https://telegram.me/empireoflies

تلگرام پرست نباشیم

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ

حجت الاسلام و المسلمین حمید شهریاری رئیس مرکز آمار و فناوری اطلاعات قوه قضائیه در یادداشتی در سایت شخصی خود نوشت:

«در روزگار ما تلگرام همان گوساله سامری قوم یهود است که با صدای شرک آلود خود حدود دینی، امنیت ملی و ولایت الهی را هدف قرار داده و معدودی بی‌اطلاع از تأخیر را به پرستش آن واداشته است. موسایی بیاید و آن را بسوزد و خاکسترش به دریا اندازد و گریبان هارون بگیرد که چرا قوم گوساله‌پرست شدند؟

قصه گوساله سامری قصه‌ای عجیب است. درحالی که موسی (ع) الواح وحی را به همراه می‌آورد، متوجه شد که به دلیل تأخیر فرود از طور سینا، بنی اسرائیل که منتظر رسیدن پیامی حقیقی بودند گوساله‌پرست شده‌اند.

سامری که جادوگری می‌دانست طلا‌ها و زینت آلات بنی اسرائیل را جمع آوری کرد. این زیورآلات نوعاً به عاریه از سوی قبطیان به آن‌ها داده شده بود و به علت مخفی نگهداشتن خبر فرار، شب آخر نتوانسته بودند آن را به صاحبانش پس بدهند و نزد خود نگه داشته بودند. نمی‌دانستند با آن چه کنند و حمل آن نیز برایشان سنگینی داشت.

حسب برخی روایات تاریخی، وقتی جبرئیل برای نجات موسی و قومش از دریا سوار بر مادیانی آمده بود، سامری مشاهده کرد که از زمین جرقه بر می‌خیزد و دانست که این جای پای اسب جبرئیل است و از خاک پای اسب جبرئیل (ع) برداشت و طلا‌ها و زینت‌ها را آب کرد و در خفا به شکل گوساله‌ای در آورد و با آن خاک مخلوط کرد و این کار موجب شده بود که آن گوساله صدایی تلگرامی از خود بیرون می‌داد که قوم را به اعجاب وا داشت. وقتی صدا‌ها مکرر شد و دل‌ها به سمت آن میل کرد سامری گفت: این همان خدای موساست آن را بپرستید و این گونه بود که قوم گوساله‌پرست شدند.

گوساله‌پرستی به این است که هر چه در تلگرام پخش شود بپذیریم و بدان ایمان آوریم و از تبعیت از اخبار حق و حقیقت که از زبان مسئولان و بلندگو‌های رسمی بیرون می‌آید رویگردان باشیم. هر چه تابعان شیطان در آن سوی مرز‌ها برای ما تولید و پخت و پز کنند دست بدست بچرخانیم و هر چه هارونیان فریاد زنند که این خبر دروغ و تهمت است به گوشمان نرود و همچنان اصرار بر آن داشته باشیم که فلان مسئول خورد و برد و فلان میلیارد اگر تقسیم می‌شد این طور به ما می‌رسید و فلان فامیل فلانی برد و خورد و … پس نتیجه بگیریم که همه فاسدند.

در حالی که اصل خبر دروغ محض است. در حالی که فساد در حیطه محدودی از افراد ناباب که عمدتاً هم خارج از حاکمیت فعالیت می‌کنند در جریان است آن را به عمده مسئولان خدوم سرایت دهیم و هیچ خبر موثقی را نیز دست به دست نچرخانیم و در باب آن احساس مسئولیت نکنیم، اما هر صدای گوساله‌وار تلگرامی را دست به دست بچرخانیم. آن‌ها که طلا‌ها و زیورآلات همراه داشتند بیشتر اهل جشن و مراسمات بودند به همین دلیل این زیور‌ها را عاریه می‌گرفتند.

احتمالاً مثل روزگار ما نیز توجه مردم به برخی بیشتر بود (لایک بیشتر). آن‌ها همراه سامری شدند و سامری تنها نبود. خارجی‌ها اگر همراه داخلی نداشته باشند رغبت‌پذیر نمی‌شوند. صدا و ندا و پیام وقتی از دهان گوساله سامری بیرون آید صدای بتان زمانه است تا دل قوم را بلرزاند. آن‌ها که این بتان را می‌پرستیدند به طلایی بودن آن چشم داشتند و این که آن، چیزی دیدنی و شنیدنی است، ولی کسی به دنبال آن نبود که این ظاهر شنیدنی و دیدنی تا چه حد با حقیقت و توحید تباین داشته و با دروغ و تهمت همسانی دارد.

البته که تلگرام یک پیام رسان طلایی است از لحاظ شکلی و فنی کم نظیر و بی‌نقص است. طلایی است یعنی سودمندی‌هایی انکارناپذیر است و بهترین وسیله برای زینت و تبلیغ و کسب و کار و … است ولی نباید به دلیل این ویژگی‌ها تلگرام‌پرست شویم.

امروز تلگرام ابزاری برای آن است که دشمنان دین از آن سوی مرز‌ها توحید، نبوت و امامت را نشانه بگیرند و اخبار ما را جمع کنند و در مواقع مناسب از آن برای آسیب به ما استفاده کنند، دروغ بسازند و تهمت‌زنی را رواج دهند و به خورد ما دهند.

تلگرام البته تنها این ویژگی را ندارد؛ یک انحراف یهودی مزاج است که نظام اخلاقی را نیز هدف قرارداده است و صدا‌های آن فحشا، خیانت به همسر و همراهی با وعده‌های شیطانی را انعکاس می‌دهد و ابزار گناه و فساد و اعتیاد را در اختیار قرار می‌دهد بدون آن که از مجرمان سرنخی به دست دهد.

کاش می‌شد مجرمان را در آن ردگیری کرد و جلوی فساد و خیانت در آن را گرفت و آن را از دست دشمنان درآورد، ولی این شدنی نیست.

آن زمان هارون با توجه به ضعیف شدن خود و دو دستگی قوم و توجه به آراء قوم بنی اسرائیل، خودش با گوساله سامری برخورد نکرد به همین دلیل هم در صحنه توحید انقلابی متهم به محافظه کاری شد و هم مشمول توبیخ موسی گردید. گرچه در نهایت عذر او پذیرفته شد، اما این کار به قیمت باور به دروغ و فریب حتی در مدتی کوتاه تمام شد. باید منتظر بمانیم موسایی بیاید و در وقت مقرر این گوساله بسوزد و خاکسترش به دریا اندازد.

باید خداوند متعال را شاکر باشیم که عمده مردم ما ولایت موسایی را پیشه خود کردند و گوساله‌پرست نشدند و هرگز اخبار تولیدی از این گوساله سامری را باور نکردند و خود با حضور در صحنه و با استفاده از پیام‌رسان‌های داخلی پیام انقلاب تولید می‌کنند و در سوزاندن گوساله سامری و ریختن خاکسترش بر سر دشمن مارصفت خارجی در این امر خطیر مشارکت دارند. هر چند دستور ولایت در این امر برای مدتی به تأخیر افتد.»

انتهای پیام/باشگاه خبرنگاران

امپراتوری دروغانتشار مطالب خبری و تحلیلی رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر می‌شود.

در روزگار ما تلگرام همان گوساله سامری قوم یهود است که با صدای شرک آلود خود حدود دینی، امنیت ملی و ولایت الهی را هدف قرار داده است.

بررسی کلی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید.
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme