https://telegram.me/empireoflies

تلاش BBC برای ساختن اپوزیسیون ورزشی از بازیکنان تیم ملی

اختصاصی – به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: در روز های اخیر پس از این که اعتراضات به اقدام دو بازیکن فوتبال که در مقابل تیمی از رژم صهیونیستی بازی کرده بودند بالا گرفت وزارت ورزش جمهوری اسلامی ایران در اقدامی انقلابی این دو نفر را از بازی های آینده تیم ملی محروم نمود.

معاون وزارت ورزش در مصاحبه ای گفت که وقتی دو فوتبالیست ما بی تفاوت به این موضوع عمل می کنند به صرف اینکه تعهدی به باشگاهشان دارد، پس تعهدشان به ملت شریف ایران چه می شود؟

معاون وزیر ورزش هم چنین گفته بود که “: این دو بازیکن قرارداد مالی با یک باشگاهی دارند که پول بگیرند و برای آن باشگاه بازی کنند اما اینکه بروند با نماینده رژیم منفوری که تمام گرفتاریهای منطقه ناشی از اقدامات آن است، بازی کنند و بی تفاوت نسبت به همه این فشارها و همه جنایاتی که اسرائیلی ها انجام می دهند، به میدان بروند این وضعیت برای مردم ایران قابل تحمل نیست.”

در همین زمینه رسانه های فارسی زبان جنگ روانی در خصوص محرومیت این دو بازیکن در فضای مجازی راه انداختند که هدف فشار بر روی وزارت ورزش و مسئولان بود تا از این تصمیم خود صرف نظر کنند تا من بعد بازی مقابل اسرائیل تابویی در ایران نباشد و دیگر ورزشکاران هم بتوانند از این بازی ها انجام دهند و بدین گونه به این رژیم جعلی رسمیت ببخشند.

در این میان بی بی سی فارسی از تمامی رسانه های دیگر بیشتر در این زمینه تلاش نموده است. این شبکه در کنار وبسایت خود به محرومیت این دو بازیکن اشاره می کند و ادعا دارد که این اقدام موجب می شود که فیفا ایران را از حضور در بازی های جام جهانی ۲۰۱۸ محروم خواهد کرد.

بی بی سی فارسی در همین زمینه می نویسد:”در برخی از شبکه های اجتماعی مردم می گویند محروم کردن این بازیکنان نتیجه مستقیم دخالت دادن سیاست در ورزش است و برخی دیگر می‌گفتند اگر به جدایی سیاست از ورزش اعتقاد دارید چرا زمانی که علی کریمی از جنیش سبز حمایت کرد یا مهدوی کیا با کنار محمد خاتمی عکس گرفت اعتراض نکردید.”

بی بی سی فارسی هم زمان یا این مقالات در برنامه هایی مثل #شما و دیگر برنامه ها سعی دارد با فشار بر روی مسئولین و تغییر افکار و برآورد های آنها از افکار عمومی مردم این گونه القا کند که برای مردم ایران این گونه حرکات دیگر مانند گذشته تابو نیست و باید از این اقدام بازیکنان ورزشی گذر کرد تا تیم ملی ایران ضربه نخورد.

از طرف دیگر بی بی سی فارسی با دعوت از میهمانان مختتلف سعی می کند تا سر مربی تیم ملی که تابعیت خارجی داشته و با این خطوط قرمز ملت ایران در حمایت از آرمان فلسطین آشنایی چندانی ندارد را به مقاومت در برابر این تصمیم ترغیب کند تا به این وسیله دو قبطی موجود در میان مردم را به مسئولان و تصمیم گیران ورزشی بکشاند.

لازم به یاد آوریست که قبل از این هم بی بی سی در جریان بازی های جام جهانی و المپیک به شدت در صدد بود که یک اپوزیسیون ورزشی را از میان قهرمانان ملی ایران فراهم کند ولی هر بار در این پروژه شکست خورده بود.

انتهای پیام/

https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme