https://telegram.me/empireoflies

تلاش «نهضت آمریکایی» برای تجدید حیات

اختصاصی – به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: در شرایط کنونی دنیا، وحدت و اتحاد بین امت اسلامی از ضروریاتی است که با وجود مشکلات و تهدیدات پیشرو مسلمانان شک و تردیدی در آن وجود ندارد.

در سالهای گذشته نیز در سخنان امام خمینی(ره) و امام خامنه‌ای بارها بر لزوم اهمیت وحدت بین مذاهب اسلامی در برابر دشمنان بیگانه و کفار تاکید شده. اما از سویی دیگر بارها از سوی این بزرگواران به مرزبندی آحاد مردم و نخبگان با جریانات منحرف فکری و عقیدتی و سیاسی تاکید شده است.

حقیقت این است که برخی از گروه‌های منحرف مانند «نهضت آزادی» و … که به سبب انحرافات عقیدتی و فکری در سالهای ابتدایی انقلاب اسلامی از سوی امام خمینی(ره) و ملت ایران طرد شده و حتی بدتر از منافقین نیز خطاب شده بودند، این روزها فعالیت مخفی خود را به آرامی و به صورت زیرپوستی آغاز کرده و در حال تزریق افکار پوسیده و منحرف خود در جامعه هستند. افکاری که به فرمونده امام (ره) “مستلزم آن است که امیرالمومنین(ع) را مرتد بدانند.”

این گروه منحرف و دیگر گروه‌های مشابه یکی از مهمترین اهداف خود را در دست گرفتن مراکز علمی و تحقیقاتی به ویژه دانشگاه‌ها می‌دانند تا با سوءاستفاده جوء این مراکز و به ویژه جوانان حاضر در دانشگاه‌ها افکار مسموم و انحرافی و غرب‌زده خود را ترویج دهند.

سران نهضت آزادی، برخی از این افراد اکنون مُرده‌اند.

سران نهضت آزادی، برخی از این افراد اکنون مُرده‌اند.

این گروه‌ها و جریانات منحرف که مطابق با فرمایشات امام خامنه‌ای سرمنشأ آنها در خارج از کشور به ویژه آمریکا و انگلیس قرار دارد، به دنبال انتقال تفکر لیبرالیستی و ایجاد انحرافات به ویژه در بین جوانان هستند.

اخیراً برخی خبرها نشان‌دهنده آن است که باقی‌مانده‌های این تفکر منحرف با میانگین سن بالای ۷۰ سال، سعی در تجدید حیات جسم پیر و فرتوت خود دارند و می‌کوشند با برگزاری مراسم‌ها و همایش‌هایی صوری افراد و چهره‌های نزدیک به نهضت آزادی و حزب توده، در کنار یکدیگر جمع‌شده و خود را زنده نگه‌داشته و ابراز وجود کنند.

این مراسم‌ها و همایش‌ها در پوشش مراکز و موسسات مختلفی مانند «مرکز دایره المعارف اسلامی‌» و … برگزار می‌شوند و در این مجالس که معمولاً همراه با حضور افرادی ضدانقلاب و اپوزسیون نیز است، به بازخوانی و تبلیغ عقاید منحرف جریان نهضت آزادی و بزرگان آن مانند بازرگان، یدا… سحابی و… پرداخته می‌شود.

هنوز نامه امام خمینی(ره) خطاب به وزیر کشور وقت درباره نهضت آزادی را فراموش نکرده‌ایم که ایشان در آن نامه فرمودند:

“جناب حجت الاسلام آقای محتشمی، وزیر محترم کشور در موضوع نهضت به اصطلاح آزادی مسائل فراوانی است که بررسی آن محتاج به وقت زیاد است. آنچه باید اجمالاً گفت آن است که پرونده این نهضت و همین طور عملکرد آن در دولتِ موقتِ اولِ انقلاب شهادت می‌دهد که نهضت به اصطلاح آزادی طرفدار جدی وابستگی کشور ایران به آمریکا است، و در این باره از هیچ کوششی فروگذار نکرده است؛ و حمل به صحت اگر داشته باشد، آن است که شاید امریکای جهانخوار را، که هر چه بدبختی ملت مظلوم ایران و سایر ملت‌های تحت سلطه او دارند از ستمکاری اوست، بهتر از شوروی ملحد می‌دانند. و این از اشتباهات آن‌ها است.

در هر صورت، به حسب این پرونده‌های قطور و نیز ملاقات‌های مکرر اعضای نهضت، چه در منازل خودشان، و چه در سفارت امریکا و به حسب آنچه من مشاهده کردم از انحرافات آن‌ها، که اگر خدای متعال عنایت نفرموده بود و مدتی در حکومت موقت باقی مانده بودند ملت‌های مظلوم بویژه ملت عزیز ما اکنون در زیر چنگال امریکا و مستشاران او دست و پا می‌زدند و اسلام عزیز چنان سیلی از این ستمکاران می‌خورد که قرن‌ها سر بلند نمی‌کرد، و به حسب امور بسیار دیگر، نهضت به اصطلاح آزادی صلاحیت برای هیچ امری از امور دولتی یا قانونگذاری یا قضایی را ندارند؛ و ضرر آن‌ها، به اعتبار آنکه متظاهر به اسلام هستند و با این حربه جوانان عزیز ما را منحرف خواهند کرد و نیز با دخالت بی مورد در تفسیر قرآن کریم و احادیث شریفه و تأویل‌های جاهلانه موجب فساد عظیم ممکن است بشوند، از ضرر گروهک‌های دیگر، حتی منافقین (این فرزندان عزیز مهندس بازرگان) بیشتر و بالاتر است.

«نهضت آزادی» و افراد آن از اسلام اطلاعی ندارند و با فقه اسلامی آشنا نیستند. از این جهت، گفتارها و نوشتارهای آن‌ها که منتشر کرده‌اند مستلزم آن است که دستورات حضرت مولی‌الموالی امیرالمؤمنین را در نصب ولات و اجرای تعزیرات حکومتی که گاهی بر خلاف احکام اولیه و ثانویه اسلام است، بر خلاف اسلام دانسته و آن بزرگوار را – نعوذ باللَّه- تخطئه [نمایند]، بلکه مرتد بدانند! و یا آنکه همه این امور را از وحی الهی بدانند که آن هم بر خلاف ضرورت اسلام است. نتیجه آنکه نهضت به اصطلاح آزادی و افراد آن چون موجب گمراهی بسیاری از کسانی که بی‌اطلاع از مقاصد شوم آنان هستند می‌گردند، باید با آن‌ها برخورد قاطعانه شود، و نباید رسمیت داشته باشند. و السلام علی من اتبع الهدی. توفیق جنابعالی را از خداوند تعالی خواستارم. روح الله الموسوی الخمینی» (صحیفه امام، جلد ۲۱، صفحات ۴۸۱ و ۴۸۲)”

با توجه به برخی شواهد گویا برخی گروه‌های سیاسی منحرف مانند «نهضت آزادی» که توسط امام خمینی(ره) طرد شده و آفتی برای انقلاب اسلامی دانسته شدند، قصد دارند تا با نفوذ به مراکزی مانند «مرکز دایره المعاف اسلامی‌» آن را تبدیل به محلی برای ترویج افکار و تکثیر حامیان خود کنند.

از سویی دیگر برخی مراکز مانند «مرکز دایره المعاف اسلامی‌» با توجیه احترام به عقاید مختلف به هر دیدگاه و تفکر منحرفی اجازه عرض‌اندام و خودنمایی می‌دهند.

ابراهیم یزدی، از سران نهضت آزادی

ابراهیم یزدی، از سران نهضت آزادی

متاسفانه موسسه‌ای که زیر نام «مرکز دایره المعارف اسلامی‌» مشغول فعالیت است و هدف خود را “تدوین و انتشار دانشنامه‌های عمومی و تخصصی و کتب مرجع در ابعاد مختلف معارف بشری به ویژه فرهنگ و تمدن اسلامی و ایرانی” می‌داند، اکنون به محلی برای ترویج افکار جریانات منحرفی چون نهضت آزادی تبدیل شده است.

ضروری است که دستگاه‌های امنیتی کشور با اینگونه به ظاهر موسسات که در پشت تابلو و عنوان خود فعالیت‌های دیگری انجام می‌دهند، توجه بیشتری داشته باشند و با تیزبینی خود مانع نفوذ خزنده و مخفی‌شدن جریانات ضدانقلاب و منحرف اپوزسیون مانند نهضت آزادی در آنها و تبدیل این مراکز به تریبونی برای تشویش و انحراف افراد مختلف شوند.

انتهای پیام/

https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme