https://telegram.me/empireoflies

تمدید ۶ ساله «شنود» خارجی‌ها و آمریکایی‌ها قانون شد

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغدر حالی که هفته گذشته جنجال‌های بسیاری درباره یکی از بندهای «قانون شنود اطلاعات خارجی» در آمریکا که به دستگاه‌های اطلاعاتی اجازه شنود حتی شهروندان آمریکایی را بدون نیاز به احکام قضایی می‌دهد، ایجاد شد، اما دونالد ترامپ آن را امضا و به قانون تبدل کرد.

تمدید ۶ ساله «قانون شنود اطلاعات خارجی»، هفته گذشته با ۲۵۶ رأی موافق و ۱۶۴ رأی مخالف در مجلس نمایندگان و با ۶۵ رأی موافق در برابر ۳۴ رأی مخالف در سنای آمریکا تصویب شد.

دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا هم روز جمعه این مصوبه را امضا کرد و با تبدیل آن به قانون، برای اجرا به دستگاه‌های ذیربط ارجاع داد.

او در توئیتر خود در این باره نوشت: «قانون ۷۰۲ را که مجوز دوباره‌ای برای جمع آوری اطلاعات خارجی را می‌دهد، امضا کردم».

ترامپ در حالی تمدید ۶ ساله برنامه آژانس امنیت ملی آمریکا(NSA) را به قانون تبدیل کرد که یک بند در این قانون به نهادهای اطلاعاتی اجازه می‌دهد حتی علیه شهروندان آمریکایی هم بدون احکام قضائی اقدام به شنود ارتباطات مظنونان ادعایی اقدامات تروریستی بکنند.

این موضوع با مخالفت شدید تعداد معدودی از قبیل «رند پال» سناتور جمهوریخواه ایالت کنتاکی و «برنی سندرز» سناتور ارشد و نام آشنای ایالت ورمونت قرار گرفت اما مخالفت آنها راه به جایی نبرد.

انتهای پیام/فارس

امپراتوری دروغانتشار مطالب خبری و تحلیلی رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر می‌شود.

رئیس‌جمهور آمریکا به دنبال تصویب تمدید ۶ ساله «قانون شنود اطلاعات خارجی» در مجالس نمایندگان و سنای این کشور، آن را امضا و برای اجرا به دستگاه‌های دولتی ارجاع داد.

بررسی کلی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید.
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme