https://telegram.me/empireoflies

وقتی تلویزیون انگلیسی اپوزسیون را متحد می‌کند!

اختصاصی – به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: رسانه‌های فارسی‌‌زبان بیگانه و در راس آنها رسانه‌های مرتبط با دولت‌های آمریکا و انگلیس همواره به دنبال تضعیف کشورهای اسلامی به‌ویژه جمهوری اسلامی ایران بوده‌اند. یکی از روش‌های آنها، مطرح کردن و حمایت از گروه‌های تجزیه‌طلب و برانگیختن آتش تفرقه بوده است.

رسانه‌های وابسته به کشورهای استعمارگر در راستای اهداف دولت‌های مطبوعشان، تلاش می‌کنند با تضعیف و شعله‌ور کردن آتش اختلاف قومی و مذهبی در بین کشورهای خاورمیانه (غرب آسیا)، زمینه تجزیه و چندپاره کردن کشورهای مختلف بخصوص ایران را فراهم کنند.

در بین رسانه‌های وابسته به کشورهای غربی، دو رسانه خواهرخوانده یعنی «بی‌بی‌سی فارسی» و «من و تو» با روش‌های مختلفِ رسانه‌ای به دنبال سیاه‌نمایی درباره عملکرد جمهوری اسلامی از سالهای نخست انقلاب اسلامی سال ۱۳۵۷ تا اکنون هستند، و در مقابل سعی می‌کنند گروه‌های مخالف جمهوری اسلامی را تقویت و در جهت تطهیر سوابق آنها اقدام کنند.

در یکی از نمونه‌ها، تلویزیون «من و تو» که از پایتخت انگلیس برنامه‌های خود را تولید و بخش می‌کند، دیروز (۱۲ مرداد ۱۳۹۴) در یکی از برنامه‌های خود به‌نام «رو در رو»، با دعوت از «ابوالحسن بنی‌صدر» رئیس جمهور مخلوع ایران و «عبدالرضا کریمی» عضو کمیته مرکزی حزب منحله دمکرات کردستان، به موضوع درگیری‌های مسلحانه منطقه کردستان در سالهای نخست انقلاب اسلامی پرداختند.

ابوالحسن بنی‌صدر - غلامرضا کریمی

تلویزیون «من و تو» که با حمایت‌های مالی و فنی سرویس‌های امنیتی انگلیس فعالیت می‌کند، در این برنامه تلاش کرد ضمن یادآوری تفکرات تجزیه‌طلبی و جدایی‌طلبانه در بین برخی از مخاطبینش، این موضوع را القاء کند که در درگیری‌های کردستان، جمهوری‌اسلامی برابر “مردم کُرد” ایستاده بود!

این تلویزیون انگلیسی، همچنین با قرار دادن شخصیت امام خمینی(ره) برابر “مردم کردستان”، و با بریدن و چسباندن و مونتاژ برخی عکس‌ها و فیلم‌های نامشخص و بدون منبع و تاریخ از سخنرانی‌های امام(ره)، تلاش کرد ایشان را مخالف کُردها نشان دهد!!

«من و تو» در این برنامه با ارائه چهره‌ای تندرو و خشن از امام خمینی(ره)، سعی نمود چهره افرادی مانند «ابولحسن بنی‌صدر» را تطهیر کند و جمهوری‌اسلامی را حکومتی جنایتکار نشان دهد که در کردستان جنایت‌های بسیاری انجام داده است. این اقدام «من و تو» در حالی انجام شد که «غلامرضا کریمی» در انتهای سخنان خود پذیرفت که در کردستان کشتاری صورت نگرفته و طبق همه جنگ‌ها تعدادی از دو طرف درگیری کشته شدند.

اما متهم‌کردن جمهوری‌اسلامی به آغاز درگیری مسلحانه و کشتار در کردستان و تقویت تفکرات جدایی‌طلبانه تنها بخشی از هدف «من و تو» در این برنامه بود.

این تلویزیون وابسته به دولت انگلیسی، در جهت ایجاد اعتماد بین گروه‌های مختلف اپوزسیون و ایجاد دوستی و همکاری و کاهش اختلافات اقدام کرد. مجری برنامه «رو در رو» خطاب به «ابوالحسن بنی‌صدر» و «غلامرضا کریمی» گفت: “… بهتر است درباره گذشته حرف نزنیم و درباره ایران فردا سخن بگوییم … و ببینیم برای تحول در ایران چه باید کرد …”

تلویزیون «بی‌بی‌سی فارسی» نیز چند روز پیش در یکی از برنامه‌های خود به‌نام «پرگار» با دعوت از یکی از رئسای ساواک رژیم پهلوی و برخی زندانیان سیاسی دوران پهلوی، سعی نمود دیدگاه‌های آنها را به یکدیگر نزدیک و بین سلطنت‌طلب‌ها و فدائیان خلق که از دوران پیش از انقلاب اسلامی تا کنون با یکدیگر دشمن بودند، آشتی برقرار کند.

در برنامه «رو در رو» تلویزیون انگلیسی «من و تو» تلاش کرد اپوزسیون جمهوری اسلامی را به اتحاد بر سر اهداف مشترک متحد کند و به آنها بگوید که اگر با یکدیگر اختلاف داشته باشند نمی‌توانند بر حکومت قدرتمند اسلامی غلبه نمایند و تا آخر عمر باید در خارج از ایران زندگی کنند.

در انتهای «رو در رو» کار به جایی کشید که «ابوالحسن بنی‌صدر» و «غلامرضا کریمی» به تعریف و تمجید از یکدیگر پرداختند و مجری «من و تو» از آنها خواست تا هرجور شده گذشته یکدیگر را ببخشند.

ابوالحسن بنی‌صدر - غلامرضا کریمی

انتهای پیام/

رسانه‌های فارسی‌‌زبان بیگانه و در راس آنها رسانه‌های مرتبط با دولت‌های آمریکا و انگلیس همواره به دنبال تضعیف کشورهای اسلامی به‌ویژه جمهوری اسلامی ایران بوده‌اند.

بررسی کلی

امتیاز کاربر: 4.83 ( 2 رای)
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme