https://telegram.me/empireoflies

تماس با BBC از داخل زندان

به گزارش «امپراتوری دروغ» به نقل از رسانه ایران، روزنامه خراسان نوشت: رئیس سازمان زندان ها در واکنش به اخبار مربوط به درگیری در بند ۳۵۰ زندان اوین گفت: در بازرسی که از بند ۳۵۰ بازداشتگاه اوین در روزهای اخیر انجام شد هیچ گونه درگیری صورت نگرفت و فرد یا افرادی برخلاف شایعات مطرح شده مجروح و به بیمارستان منتقل نشده اند.

غلامحسین اسماعیلی در گفت وگو با ایسنا، تاکید کرد: همان طور که پیش از این گفتم هیچ گونه درگیری در بند ۳۵۰ بازداشتگاه اوین رخ نداد و تنها یک بازرسی نوبتی صورت گرفته است.وی ادامه داد: خبر درگیری میان زندانیان و همکاران ما صحت ندارد و دروغ هایی است که جبهه معاند نظام بیان می کند.
به تعدادی از خانواده های افراد مذکور که به زندان مراجعه کرده بودند، اجازه ملاقات با زندانیان به صورت حضوری و بدون مانع داده شد تا با چشمان خودشان ببینند هیچ یک از آنها نه مجروح شده اند و نه ضربه ای به آنها وارد شده است.
رییس سازمان زندان ها با اشاره به انتشار خبری مبنی بر انتقال تعدادی از زندانیان به بیمارستان گفت: تمامی این اخبار کذب است و هیچ کس در این بازرسی نوبتی مجروح نشد که به بیمارستان منتقل شود.وی در پاسخ به این پرسش که آیا زندانیان بند ۳۵۰ می توانند با خانواده های خود ملاقات داشته باشند؟ گفت: جمعی از این افراد شنبه شب با خانواده هایشان تلفنی صحبت کردند. امروز (دیروز) نیز تعدادی از آن ها با خانواده هایشان ملاقات داشتند.۹۵ درصد از خطوط ارتباطی با خارج کور شد
وی همچنین در گفت وگو با سایت خانه ملت درباره موضوعات مطرح شده مبنی بر برقراری تماس مستقیم از سوی یکی از زندانیان از داخل زندان اوین با شبکه شایعه پراکنی بی بی سی فارسی تصریح کرد: یکی از علل بازرسی ما از زندان اوین پیگیری و کور کردن این خطوط ارتباطی بود و خوشبختانه ۹۵ درصد از این خطوط ارتباطی کور شد و خطوط باقی مانده نیز در آینده بسته می شود، از این رو ناراحتی این افراد همین است که ابزارهای ارتباطی از آنان گرفته شده است.

همچنین به گفته نقوی حسینی سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس، رییس سازمان زندان ها عصر دیروز در جلسه این کمیسیون با بیان اینکه به گفته اسماعیلی در جریان خارج کردن زندانیان از اتاق هایشان هیچ کس از سوی بررسی کنندگان مورد ضرب و جرح قرار نگرفته و مجروح نشده است، گفت: امروز هم به مناسبت روز میلاد حضرت زهرا (س)، به تعدادی از خانواده های افراد مذکور که به زندان مراجعه کرده بودند، اجازه ملاقات با زندانیان به صورت حضوری و بدون مانع داده شد تا با چشمان خودشان ببینند هیچ یک از آنها نه مجروح شده اند و نه ضربه ای به آنها وارد شده است.

تحقیقات اولیه را انجام دادیم و دیدیم که درگیری نبوده و طبق روال عادی از بندهای زندان اوین بازرسی هایی شده تا کسانی که اشیاء ممنوعه مانند موبایل و سیم کارت خارج از قاعده معمول در اختیار دارند، مورد بازرسی قرار گیرند.

 

در همین حال حجت الاسلام پورمحمدی وزیر دادگستری نیز دیروز در جمع خبرنگاران در پاسخ به سوال ایسنا درباره جزییات بازرسی در بند ۳۵۰ اوین، گفت: ما تحقیقات اولیه را انجام دادیم و دیدیم که درگیری نبوده و طبق روال عادی از بندهای زندان اوین بازرسی هایی شده تا کسانی که اشیاء ممنوعه مانند موبایل و سیم کارت خارج از قاعده معمول در اختیار دارند، مورد بازرسی قرار گیرند.وی افزود: در دو اتاق از زندان اوین مقاومت هایی از سوی زندانیان صورت گرفت و برای خود اشخاص مشکلاتی به وجود آورد و یکی دو نفر از زندانیان در این بازرسی دچار جراحت مختصری شدند.وی ادامه داد: خانواده زندانیان درخواست ملاقات سریع کردند ولی باید بگوییم که اتفاقی نیفتاده است که ملاقات سریع بخواهند. مجلس هم خواستار پاسخگویی ما شده است. مجلس موظف است خودش هیات بفرستد و بعد گزارشاتی را ارائه بدهد.

تجمع خانواده های زندانیان بند ۳۵۰ اوین مقابل مجلس
در همین حال به گزارش ایسنا جمعی از خانواده های زندانیان بند ۳۵۰ زندان اوین در اعتراض به آنچه برخورد خشن فیزیکی با زندانیان این بند می خواندند، دیروز (یکشنبه) مقابل مجلس تجمع کردند.

در جریان این تجمع اعتراضی، علی مطهری نماینده مردم تهران در جمع آنها حضور یافت و به آن ها قول پیگیری موضوع را داد.

مطهری گفت: من فکر می کنم این درگیری در دو حالت اتفاق افتاده؛ یا بی تدبیری بوده یا اینکه عده ای می خواهند برای دولت جدید ایجاد مشکل کنند وگرنه بعید است کسی که علاقمند به کشور و دولت باشد دست به این کارها بزند. وی گفت که تصور می کند وزارت اطلاعات در جریان موضوع نبوده است.

https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme