https://telegram.me/empireoflies

توجه رسانه‌های خارجی به نمایش اتحاد ملت ایران در مراسم تشییع آیت‌الله هاشمی

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغصبح دیروز، مراسم تشییع و تدفین پیکر آیت الله هاشمی رفسنجانی با حضور خیل عظیم آحاد ملت از قشرها و جناح های سیاسی متفاوت از دانشگاه تهران برگزار شد و این موضوع مورد توجه برخی از مهمترین رسانه های خارجی و خبرگزاری های بزرگ قرار گرفت. اغلب این رسانه ها این موضوع را نمایشی از اتحاد ملت ایران در این مراسم دانسته اند.

حضور صدها هزار تن از ملت ایران در مراسم تشییع و تدفین آیت الله اکبر هاشمی رفسنجانی، مورد توجه رسانه های خارجی قرار گرفته است و خبرگزاری های جهان این مسأله را نمادی از وحدت همه گروه های سیاسی در این مراسم می دانند.

خبرگزاری رویترز در مطلبی با همین مضمون نوشت: صدها هزار تن از ایرانیان روز سه شنبه در مرکز شهر تهران حاضر شدند تا با نمایشی از اتحاد و همراهی با رئیس جمهور پیشین و عملگرای ایران، در مراسم تشییع وی شرکت کنند.

این خبرگزاری با اشاره به اقامه نماز میت بر پیکر آیت الله هاشمی رفسنجانی گفته است، مقامات نظامی، سیاستمداران و چهره های مذهبی از هر گروه و جناحی پشت سر ایشان ایستاده بودند. رویترز همچنین به حضور چهره هایی مانند قاسم سلیمانی، بیت امام راحل و بسیاری از چهره های هنری و سیاسی در این مراسم اشاره کرده است.

توجه رسانه های خارجی به نمایش اتحاد ملت ایران در مراسم تشییع آیت الله هاشمی

خبرگزاری انگلیسی بی بی سی نیز در خبری با اشاره به حضور گسترده مردم در مراسم تشییع آیت الله اکبر هاشمی رفسنجانی نوشته است: مراسم تدفین روز سه شنبه همراه با حضور چهره های برجسته سیاسی، نظامی و مذهبی از هر دو جناح اصلاح طلب و اصولگرا بود و از جمله حسن روحانی و قاسم سلیمانی در این مراسم حضور داشتند.

بی بی سی با اشاره به اینکه پس از ارتحال امام خمینی، این مهمترین مراسم تشییع و تدفین در جمهوری اسلامی ایران بوده بوده است، به اقامه نماز توسط رهبر انقلاب بر پیکر ایشان اشاره کرده و نوشته است که همگان به وی اقتدا کردند.

 

توجه رسانه های خارجی به نمایش اتحاد ملت ایران در مراسم تشییع آیت الله هاشمی

در همین حال، خبرگزاری AFP نیز با اشاره به حضور گسترده و صدها هزار نفری ایرانیان در این مراسم با نقل از شبکه خبری توییتر بیان کرده که سیل جمعیت تشییع کننده به حدی بوده که در برخی موارد، حرکت خودروی حامل پیکر آیت الله با مشکل مواجه شده است.

این خبرگزاری با اشاره به پیام های تسلیت خارجی که از زمان فوت آیت الله هاشمی روانه ایران شده است، این موضوع را نشانی از اهمیت سیاسی و درجه بالای تأثیرگذاری ایشان در سیاست داخل و خارج از ایران دانسته است.

توجه رسانه های خارجی به نمایش اتحاد ملت ایران در مراسم تشییع آیت الله هاشمی

خبرگزاری CBC نیز با اشاره به حضور صدها هزار نفر از ایرانیان در مراسم تشییع، این موضوع را نمادی از اتحاد و همراهی گروه های سیاسی مختلف و مخالف در دل نظام جمهوری اسلامی ایران دانسته و با اشاره به پر شدن خیابان های تهران از پوسترهای آیت الله هاشمی و مقام معظم رهبری، هاشمی رفسنجانی را ستون انقلاب ایران نام برده است.

توجه رسانه های خارجی به نمایش اتحاد ملت ایران در مراسم تشییع آیت الله هاشمی

نشریه Herald&Review نیز با اشاره به موضوع حضور گسترده مردم در این مراسم بیان کرده است که هم چهره های اصلاح طلب و هم سیاستمداران اصولگرا و محافظه کار در این مراسم حضور داشتند. این نشریه اشاره کرده که حضور صدها هزار نفری مردم، منجر به پر شدن خیابان های تعیین شده برای تشییع شده بود.

از دید این نشریه نیز حضور چهره های به لحاظ سیاسی رقیب در ایران، از جمله حسن روحانی در کنار شخصیت های اصولگرا، نشانی از اتحاد کلی در مراسم تشییع پیکر آیت الله هاشمی رفسنجانی بوده است.

توجه رسانه های خارجی به نمایش اتحاد ملت ایران در مراسم تشییع آیت الله هاشمی

انتهای پیام/تابناک

امپراتوری دروغانتشار مطالب خبری و تحلیلی رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر می‌شود.

صبح دیروز، مراسم تشییع و تدفین پیکر آیت الله هاشمی رفسنجانی با حضور خیل عظیم آحاد ملت از قشرها و جناح های سیاسی متفاوت از دانشگاه تهران برگزار شد و این موضوع مورد توجه برخی از مهمترین رسانه های خارجی و خبرگزاری های بزرگ قرار گرفت.

بررسی کلی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید.
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme