https://telegram.me/empireoflies

تلاش ضدانقلاب برای ماهی‌گیری از آب گل آلود

به گزارش «امپراتوری دروغ» به نقل از رسانه ایران، گروگان گیری ۵ مرزبان ایرانی توسط گروهک جیش العدل در ۱۶ بهمن ۹۲ در رسانه های مختلف خبر ساز شد.

در حالی که اخبار رسانه ها حاکی از تلاش ایران و پاکستان برای آزادی مرزبانان بود، گروگان گیری مرزبانان ایرانی به دستاویزی برای اپوزیسیون خارج از کشور تبدیل شد تا شاید به این بهانه بتوانند عواطف و احساسات مردم را علیه حکومت ایران برانگیزند.

برخی از عناصر اپوزیسیون در پیام ها و یادداشت های مختلف سعی داشتند حکومت ایران را نسبت به ربوده شدن مرزبانان خود منفعل نشان دهند.

رضا پهلوی به دنبال منتشر شدن اخباری مبنی بر قتل یکی از مرزبانان در روزهای اول نوروز با انتشار پیام تسلیتی حاکمان ایران را بی کفایت و مستبد قلمداد می کند.

indexمه لقا فخرآور نیز طی مطلبی که در صفحه فیسبوک خود درباره این موضوع نوشته، مدعی شده جان سربازان برای حکومت ایران ارزشی ندارد.

2

همچنین مسیح علی نژاد در مطلبی با عنوان “از کوهنورد تا سرباز؛ ایرانی جانش چند؟” همین ادعا را تکرار می کند.

3

فضائل عزیزان هم در این میان با مقایسه ایران و اسرائیل به عدم توانایی ایران در آزادسازی مرزبانان اشاره و آن را با مسائل سیاسی منطقه ای مرتبط کرده بود.

4

این در حالی است که دستگاه های مختلف کشوری و از جمله شخص رئیس جمهوری این مسئله را مورد پیگیری جدی قرار داده بودند.

76

5

وزارت امور خارجه ایران علاوه بر نامه نگاری با دبیر کل سازمان ملل و تقاضای اقدام قاطعانه جهانی در این خصوص، طی تماس های مکرر با مقامات پاکستان پیگیر وضعیت مرزبانان کشور بود.

8

در روز ۱۷فروردین ۹۳ چهار مرزبان ایرانی وارد خاک ایران شدند که البته سرنوشت جمشید دانایی فر، یکی از مرزبانان که گفته شده بود به قتل رسیده، هنوز مشخص نیست.

در همین رابطه بی بی سی فارسی گزارش داد حسن روحانی، رئیس جمهور ایران با استقبال از بازگشت چهار مرزبان ایرانی به ایران، از همه دستگاه‌های حکومتی خواسته است که برای روشن شدن سرنوشت گروهبان جمشید دانایی‌فر تلاش کنند.

10

11

هم چنین وزارت خارجه ایران در بیانیه ای اعلام داشت: “بی شک آزادی چهارمرزبان نتیجه تلاش ها و پیگیری های شبانه روزی مجموعه دستگاه ها و نهادهای ذیربط جمهوری اسلامی ایران و مشارکت و همکاری صمیمانه معتمدین محلی بوده است.

وزارت امور خارجه بعنوان یکی از وظایف اصولی خود به موازات سایر نهادهای ذیربط و مسئول کشور اقدامات انجام شده تاکنون را به منظور روشن شدن سرنوشت آقای جمشید دانایی فر دیگر مرزبان عزیز کشورمان کماکان ادامه داده و موضوع را در تماس ها و ارتباطات با دولت پاکستان مورد پیگیری قرار خواهد داد.”

انتهای پیام/

https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme