https://telegram.me/empireoflies

وقتی تمسک به «طاغوت اعظم» عامل گرفتاری دنیای اسلام می‌شود

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: روز گذشته حضرت آیت‌ا… خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در جمع شرکت‌کنندگان در سی و سومین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن کریم، ایمان به خدا و کفر به طاغوت را مبنای اصلی و واقعی اقتدار دانستند و با تأکید بر اینکه آمریکا «طاغوت اعظم» و «شیطان اکبر» است، گفتند: «امروز مهم‌ترین وظیفه علما، روشنفکران و نخبگان، «روشنگری» و «جهاد تبیینی» در قبال فریب‌کاری‌های طواغیت است و امت اسلامی نیز باید فریب وعده‌های قدرت‌ها را نخورد و از تهدیدهای آنها هم نهراسد».

 تمسک به طاغوت، گرفتاری امروز منطقه و دنیای اسلام

رهبر انقلاب اسلامی، ایمان و پایداری ملت ایران و ایستادگی آنان در مقابل زیاده‌خواهی‌های آمریکا را عامل اصلی اقتدار جمهوری اسلامی ایران دانستند و تأکید کردند:«متاسفانه در دنیای اسلام کسانی هستند که به‌جای تمسک به قرآن، تمسک به طاغوت می کنند؛ آنهایی که سیاستهای آمریکا را در این منطقه اجرا می کنند و برطبق میل و نظر و سیاست های آمریکا -که طاغوت اعظم آمریکا است، شیطان اکبر آمریکا است-  عمل می کنند، متمسک به طاغوتند، کفر به طاغوت ندارند. شرط اوّل: فَمَن یَکفُر بِالطّاغوتِ وَ یُؤمِن بِاللهِ؛ کفر به طاغوت باید [باشد]».

تاکید چندباره رهبر انقلاب بر ماهیت استکباری آمریکا نشان می دهد که اختلاف ایران و ایالات متحده نه یک موضوع سیاسی که شکافی بنیادین میان دو گفتمان اعتقادی است

ایشان در ادامه افزودند:«متأسفانه بعضی از دولتهای اسلامی به ملّتهای خودشان خیانت می کنند؛ بعضی از دولتهای اسلامی به امت اسلامی خیانت میکنند، زمینه‌ی نفوذ آمریکا را فراهم میکنند؛ با طاغوت اعظم که رژیم ایالات متحده‌ی آمریکا است، همکاری می کنند؛ سیاست های او را اعمال می کنند. این گرفتاری امروز مسلمانان است، گرفتاری امروز منطقه‌ی ما است؛ این خیلی گناه بزرگی است که اینها مرتکب می شوند».

تاکید مجدد و چندباره رهبر انقلاب بر ماهیت استکباری آمریکا که این بار با ادبیاتی قرآنی بیان شد، نشان می دهد که اختلافات ایران و ایالات متحده آمریکا نه یک موضوع سیاسی که شکافی بنیادین میان دو طرز تفکر و گفتمان اعتقادی است. شکافی که یک سوی آن ایالات متحده آمریکا و متحدان فکری آن قرار دارند و در سمت دیگر گفتمانی است که حاکمیت زور و سرمایه را بر نمی تابد و با تکیه بر آموزه های دینی و قرآنی  در برابر زیاده خوا هی های دنیای استکبار می ایستد.

تجربه یک قرن مداخله جویی فعالانه ایالات متحده آمریکا در نقاط مختلف جهان نشان دهنده رویکردی طغیانگرانه است

این تأکید آنجا اهمیت می باید که در چند سال اخیر و به موازات  مذاکرات هسته ای  ایران و ۱+۵ که به توافق دو طرف در تابستان سال ۹۴ انجامید، بحث رابطه با آمریکا و تعدیل رفتار در قبال این کشور توسط برخی رسانه ها و چهره های سیاسی کشور طرح و پیگیری شد. این ایده به نوعی در امتداد برخی مواضع موردی نظیر حذف شعار مرگ بر آمریکا و  تلاش برای افزایش ارتباطات علمی، فرهنگی و اقتصادی با ایالات متحده مطرح بود.

 چرا مرگ بر آمریکا؟

 «وطن امروز» در سرمقاله امروز خود با عنوان«چرا مرگ بر آمریکا؟» به قلم «سعید ملکی»  نوشته است:« تجربیات سال‌های گذشته و حتی دوران پیش از انقلاب اسلامی به ما می‌گوید آمریکا نه یک دوست، حتی نه یک دولت عادی بلکه همچون شیطان دشمن قسم‌خورده ملت ایران است؛ سال‌های پس از انقلاب تجربه‌های روشن‌تری از این دشمنی‌ها به دست می‌دهد. صرف‌نظر از جنایتگری‌ها و کشتارهای آمریکا در سطح بین‌الملل و جدا از تهدیدها، توهین‌ها، فشارهای گوناگون و تحریم‌های شدید ضدایرانی اگر نگاهی آماری هم به شمار قربانیان سیاست‌های ایران‌ستیزانه واشنگتن بیندازیم، صدها هزار تن از هموطنان ما قربانی جریان ترور گروه‌های تحت امر شیطان بزرگ، یورش تجاوزگر خارجی و حتی جنایت‌پیشگی بی‌واسطه آمریکایی‌ها شده‌اند؛ توطئه‌ها و نیرنگ‌بازی‌های آشکار آمریکا در ایجاد جبهه بین‌المللی و منطقه‌ای ضدایرانی با حربه‌ها و ابزارهای گوناگون حتی از مرز متداول تجربه‌گرایی گذشته و ما را در دشمنی آمریکا به یقین می‌رساند».

حسن تعبیر رهبر انقلاب و با بهره گیری از ادبیات قرآنی از واژه « طاغوت اعظم» برای توصیف سیاست های ایالات متحده آمریکا،ویژگی طغیانگری دولتمردان کاخ سفید در حوزه سیاست خارجی را برجسته می کند
در ادامه این یادداشت چنین می خوانیم:« در چارچوب عقل‌گرایی نیز، فرمایشات رهبر حکیم انقلاب در زمینه رابطه با آمریکا حجتی منطقی و عقلایی را به دست می‌دهد. رهبر بصیر انقلاب افزون بر توجه دادن ملت و مسؤولان به وجوه تجربه‌گرایی، تصریح داشته‌اند رابطه با آمریکا بر خلاف القائات برخی گروه‌های سیاسی و تفکر معدودی از عوام دربردارنده هیچ منفعتی برای کشور و ملت نیست بلکه باید بر مبنای اصول و ارزش‌های انقلابی و تکیه بر ظرفیت‌های داخلی راه توسعه و پیشرفت را هموار کرد و همزمان در برابر دشمنی‌ها، فریبکاری‌ها و فرآیند نفوذ شیطان بزرگ ایستادگی کرد».

حسن تعبیر رهبر انقلاب که با بهره گیری از ادبیات قرآنی از واژه « طاغوت اعظم» برای توصیف سیاست های ایالات متحده آمریکا استفاده کردند، برجسته سازی ویژگی طغیانگری دولتمردان کاخ سفید در حوزه سیاست خارجی است. تاکیدی که می بایست چراغ راهنمای تصمیمات سیاسی دیپلماسی کشور باشد.تجربه یک قرن مداخله جویی فعالانه ایالات متحده آمریکا در نقاط مختلف جهان نشان دهنده این رویکرد طغیانگرانه است.  این طغیان هم در قبال اصول انسانی و اخلاقی و هم در برابر  قوانین و رویه های حقوق بین الملل صورت گرفته است. در این میان ایستادگی در برابر این خوی طاغوتی جوهره اصلی سیسات خارجی جمهوری اسلامی ایران محسوب می شود. این همان روحیه ای  است که رهبر انقلاب  بر تسری آن در سایر کشورهای اسلامی  توسط علما، روشنفکران و  نخبگان قرانی تاکید می کنند. در این بین برگزاری آیین هایی نظیر مسابقات بین المللی قرآن کریم می تواند نقش به سزایی در تقویت این فرایند داشته باشد.

انتهای پیام/رصد

تاکید مجدد و چندباره رهبر انقلاب بر ماهیت استکباری آمریکا که این بار با ادبیاتی قرآنی بیان شد، نشان می دهد که اختلافات ایران و ایالات متحده آمریکا نه یک موضوع سیاسی که شکافی بنیادین میان دو طرز تفکر و گفتمان اعتقادی است.

بررسی کلی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید.
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme