https://telegram.me/empireoflies

تناقض‌های محمد نوری زاد در روز هشتاد و دوم

به گزارش «امپراتوری دروغ» به نقل از رسانه ایران، «از رادیو فرانسه زنگ زدند. می خواستند نظرم را در باره ی گروگانگیریِ اسلامگرایانِ تند روی ” بوکوحرام” و چراییِ سکوت جمهوری اسلامی ایران در تقبیح این حرکت ناجوانمردانه و غیر انسانی بدانند. گفتم: جمهوری اسلامی ایران چرا گروگانگیران را محکوم کند در حالی که خود ملتی را به گروگان گرفته است و به هیچ بنی بشری و دستگاهی نیز پاسخگو نیست؟
گفتم: دلیل سکوت دستگاه دیپلماسیِ ایران در قبال این حرکت غیر انسانی، هیچ نیست الا به دو دلیل. یک این که هنوز از بیت رهبری اجازه ای برای موضع گیری صادر نشده. مثل سکوت بی شرمانه ی دستگاه های دولتیِ خودمان در قبال زلزله ی اردبیل که تا مدت ها در مورد این فاجعه ی بزرگ طبیعی خبری از های و هوهای صدا و سیما و خبرگزاری های رسمی و دولتی نبود. چرا؟ چون هیچکدام از موضع بیت رهبری خبر نداشتند. این که آیا آن حادثه را پوشش خبری بدهند یا ندهند. و دو این که: شما وقتی با سرمایه های پولی و تسلیحاتیِ خودت، جماعت هایی را برای ناآرامی های منطقه ای و فرا منطقه ای آموزش دادی و تر و خشکشان کردی، نمی شود که سرضرب محکومشان کنی بخاطر ربایشِ چند تا دختر!»

این روایت، بخشی از یادداشت محمد نوری زاد است در روز هشتاد و دوم. روایتی که نشان می دهد آقای نوری زاد یا چندان اهل مطالعه نیست و یا به او آدرس های غلط می دهند و یا غرض دار می نویسد؛ یعنی دنبال گیر دادن است و لج بازی. درستی یا نادرستی ماجراها برایش اهمیت ندارد؛ که اگر خدای ناکرده این چنین باشد این نوشتار برایش سودی نخواهد داشت.

آقای نوری زاد در اردیبهشت ماه ۹۳ در روز هشتاد و دوم اعتراض هایش که به لج بازی شباهت یافته نه تنها دروغ رادیو فرانسه را تایید می کند بلکه بر آن هم می افزاید. بی خبر از آن که دستگاه دیپلماسی ایران سه ماه پیشتر رفتارهای تروریستی بوکوحرام را محکوم کرده است. مرضیه افخم، خانم سخنگوی دستگاه دیپلماسی در ۷ اسفند ۹۲ گفته بود که جمهوری اسلامی ایران، بر اساس سیاست اصولی و همیشگی خود، حملات تروریستی گروه بوکوحرام را محکوم می کند. خانم سخنگو گفته بود که هرگونه خشونت‌ گرایی، افراطی‌ گری و اقدامات تروریستی، به‌ ویژه عمل غیر انسانی اخیر در ایالت یوبه نیجریه را محکوم کرده و خواهان صلح، آرامش و امنیت برای ملت نیجریه است.

محمد نوری زاد در ادامه یادداشت خود مطلبی را از یک بازیگر ایرانی روایت می کند؛ روایتی که آشکارتر از پیش، استانداردهای دوگانه و غیرمسئولانه آقای نوری زاد را نمایش می دهد. او می نویسد:

«دوست قدیمی ام راجع به بازیگری به اسم خانم الهام چرخنده صحبت کرد. این که این بازیگر در یک برنامه ی تلویزیونی آمد و هم قربان صدقه ی رهبر رفت و هم قربان صدقه ی پدرش. بعد از آن، مردمی که رهبر را دوست نداشتند و تعدادشان هم کم نبوده و نیست، آنچنان این سفره اندازیِ خانم چرخنده را تقبیح کرده اند که خدا نصیب دشمن همیشگیِ جمهوری اسلامیِ ایران – آمریکای خون آشام و جرّار- نکند. خانم چرخنده در پاسخ به منتقدانش گفته است: به گمان من، بخش فرهنگیِ ما نیز به یک ۹ دیِ فرهنگی نیاز دارد.»

صرف نظر از قضاوت در مورد این ماجرا، جالب اینجاست که آقای نوری زاد برای خانم چرخنده ارزشی قائل نیست و دلی نمی سوزاند. برایش مهم نیست که چه بر سر او آورده اند. خانم چرخنده، هر کس که باشد عقیده و سلیقه ای دارد؛ عقیده و سلیقه ای که عده ای را برآشفته ساخته و سبب شده آرایش را تحمل نکنند و علیه وی برآشوبند و آزارش برسانند. آقای نوری زاد حاضر است بر پای کودکی بهایی به بهانه ظلم های کهنه ای که بر او رفته بوسه بزند اما حاضر نیست در برابر ظلمی تازه که بر یک خانم بازیگر رفته قلم بزند و جمله ای بنویسد که از دوستی و مهربانی سخن بگوید. این چنین رفتاری به این معنا است که آقای نوری زاد نیز چونان دیگر مدعیان آزادی و آشتی، دست بر کلاه خویش گرفته تا ناگاه به دست باد نیفتد. محمد نوری زاد نیز مانند دیگر مدعیان، یک بُعد بیشتر ندارد و همه مردم را با هم نمی بیند و نمی خواهد. یعنی نقاشی های آقای نوری زاد بوی عشق نمی دهند، فقط ادای عشق را در می آورند. او هم مانند دیگر مدعیان، قداست آزادی و آشتی را سرمایه کاسبی خویش ساخته است. او هم نمی تواند ببیند که ما، همه مردم، با هم می توانیم به موفقیت و پیشرفت برسیم و نه بر هم.

انتهای پیام/

https://telegram.me/empireoflies

۱ دیدگاه

 1. با سلام
  من در سایت نوریزاد این اخبار را که در مورد او شنیده بودم مطرح کردم و پاسخ او را خواستم ولی نه اخبار را در سایت گذاشت و نه پاسخ داد:
  اگر شما راجع به صحت و سقم این اخبار اطلاع دارید لطفا پاسخ دهید.
  آقای نوری زاد چند تا خبر را در مورد شما خواندم.
  اگر لطف کنید و آنها رو تائید یا تکذیب کنید خیلی ممنون میشم.
  ۱- متولد شهریار هستید.
  ۲- بازنشسته جهاد سازندگی هستید و حقوق بازنشستگی میگیرید.
  ۳- مالک و ساکن آپارتمانی بیش از ۲۰۰ متری واقع درساختمانی در فرمانیه تهران هستید و این ساختمان دارای استخر، سونا و جکوزی است و قیمت این آپارتمان حدود ۱۵ میلیون تومان برای هر متر است.
  ۴- مالک ساختمانی با ۴ آپارتمان در قیطریه هستید،آنها را به نام همسرتان کردید و اجاره دادید.
  ۵- پسرتان اباذر و دخترتان به همراه داماد و نوه شما در آمریکا بسر میبرند.
  ۶- در نامه درخواست اموال خود به اطلاعات خواستار دریافت اجاره اموال خود شده بودید که آنها ضبط کرده بودند.

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme