https://telegram.me/empireoflies

تلاش BBC برای سانسور ریخت و پاش ملکه !

اختصاصی – به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغحواشی «روز کوروش» در بین گروه‌های اپوزیسیونِ جمهوری‌اسلامی هنوز تمام نشده است. هفتم آبان هر سال در سالهای اخیر به عنوان «روز کوروش» پادشاه هخامنشی معروف شده است و هر ساله صدها و بلکه هزاران نفر با حضور در پاسارگاد این روز را گرامی می‌دارند.

این روز برای بسیاری از ایرانیان گرامی است؛ زیرا از سویی افرادی با گرایش‌های ملی‌گرایانه به آن نگاه می‌کنند و برخی از افراد مذهبی که به استناد به کتب دینی‌شان بر بزرگی کوروش صحه می‌گذارند.

اما رسانه‌های فارسی‌زبان بیگانه که سعی می‌کنند از هر موضوع و سوژه در خلاف جهت اهداف و منافع ملت ایران استفاده کنند. یک ماه پیش، به مناسبت «روز کوروش»، در گزارش‌ها و اخبار خود کوشید تا از سویی تجمع مردم به مناسبت این روز در پاسارگاد را رادیکال و ضدجمهوری‌اسلامی جلوه دهد و از سویی دیگر جمهوری‎اسلامی را دشمن تاریخ باستانی ایران معرفی کند.

رسانه‌هایی مانند «بی‌بی‌سی فارسی» که سابقه طولانی در دشمنی با ملت ایران دارد، با استناد به شعارهای افراد معدودی، همه افراد حاضر در تجمع روز کوروش در پاسارگاد را تلویحاً نژادپرست و ضدعرب نامید و سند ادعاهای خود را وبسایت سعودی و ضدایرانی «العربیه» قرار داد.

جالب آنجاست که «ربع پهلوی» رئیس خودخوانده «شورای ملی ایران» که حدود چهار دهه در غم دوری از تاخ و تخت می‌سوزد، در موضعی همسو با «بی‌بی‌سی فارسی» از شعارهای شرکت‌کنندگان در تجمع «روز کوروش» به شدت انتقاد کرد و آن را مصداق فاشیست نژادی و دینی نامید.

این همسویی و تفاهم بین «بی‌بی‌سی فارسی» و «ربع پهلوی» سبب می‌شود تا «نازیلا گلستان» مشاور ارشد شازده پهلوی، با حضور در بخش فارسی بی‌بی‌سی، به افراد حاضر در تجمع روز کوروش حمله کند.

از سویی دیگر، انعکاس حضور پرشور ده‌ها میلیون زائر ازجمله حدود سه میلیون ایرانی در راهپیمایی عظیم اربعین برای منافع «بی‌بی‌سی فارسی» مفید نیست و باید سانسور شود! آنهم از سوی شبکه‌ای که یک اجتماع کوچک در گوشه‌ای از شهر تهران یا شهرهای دیگر ایران را دست‌مایه جنجال‌های رسانه‌ای قرار می‌دهد.

در حالی که بسیاری از رسانه‌های مطرح دنیا سکوت خود را در برابر واقعه عظیم راهپیمایی اربعین می‌شکنند و آن را تکریم می‌کنند، اما «بی‌بی‌سی فارسی» با دعوت از برخی کارشناسان معلوم‌الحال مانند «رضا علیجانی» که ارتباط نزدیکی با محافل سعودی دارد، حضور ایرانی‌ها در راهپیمایی اربعین را “مغایر با منافع ملی ایرانیان” و “تلاشی در جهت ترویج شیعه‌گری و جنگ مذهبی” می‌نامد!

همچنین رسانه حکومت سلطنتی انگلیس، در ادعایی مضحک، می‌گوید که مراجع تقلید شیعه در عراق هم با حضور پرشور ایرانیان و (به زعم خود) سیاسی کردن راهپیمایی عظیم اربعین مخالفند!

تفرقه‌اندازی بخش جدا نشدنی در سیاست‌های روباه پیر و رسانه‌هایش مانند «بی‌بی‌سی فارسی» است. از اختلاف‌اندازی بین دکتر مصدق و آیت‌ا… کاشانی در سالهای منتهی به کودتای ۲۸ مرداد ۱۳۳۲ ، تا حمایت از اغتشاشات در فتنه ۸۸ و شیطنت در پوشش تجمع «روز کوروش» و اربعین حسینی امسال.

قابل تامل است اگر بدانیم که بسیاری از کارشناسان و تحلیلگران «بی‌بی‌سی فارسی» را روزنامه‌نگاران فراری و عناصر اپوزیسیونی شامل می‌شوند که نه به اصول ملی‌گرایی اعتقادی دارند و نه نسبتی با باورهای مذهبی ملت ایران دارند و نقش اصلی را در پروژه نفوذ ایفا می‌کنند.

شاید بهتر باشد «بی‌بی‌سی فارسی» در لندن، نگران هزینه‌های اربعین حسینی باشد و یا از تاریخی باستانی ایران در جهت اهداف دولت مطبوعش سوءاستفاده کند، بهتر است به فکر شیوه توجیه حداقل ۴۵۰ میلیون دلاری باشد که با وجود مخالفت‌های بسیاری از مردم انگلیس، قرار است صرف تعمیر لوله‌ها و سیم‌کشی قصر ملکه الیزابت دوم شود.

منابع:
۱رصد تی‌وی
۲فارس نیوز

انتهای پیام/

اختصاصی – به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: حواشی «روز کوروش» در بین گروه‌های اپوزیسیونِ جمهوری‌اسلامی هنوز تمام نشده است. هفتم آبان هر سال در سالهای اخیر به عنوان «روز کوروش» پادشاه هخامنشی معروف شده است و هر ساله صدها و بلکه هزاران نفر با حضور در پاسارگاد این روز را گرامی می‌دارند. …

بررسی کلی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید.
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme