https://telegram.me/empireoflies

تودهنی دولت سوئد به علی نژاد و حمایت اسرائیل از وی

اختصاصی – به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغدر روز های اخیر یک هیات تجاری به ریاست نخست وزیر سوئد برای مذاکرات سیاسی اقتصادی به تهران سفر نمود و مذاکرات بسیار خوبی را با هیات ایرانی داشت. این هیات که از عالی رتبه ترین مقامات این کشور تشکیل می شد هم چنین با رهبر معظم انقلاب دیدار کرد و مورد تفقد ایشان قرار گرفت و رهبری از دولت و ملت سوئد برای همکاری با ملت ایران نیز تشکر نمود.

اما این سفر حاشیه هایی داشت. بر طبق قوانین دیپلماتیک هر هیات خارجی که به ایران سفر می کند باید قوانین موجود در ایران را رعایت نماید. از جمله این قوانین حجاب اسلامی زنان است که تا کنون هیچ فردی از اتباع خارجی در ایران این قانون را نقض نکرده است. ولی در سال های اخیر به دلیل فشار هایی که بر دولت های غربی برای سفر به ایران وجود دارد برخی از وطن فروشان خارج نشین علاوه بر تحریم سفر به ایران از زنان دیپلمات نیز تقاضا دارند که در سفر به ایران قانون حجاب را زیر پا بگذارند.

این تقاضا همیشه از طرف زنان دیپلمات و حتی گردشگران خارجی در ایران رد شده است هر چند کاملا واضح است که هیات های دیپلماتیک به خاطر خوشایند یک ضد انقلاب فراری از کشور خود و حتی از خانواده خود نیز طرد شده است هیچ گاه قوانین یک کشور را زیر پا نمی گذارند چرا که این موضوع می تواند چالش های فراوانی را برای رابط دو کشور ایجاد کند.

در سفر اخیر هیات سوئدی به ایران بیش از نیمی از اعضای هیات سوئدی را زنان تشکیل می دادند چرا که این کشور از سال ها قبل یک دولت فمنیستی داشته و به ناچار طبق قوانین مکتب فمینیسم باید بیشتر مقامات عالی رتبه از زنان باشند.

این بار هم هیات سوئدی در تمام دیدار هایی که با مقامات کشور ما داشتند حجاب اسلامی را به صورت کامل رعایت نمودند. البته رسانه های بیگانه نیز از این رفتار دولتمردان سوئدی به خشم آمدند چرا که چنین رفتاری را از یک دولت که خود را فمینیست می داند را بعید می دانستند.

برخی از نمایندگان پارلمان سوئد از احزاب راست و چپ میانه نیز به حجاب وزرای زن سوئدی در ایران انتقاد کرده اند. آنها گفته اند وزرای زن نباید به قانون حجاب اجباری در ایران تمکین می کردند.

به عنوان مثال یک نهاد حقوق بشری در سوییس با صدور بیانیه ای از حجاب به سر کردن وزرای زن سوئدی در هیات همراه نخست وزیر سوئد در تهران، انتقاد کرد.همچنین سازمان غیر دولتی ” دیده بان ملل متحد ” که خود را گروهی غیر انتفاعی در امر ترویج حقوق بشر می داند ومقر آن در شهر ژنو سوییس است، با صدور بیانیه ای به حجاب گذاشتن وزرای زن کابینه کشوری که خود را نخستین کابینه “فمنیست ” جهان معرفی کرده، اعتراض کرد.

و البته نخود هر آش حقوق بشری غربی که به محض این که مساله حجاب اسلامی در هر نقطه از جهان مطرح می شود وی هم اظهار فضل می کند خانم مسیح علی نژاد هم از حجاب وزیران سوئدی به خشم آمده و در دو روز گذشته خود را بر در و دیوار می زند.

وی در صفحه فیس بوک خود خطاب به زنان سوئدی می نویسد:”اگر شما فمنیست هستید و برای برابری مبارزه می کنید، در هر جایی از جهان با قانون تبعیض آمیز مواجه شدید باید آن را به چالش بکشید». فرقی ندارد دستور تبعیض آمیز ترامپ باشد یا قانون تبعیض آمیز جمهوری اسلامی. قانون و دستورالعمل تبعیض آمیز در هر جای دنیا باید محکوم شود. به رفتار دوگانه باید اعتراض کرد.”

اما بی بی سی فارسی به نقل از یکی از مقامات دولت سوئد در پاسخ به این اعتراض های بی پایه می نویسد:”دولت سوئد از اینکه مقامات این دولت در سفر به ایران حجاب بر سر کردند دفاع می کند و خودداری از این کار را قانون شکنی می داند. همچنین خانم لیند در مصاحبه با روزنامه سوئدی آفتون‌بلادت گفته که مایل نبوده قانون ایران را زیر پا بگذارد و چون گزینه دیگر این بوده که اعضای هیات اعزامی به ایران همگی مرد باشند او تصمیم گرفته که حجاب داشته باشد.”

البته جدا از این یک سمن اسرائیلی که در مسائل حقوق بشری غربی فعال است در حمایت از انتقاد های مسیح علی نژاد به زنان دیپلمات خارج به این زنان گفته بود باید حجاب را در ایران از سر خود بردارند. این NGO اسرائیلی نوشته شرم بردیپلماتهای سوئدی که به خواهش مسیح علینژاد برای نرفتن به ایران گوش نکردند.

لازم به یاد آوریست که این همان موسسه ای است که چند سال پیش به علینژاد جایزه حقوق بشر (و صدای بلند) داد که در همان زمان نیز اعتراضات زیادی از طرف دوستان علینژاد به وی بابت این جایزه شده بود.

انتهای پیام/

https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme