستید که امید ایران به این سرزمین است، ما امروز یک سال بعد از حماسه شما مردم ایران و به ویژه مردم مشهد و خراسان قرار داریم. ما امروز بعد از یکسال افتخار داریم که سال دوم تدبیر و امید را از کنار مرجع شریف امام رضا(ع) شروع می کنیم. من نمی دانم اتفاق بود، لطف امام رضا(ع) بود من اولین سخنرانی انتخاباتی را از مشهد شروع کردم و اخرین سخنرانی را هم در مشهدمقدس انجام دادم و اولین سفر بعد از انتخاب را هم به مشهدمقدس امدم.

ما امروز قدم های بزرگی را در یک سال برداشته ایم و با کمک و همت و هدایت های رهبری ما قدم های بلندتر در سال پیشرو برخواهیم داشت.

ما در بخش اقتصاد در زمینه سیاست خارحی، اجتماعی، فرهنگی به کمک شما مردم به نقطه ای رسیدیم.

اگر تا امروز ما توفیقی به دست آورده ایم در سایه اتحاد و وحدت ملت بزرگ و عزیز ایران بوده است. جوانان عزیز، برومندان و غیوران همه دست به دست هم دهیم. همانطور که رهبری فرمودند ۲ جناح و احزاب مختلف اشکالی ندارد ولی باید یادمان باشد که این دولت خدمتگزار همه مردم است راست و چپ و این جناح و آن جناح و روستایی و شهری و مرد و زن همه ما عاشق ایران  و انقلاب هستیم.

برای ما ایرانی بودن افتخار است. برای ما پیروی امام بودن افتخار است. برای ما وحدت این سرزمین افتخار است. برای ما انقلاب اسلامی و ادامه راه انقلاب افتخار است .برای ما ادامه راه شهیدان افتحار است. برای ما حمایت از همدیگر و حمایت از دولتی که خدمتگزار شماست و انجام وظیفه افتخار همه ماست.

هرچه بدست اوردیم از حمایت شما مردم، از ایثار و تلاش شما مردم بوده است؛ برادران عزیز خواهران گرامی، ما امروز در مسیر توسعه ایران عزیز و قدرتمند هستیم. ما امروز یکی بعد از دیگری بر مشکلات اقتصادی فائق آمده ایم و فائق خواهیم آمد و توانسته ایم رشد سریع تورم را مهار کنیم.

ما توانستیم بیش از آن که پارسال به شما قول دادیم و گفتیم پایان سال ۹۳ تورم به ۲۵ درصد می رسد امروز می توانیم با قدرت به شما بشارت بدهیم که پایان انشالله تورم ما به مراتب از ۲۰ درصد هم پائین‌تر خواهد بود.

ما به شما قول داده بودیم که در رکود قالب خواهیم شد. ما طرح لازم برای عبور از رکود را اماده کرده ایم و بخشی که نیاز به قانون داشت را تقدیم مجلس کرده ایم و اما امروز در کنار مرجع امام رضا(ع) اعلام می کنم ما خوشخبتانه از رکود عبور کرده ایم.

محاسبات ۳ ماهه اول سال ۹۳ اعلام می کند که دولت از رکود عبور کرده است.

امروز برای اینکه رشد را در کشور نمایان کنیم، ما در زمینه انرژی، در زمینه نفت و گاز امسال شاهد تحول چشمگیر خواهیم بود. شما تا پایان سال امار و ارقام را خواهید دید.

دولت برای امسال و ۴ سال آینده ۱۰ میلیارد دلار برای آب اختصاص داده است. همچنین برای مهار آب های مرزی برنامه هایی در نظر گرفته ایم.

ما ۳ سد را در این استان تا پایان امسال به بهره برداری می رسانیم و ۱۰ ها طرح برای این استان داریم.

محیط زیست ما توام با مشکلات فراوان بوده و دولت قدم های اولیه را برای محیط زیست برداشته است. امروز در شهرهای بزرگ و پرچمعیت با تبدیل بنزین اب و هوا متفاوت شده است.

بنزین یورو ۴ را تا امسال به مشهدمقدس اختصاص خواهیم داد؛ راه اندازی بخشی از مترو و اختصاص ۲۰۰ دستگاه اتوبوس به مشهدمقدس از دیگر طرح های دولت برای خراسان رضوی است. البته هر خدمتی که انجام شود در این استان خدمت به تمام ایران است. شهری که پذیرای ۲۵ میلیون زائر در طول سال هست و به معنای خدمت به همه ایران ، ایرانیان و شیعیان و عاشقان خاندان رسالت و اهل بیتی که همه ساله به این مرجع شریف می آیند.

ما برای استان خراسان رضوی، آن طور که امام جمعه مشهدمقدس اشاره کردند بافت فرسوده اطراف حرم یکی از معضلات بزرگ و همچنین حاشیه نشینی است من اعلام کردم و به اعضای هیئت وزیران گفتم که انشاللله فردا هیئت دولت در شهر مشهد تشکیل شود. دستور هیئت دولت در مشهد مسئله بافت فرسوده و حاشیه نشینی مشهد خواهد بود.

انشالله این ۲ معضلی که می دانم سالها در این زمینه تلاش شده و قول هایی داده شده است انشاللله با تصمیماتی که اتخاد خواهد شد ما در طول این دولت یعنی در ۳ سال آینده قدم هایی برخواهیم داشت که انشالله در محضر حضرت ثامن الحجج(ع) شرمنده نباشیم.

۱۲۹ طرح عمرانی در شورای اداری برای استان اعلام می شود و برای سال ۹۳ و ۹۴ اجرایی و تکمیل می شود.

امروز در شرایط سختی منطقه ما قرار گرفته است. مردم عزیز دولت در زمینه مشکلات منطقه در ضمن اینکه مشکلات کشور را حل و فصل می کرده، بالاترین قدم ها را برای امنیت و ثبات منطقه برداشته است. اگر به شما اعلام کنم در شب میلاد امام رضا(ع) که بیشترین کمک برای نجات مردم عراق، جنوبشریال غربش؛ شرقش و شمالش بزرگترین خدمت برای ایجاد امنیت و ثبات نسبی را جمهوری اسلامی ایران و این نظام مقدس برداشته است. البته در عراق مردم عراق، مرجعیت عراق، بالاترین ایثار و تلاش و فداکاری و تدبیر را انجام داده اند. اما اگر کمک ملت و دولت ایران نبود امروز شاهد آن نبودیم که در عراق امنیت نسبی مستقر شود و به حمد الله روز به روز کوچه و شهر و روستا و منطقه از دست تروریست ها، ادم کشان و وحشیان نچات پیدا کند.

اگر همت ملت ایران و تلاش نظام جمهوری اسلامی و دولت ایران و رهبری نبود امروز شاهد پیروزی مردم غزه بر رژیم جنایتکار صهیونیستی نبودیم.

امروز اگر می بینیم امنیت نسبی در سوریه و لبنان برقرار شده در سایه تلاش این ملت و دولت است. پس ما مسئولیتی سنگین بر دوش داریم و در صورتی می توانیم عمل کنیم که اختلافات را کنار بگذاریم و اشکال ندارد که سلیقه ها مختلف باشد. اما برای ایران، نظام و توسعه کشور و تعالی اخلاق و فرهنگ و این جامعه هدف همه ما باید واحد باشد.

باید دست به دست هم دهیم و می توانیم از مشکلات عبور کنیم.

دولت در شرایط تحریم مگر نتوانسته قدم مهمی را بردارد در زمینه سلامت، هنوز باید ادامه پیدا کند و هنوز برای بیمه مردم و تامین امنیت غذایی اقشار ضعیف جامعه ما دولت حدود ۱۰ میلیون نفر را زیر پوشش امنیت غذایی قرار داده و در حد توان انشالله توسعه حخواهد داد.

امروز کسانی که به بیمارستان دولتی مراجعه می کنند راحت تر و با خرج کمتر می توانند از بیمارستان مرخص شوند و این قدم کوچکی است که دولت خدمتگزار برای سلامت جامعه برداشته است و این قدم ها را در ماه ها و سال های آینده گسترش خواهد داد.

ما اگر بخواهیم در زمینه های مختلف به توسعه علم،‌توسعه اقتصادی، اجتماعی فرهنگی و پیشرفت در جامعه برسیم باید همه قوا در کنار یکدیگر باشند . دولت مجلس و قوه قضائیه و نیروهای مسلح و مردم و سازمان های مردم نهاد و اقشار مختلف جامعه و همه باید دست به دست هم دهیم. دولت تلاشش بر این است که وحدت و اتحاد در جامعه ما بیشتر و بیشتر باشد .و اخلاق ما علوی، رضوی و محمدی باشد.

ما امروز با افتخار به قرآنمان و فرهنگمان و سنت پیامبر خود و سیره و راه و روش ائمه هدای خود انشالله تعالی اخلاق را در جامعه مدنظر قرار می دهیم.

انتهای پیام/

انتهای پیام/تسنیم

https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme