https://telegram.me/empireoflies

تمسخر علی نژاد توسط تحلیل گر بی بی سی

اختصاصی_ به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ:  اکنون که چندسالی از شروع کمپین بی حیایی مسیح علینژاد [روزنامه نگار و خبرنگار ساکن آمریکا] در خارج از کشور می گذرد به نظر می رسد مجموعه اقدامات او در خارج از کشور چندان با موفقیت همراه نبوده است! اگرچه در آغاز راه اندازی «کمپین آزادی های یواشکی» استقبال گسترده ای از این حرکت صورت گرفت اما با گذشت زمان و روشن شدن زوایای پنهان آن به مرور از مخاطبان و هواداران آن کاسته شد تا آنجا که عملا این کمپین فیس بوکی توسط بسیاری از رسانه ها و عناصر سیاسی ضدانقلاب به سخره گرفته می شود!

اخیرا پس از شرکت این به اصطلاح خبرنگار در همایشی تحت عنوان زنان در جهان که با حمایت دولت آمریکا در نیویورک برگزار شد و وی در این همایش به دلیل برخی قوانین مدنی در ایران زنان ایرانی را مجرم دانست و در ادامه این دروغ گویی ها در روی استیج برای شیرین کاری حرکات لوسی از خود نشان داد برخی از منتقدان ادبی خارج کشور در وصف وی مطالبی را به رشته تحریر در آوردند و  اندکی از باور های خود را نسبت به وی بیان کردند .

یکی از این افراد محمود فرجامی است که طنز پرداز و منتقد ادبیست. وی بعضی از مواقع در برنامه های گفتگو محور بی بی سی فارسی نیز حضور پیدا می کند. وی در خصوص علینژاد می نویسد:”عارضم به حضور انورتان که من اولین بار این خانم را دمِ در انجمن صنفی روزنامه‌نگاران در خیابان کبکانیان تهران دیدم و همانجا یک‌دل نه بلکه صد دل ازش خوشم نیامد. اوایل دهه هشتاد بود و یک جلسه‌ای از همینهایی که امثال آقای شمس‌الواعظین اصرار داشتند سیاسی‌اش کنند…. آنجا بود که دیدم یک دختر لاغر ریزه‌میزه هی روی یک چیزی اصرار دارد و هی اینطرف و آنطرف می‌رود و حرف می‌زند و آخرش آقای شمس‌الواعظین را راضی کرد یک کاری بکند. یادم نیست درباره‌ی کارتها بود یا چه. زمانی بود که گرفتن کارت عضویت از انجمن صنفی در ردیف گرفتن ویزای آمریکا بود. شش ماهی باید صبر می‌کردی تا بزرگترها تشکیل جلسه بدهند و سوابقت را مرور کنند و تایید کنند که روزنامه‌نگاری یا نه.”

وی در وصف علی نژاد می نویسد که من وقتی خبر اخراج خبرنگار ایلنا را از مجلس شنیدم فکر کردم مسیح اسم پسر است بعد دیدم نه همان خانم ریزه میزه است که مرا به یاد آدمی دیگر می‌انداخت که او هم در سنین پایین ازدواج کرده بود و بچه داشت و هر وقت که حرف زدن و راه رفتن و اطوارش را می‌دیدم به شدت متنفر می‌شدم. آن بابا هم روزنامه‌نگار بود.

وی در ادامه می نویسد :” من در این یادداشت می‌خواهم درباره‌ی این مساله‌ی مهم حرف بزنم که چرا از قیافه‌ی مسیح علینژاد خوشم نمی‌آید و برای این مساله به همدردان خودم راه حل بدهم…سرتان را درد نیاورم… یک روز خبر رسید که مسیح علینژاد کشف حجاب کرده و من خوشحال شدم که بالاخره می‌توانم قیافه‌ی این همکارمان را ببینم…عکس را باز کردم و ناخودآگاه گفتم «اوه… اوه…. نه ورندار… بذار… بذار…».

وی در ادامه می گوید :”من تکلیفم با او و با خودم روشن است. چون کلا روی اعصابم است تا جایی که ممکن است سعی می‌کنم پرم به پرش نگیرد و چیزی از او نبینم و نشنوم. باور کنید یا نه، حتی همین ماجرای بغل کردن مریل استریپ را ندیده‌ام اما درباره‌ی آن می‌دانم چون دیگران واکنش نشان دادند”

اشاره فرجامی به حرکت محیر العقول علینژاد در کنفرانس زنان جهان است که مورد تمسخر بسیاری از طرفداران وی نیز قرار گرفت .

لازم به یاد آوریست علی نژاد چند ماه پیشدر یک خیمه شب بازی تراژیک و کمدی یک ویدیوی کوتاه در صفحه فیسبوکش منتشر کرده بود که در آن به صورت تصنعی و غیرمتعارف در مقابل دوربین شروع به گریه و زاری می‌ کرد و دلیل آن را سخنان وزیر خارجه ایران می دانست که می گفت در ایران زندانی سیاسی نداریم . البته برخی از آشنایان مسیح می گویند وی به دلیل جواب رد هیات ایرانی به درخواست وی که او را با خودشان به ایران ببرند گریه و زاری می کرده!

 

https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme