https://telegram.me/empireoflies
جان مک کین، سناتور کهنه کار جمهوریخواه به ندا آقا سلطان ادای احترام کرد.

روزی در تهران در میدانی به نام «ندا آقا سلطان» جمع خواهیم شد

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: جان مک کین، سناتور کهنه کار جمهوریخواه به ندا آقا سلطان ادای احترام کرد.

سناتور جان مک کین – نامزد پیشین جمهوریخواه انتخابات ریاست جمهوری آمریکا – در سخنرانی امروز خود در سنا به مخالفان کشته شده انتخابات سال ۱۳۸۸ ادای احترام کرد و با تاکید به ندا آقاسلطان اشاره کرد.
مک کین مدعی شد تعداد زیادی از مخالفان اجتماعی ایران در اعتراضات سال ۸۸ کشته شدند. وی تاکید کرد با این وجود تهران از کشته شدن دستکم ۷۰ مخالف در آن رویداد خبر داد. 
مک کین در ادامه درحالی که به ظاهر بغض کرده بود مدعی شد: تعداد زیادی از مخالفان در خیابان های تهران کشته شدند. یکی از این کشته شدگان ندا آقا سلطان بود. در فیلمی که من درباره او دیدم وی پس از مدت کوتاهی که در خیابان اعتراض می کرد در کف خیابان کشته شد. ندا، دختر جوان ایرانی به وسیله نیروهای امنیتی ایران مورد هدف قرار گرفت. ندا همینک به نمادی از اعتراض (به حکومت ایران) تبدیل شده است. در فیلمی که از لحظه جان دادن ندا منتشر شد، خون از بینی او فوران می کرد. یکی از مردانی که کنار آقاسلطان ایستاده بود به او می گفت ندا نگران نباش! ندا نگران نباش! ندا کنار من بمان! ما رو ترک نکن (نمیر). 
وی در ادامه با احساسی کردن موضوع مدعی شد: ندا با چشمان باز مرد. ننگ بر ما که با چشمان بسته زندگی می کنیم. پس از مرگ ندا هزاران نفر عکس پروفایل صفحه اجتماعی خود را تصویر ندا قرار دادند. انها شعار من ندا هستم، ندا برای همیشه سر دادند. بسیاری عکس قلب شکسته سبز رنگ که رنگ مخالفان حکومت بود را در صفحه اجتماعی قرار دادند. 
وی در پایان مدعی شد: امروز ما یاد دختر جوان و شجاعی را که برای استقرار حقوق بشر در ایران تلاش کرد و در کف خیابان کشته شد زنده نگاه می داریم. من و مردم ایالات متحده به ندا آقا سلطان ادای احترام می کنیم و  روزی در تهران در میدانی به نام “ندا آقا سلطان” جمع خواهیم شد.
انتهای پیام/باشگاه خبرنگاران

جان مک کین، سناتور کهنه کار جمهوریخواه به ندا آقا سلطان ادای احترام کرد.

بررسی کلی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید.
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme