https://telegram.me/empireoflies

توان شبکه‌های ضدایرانی برای ایجاد صفحه “فیس بوک” +سند

به گزارش «امپراتوری دروغ»، پس از به راه انداختن پروژه مواجهه با حجاب و تلاش برای تئوریزه کردن مسئله کشف حجاب توسط رسانه‌های ضد ایرانی، تلاش‌های گسترده‌ای برای مطرح ماندن و زنده نگه داشتن این مسئله صورت پذیرفته است.

این رویه تا جایی ادامه پیدا می‌کند که شبکه‌های ایرانی راه‌اندازی یک صفحه فیسبوکی را، جهانی کردن مسئله کشف حجاب قلمداد می‌کنند.

aza1

aza7

بی‌بی‌سی نیز بعنوان ارگان رسمی دولت انگلیس از زمان شروع بکار کمپین آزادی یواشکی یکی از بخش‌های خود را بصورت ثابت به آن اختصاص دارد که جای بسی سوال دارد.

azaz

با گذر از همه حواشی و معادلات سیاسی پشت پرده این موضوع، ماهیت شبکه‌های اجتماعی بالاخص فیس‌بوک و هدف استفاده آن در ایران می‌تواند این ادعای گزاف را با چالشی جدی مواجه کند چرا که رفت و آمدهای مجازی به شبکه‌های اجتماعی در ایران بیشتر جنبه سرگرمی دارد و خودافشایی‌های صورت گرفته به افرادی اختصاص دارد که اغلب رابطه کمی با واقعیت اجتماع دارند و معمولا وقت‌های اضافی شان را صرف مقوله‌هایی همچون “فیس‌بوک بازی” می‌کنند.

اگر چه در مواردی نمی‌توان از این مسئله اغماض کرد که مدیران این شبکه‌ها همواره در برهه های حساس کشورها همچون ایام انتخابات افعالی همچون مدیریت گروه‌ها و تجمعات را با دستور سرویس‌های جاسوسی صورت می دهند و البته گروه های سیاسی اغلب بصورت مناسبتی از شبکه های اجتماعی بهره می برند و مشتری ثابتی در این عرصه ندارند.

نگاهی به حجم مخاطبین صفحات فیس‌بوکی سایت ها و شبکه های خبری هم نشان می دهد که مشتری آنها بشدت با صفحاتی که به موضوعات زرد و مرتبط با فحشا حاضرند در موضع ضعف قرار دارد.

گفتنی است پربیننده‌ترین صفحات فیس بوکی نیز متعلق به بازیگران هالیوودی و فیلم‌هایی است که بازیگران مشهور در آن حضور دارند.

حال که ایجاد یک صفحه فیس بوکی از منظر رسانه های ضد ایرانی حرکتی جهانی به حساب می آید می توان به صفحات دیگری که می شود آنها را جهانی قلمداد کرد اشاره نمود که در عین دارا بودن بازدید بیشتر از صفحه ازادی های یواشکی مسیح علینژاد، ذائقه مخاطبین ایرانی در شبکه اجتماعی فیس بوک را بیشتر به نمایش می گذارد.

صفحه فیس‌بوک کلاه قرمزی با حدود ۸۰۰ هزار عضو

azaa

صفحه فیس بوک جوک با حدود یک میلیون عضو

aza

خز و خیل‌های فیس بوک با حدود ۴۰۰ هزار عضو

aza5

صفحه فیس بوک هواداران فسنقری با حدود ۲۰۰ هزار عضو

aza2

گروه خنگ‌های فیس بوک با ۱۵۰ هزار عضو

aza4

aza3

صفحه ببعی در فیس بوک با حدود ۱۵۰ هزار عضو

aza6

انتهای پیام/دیده‌بان

https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme