https://telegram.me/empireoflies

تلاش گسترده برای شکاف قومیتی در ایران

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: رادیو فردا با اصرار بر اینکه میان هم‌وطنان ترک ایرانی و آذری‌ها اختلاف و جدایی بی اندازد، گزارشی را مبنی بر تبعیض قومیتی انتشار می‌دهد.

ایران در زمره ممالکی است که دارای تنوع قومی محسوب می‌شود و سرزمین پرآوازه ایران نه‌تنها در تاریخ گذشته خود بلکه هم‌اکنون نیز دارای ساختار چند قومی و ترکیبی از گروه‌های متنوع قومی است.

سکونت گروه‌های قومی کشورمان در مناطق مرزی و هم‌جواری با قوم مشترک در آن‌سوی مرز، تحولات منطقه‌ای و تحرکات روزافزون دشمنان به‌منظور تفرقه‌افکنی در داخل کشور، ازجمله عواملی هستند که بر اهمیت تلاش برای ایجاد انسجام ملی در بین اقلیت‌های قومی در ایران می‌افزاید.

با همین مقدمه به گزارش اخیر رادیوی فارسی‌زبان بیگانه متعلق به سازمان سیا اشاره می‌کنیم که در آن این فاکتور برای اقوام ترک ایرانی بکار گرفته‌شده و چنین می‌نویسد:

“«زبان یا نژاد»؛ چه چیزی برای ترک‌ها هویت مشترک می‌سازد؟

ترک‌های ایران، یا آذری‌های ایران؟ آنچه جمعیت قابل‌توجه ترک‌ها یا ترک‌زبان‌های ایران را به هم می‌پیوندد، چیست؟ ترک‌زبان‌های ایران را چه چیزی به ترک‌زبان‌های دیگر در سایر مناطق جهان پیوند می‌دهد؟ آیا ترک‌های ایران از تبعیض‌های قومیتی رنج می‌برند؟”

Capture111ssa

گفتنی است که در این گزارش نه‌تنها هدف تحریک جدایی گرایی قومیتی برای این اقوام ایرانی در شهرهای ترک‌نشین کشور است، بلکه به دنبال تحریک دیگر افراد ترک‌زبان در سراسر کشور هستند.

در همین رابطه چندی است تبلیغات گسترده و غیررسمی قوم گرایانه در میان مردم ایران‌زمین رواج یافته است. طی این تبلیغات رسانه‌ای در فضای مجازی و ماهواره‌ها، هر قومی درصدد جداسازی و برجسته‌سازی هویت و افتخارات خود جدای از نام ایران بوده و به دنبال نشان دادن مزیت‌های خود در برابر دیگران است.

در این رفتار مردم ترک، کرد، عرب، بلوچ و گاهی لر و بختیاری و از همه وسیع‌تر فارس به دنبال متمایز کردن خود می‌باشند. چنین رفتاری بر واگرایی قومیتی در ایران دامن زده و می‌رود ریشه‌های عمیقی از عدم انسجام و وحدت ملی را رقم زند.

انتهای پیام/دیده‌بان

رادیو فردا با اصرار بر اینکه میان هم‌وطنان ترک ایرانی و آذری‌ها اختلاف و جدایی بی اندازد، گزارشی را مبنی بر تبعیض قومیتی انتشار می‌دهد.

بررسی کلی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید.
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme