https://telegram.me/empireoflies

تنفس مصنوعی به آزادی های یواشکی توسط اپوزیسیون داخل

اختصاصی – به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغمسابقات جهانی شطرنج زنان که قرار است در بهمن ماه امسال در ایران برگزار شود تا چندی پیش موضوع روز بیشتر سایت ها و رسانه های فضای مجازی فارسی زبان خارج کشور بود و البته موضوع بحث ها و مناقشه ها در فضا های روشنفکری زنانهخارج کشور.

البته پس از حملات بسیار زیاد زنان داخل و خارج نشین که خود را حامی حقوق زنان داخل ایران می دانستند به کمپین تحریم ورزش زنان که توسط مسیح علی نژاد راه اندازی شده بود وی تا حد زیادی از ادعا های خود کوتاه آمد و حتی خود از مبارزه بر علیه تحریم ورزش زنان گفت ولی خواه نا خواه این دشمنی ها با ورزش زنان ایرانی در پرونده وی ثبت شد و باعث شد موضع گیری های بسیار قاطعی در قبال وی گرفته شود و وی را تا حد زیادی منزوی نماید.

این انزوا و فروکش فعالیت رسانه ای علی نژاد برای کمپین آزادی های یواشکی سم بسیار مهلکی بود و از طرف دیگر شکست تحریم ورزش زنان ایرانی که در ابتدا علی نژاد برای راه اندازی آن تحت لوای کمپن آزادی های یواشکی جنجال زیادی به پا کرده بود باعث شد برخی از هم پیالگی های علی نژاد در داخل و خارج ایران دست به کار شوند تا از جوان مرگ شدن کمپین آزادی های یواشکی جلوگیری نمایند.

نسرین ستوده یکی از این افراد است که چند سالیست به دلیل جنجال هایی که در عرصه فعالیت های امنیتی و اجتماعی بر ضد نظام اسلامی دارد توانسته نظرات برخی از اپوزیسیون داخل را به خود جلب نماید.

وی چند روز پیش در نوشته ای ذیل پست علی نژاد در خصوص حجاب در صفحه اینستاگرام وی می نویسد:”طبق قواعد حقوقی و اصول حاکم بر اخلاق ورزشی نباید قانون ایدئولوژیک و مذهبی خود را به کسانی که به مذهب دیگری اعتقاد دارند یا اساسا اعتقادات دیگری دارند تحمیل کنیم و مخصوصا استفاده از موقعیت افراد و علائق حرفه ای آن ها برای تحمیل دیدگاه هایمان غیر اخلاقی است. به جای وادارکردن دیگران به پذیرش شرایط اجبار آمیزمان بهتر است خودمان کمر همت ببندیم تا شرایط جامعه ای عادی را داشته باشیم و مسابقات به شکلی عاری از جنجال در کشورمان برگزار شود.”

وی در این اظهارات شاذ حجاب زنان را از جز مسائل مذهبی صرفا می داند و اشاره ای به قانون بودن حجاب زنان در کشور ما نمی کند و احتمالا می خواهد بگوید که حجاب زنان امری اختیاری است و نباید یک قانون مذهبی را به حوزه ورزش زنان تعمیم دهیم .

این در حالیست که حجاب زنان نه تنها امریفردی و مذهبی می باشد بلکه امری اجتماعی نیز هست و بالاتر از آن تبدیل به یک قانون مدنی شده و فردی مثل ستوده که خود ادعای آشنایی به قوانین مدنی را دارد باید بهتر بداند که برای مسافرت به  هر کشوری باید به قوانین مدنی آن کشور احترام گذاشت و کسی حق ندارد از این قوانین عدول کند.همانطور که در کشور فرانسه به زنانی که در خیابان ها برهنه راه بروند جریمه ۱۵۰۰۰ یورویی تعلق می گیرد در کشور ایران هم با افرادی که قوانین حجاب را رعایت نکنند برخورد می شود.

البته این حمایت و تنفس مصنوعی از آزادی های یواشکی در داخل ایران بسیار محدود است و بسیاری از صاحب نظران هم اعتقاد دارند که اساسا مسئله حجاب برای زنان ایرانی در اولویت های چندم قرار دارد و بسیاری از زنان ایرانی مساله اشتغال و تامین اجتماعی را از اولویت های خود می دانند چه آنکه زنان ایرانی نیز با حجاب اسلامی به واسطه این که این گونه عفاف و پاک دامنی در سرزمین ایران سابقه چند هزار ساله دارد.

لازم به ذکر است که نسرین ستوده از ۱۳۸۲ پس از دریافت پروانه وکالت به گروهک شیرین عبادی موسوم به کانون مدافعان حقوق بشر(کانونی که برای دفاع از جاسوسان و تروریست‌ها تشکیل شد) پیوسته است و به فعالیت‌های رایگان حقوق بشری و پذیرفتن وکالت محکومان امنیتی می پردازد. گفته شده وی مبالغی را که توسط محکومان امنیتی به وی داده می‌شد را رد می‌کرده اما وجوه رسیده از سوی سرویس‌های جاسوسی و تروریستی را با ولع قبول می‌کرده. وی در سال ۱۳۸۷ نیز به پاس خدماتش که به آمریکایی‌ها کرده بود مورد تفقد آن‌ها قرار گرفت و جایزه چند ملیون دلاری از طرف آنها گرفت.برخی از مرتبطین با گروهک تروریستی منافقین پس از دستگیری به این مطلب اعتراف کرده‌اند که ستوده در پوشش کلاس‌های آموزش حقوق شهروندی آموزش‌های فرار و فریب از دست ماموران قضایی و امنیتی را به آن‌ها می‌داده است. ستوده ضمن قبول وکالت محکومان امنیتی در اغتشاشات و آشوب‌های سال ۸۸ حضور و نقش فعالی داشت. وی یکی از اعضای گروه مادران عزادار پارک لاله بود و نقش وصل کردن اعضای کمپین گسترش فحشا را به این گروه بر عهده داشت.

ستوده پس از دستگیری طبق شگرد پیش و پا افتاده‌ منافقین دست به یک انتحار اخلاقی می‌زند و طی یک سناریو از یکی از ماموران زندان درخواست عمل منافی عفت می‌نماید و در همانجا وی را تهدید می‌نماید که در صورت عدم اجابت خواسته‌اش، ادعا خواهد کرد که کارمند زندان قصد تجاوز به وی را داشته‌است. که این توطئه شوم و منافقانه ستوده به دلیل وجود دوربین‌های مدار بسته در محل، خنثی شده و وی به خواهش و التماس می‌افتد تا مسئولان قضایی این موضوع را به فراموشی بسپرند.

انتهای پیام/

 

https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme