https://telegram.me/empireoflies

تمرکز خبرسازی بر روی مقاومت و سانسور جنایات اسرائیل در رسانه‌های ضدایرانی!

به گزارش «امپراتوری دروغ» به نقل از دیده‌بان، بررسی شبکه‌های ماهواره‌ای و رسانه‌های مکتوب فارسی‌زبان نشان می‌دهد که این رسانه‌ها علاوه بر سانسور شدید حوادث جنگ غزه تحلیل‌هایشان را بر روی مقاومت مردم غزه متمرکز کرده‌اند و فضایی وارونه برای مخاطبینشان ترسیم می کنند.

کارشناسان معتقدند تجربه گذشته ثابت کرده است هر گاه رژیم صهیونیستی با انزوای داخلی و منطقه ای روبرو شده، برای برون رفت از این انزوا بحران‌سازی جدیدی را آغاز کرده است.

حزب لیکود، حزب شاس و اسرائیل بیتنا، احزاب افراطی اسرائیل هستند. همچنین در درون آنها شخصیت‌های افراطی مانند لیبرمن، وزیر خارجه رژیم صهیونیستی، وجود دارد. این احزاب مایلند ارتش رژیم صهیونیستی کار حماس را یکسره کرده و شرایطی را فراهم کند که ارتش اسرائیل سریعا به غزه حمله کند و تمام رهبران حماس و جهاد اسلامی را به شهادت رساند.

اکنون آنها فشار زیادی بر نتانیاهو وارد می‌کنند تا ارتش حمله خود را به طور گسترده بر ضد غره آغاز کند. یعنی به نظر می‌رسد احزاب افراطی اسرائیل، نتانیاهو را جهت حمله به غزه تشویق می کنند تا حماس و جهاد اسلامی را از بین ببرد.

در سال ۲۰۰۸ جنگ بیست و دو روزه و در سال ۲۰۱۲ جنگ هشت روزه رخ داده است، اما به نظر می‌رسد شرایط کنونی غزه با سال ۲۰۰۸ یا ۲۰۱۲ متفاوت شده است. اکنون با گذشت تقریبا شش سال از جنگ اولیه، حماس از تمام ظرفیت خود برای بهبود توان موشکی خود استفاده کرده است.

در طول یک سال حاکمیت اخوان المسلمین در مصر، حماس به سلاح‌های پیشرفته‌تری دست پیدا کرده و توانسته موشک های بیشتری را از طریق مرزهای مصر وارد فلسطین اشغالی کند. لذا به نظر می رسد الان حماس ابتکار عمل بیشتری در اختیار دارد و با داشتن موشک هایی با برد بیشتر و همچنین افزایش توان دفاعی، قدرت بیشتری یافته است.

با همه این تفاسیر رسانه‌های فارسی زبان وابسته به غرب در تحلیل هایشان مولفه های مطرح می کنند که زاویه دیگری از واقعیت را به نمایش می گذارد.

متن زیر خلاصه‌ای از برخی ادعاهای رسانه های ضد ایرانی است که قابل تامل به نظر می رسد:

این رسانه‌ها مدعی شدند:اسرائیل لولوى جهان اسلام و دنیاى عرب است هرکس، گروه و یا حکومتى خواسته در میان قشر عامى دنیاى عرب و جهان اسلام براى خود محبوبیتى کسب نماید، کافى بوده و هست تا با زبان خشن، تهدید به نابودى دولت یهود و یا با پرتاب چند موشک آن کشور را نشانه برود. و آن‌ها با این زبان و اعمال یک شبه راه صد ساله پیموده و در میان قشریون جهان اسلام محبوب دل‌ها گشته‌اند.

حزب‌الله و حماس از وجود فضای ضدیهودی در جهان اسلام و بخشی از مردم غرب آگاە هستند و با نشان دادن خرابی‌های ناشی از بمباران و یا تعداد زخمی و کشته‌شدگان در عمل به چنین فضایی دامن زدە و از آن جهت پیش برد اهداف خود استفادە می‌کنند..

هرگاه حزب‌الله و حماس جایگاه سیاسى-نظامى خود را سست مى‌بییند، با راه انداختن یک جنگ چند روزه، دوباره از نو براى خود در دنیاى اسلام و جهان عرب اعتبارى کسب کرده، جیب‌ها را پر و انبارهاى تسلیحاتى را مجهز مى‌کنند.

این جنگ اسراییل- فلسطین نیست، هم چنان که جنگ ٣٣ روزه حزب‌الله جنگ اسراییل- لبنان نبود.

در گذشته دیدیم که حزب‌الله با راه انداختن جنگ ٣٣ روزه در لبنان هم در داخل لبنان و هم در جهان عرب/ اسلام موقعیت بسیار بهترى از گذشته به دست آورد. حماس با درس گرفتن از آزمون حزب‌الله همان راه را دارد طى مى‌کند.

مسئله فلسطین و کشتار مردم غزه به دست رژیم صهیونیستی بقدری فاحش و مشخص است که اینگونه تحلیل‌ها تنها به کاهش مخاطبین و به نمایش درآوردن چهره واقعی شبکه‌های ضد اسلامی و صهیونیستی آنها منجر می‌شود.

انتهای پیام/

https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme