https://telegram.me/empireoflies

تلاش ضدانقلاب برای خارج کردن «اصلاح‌طلبان» از دامن نظام

اختصاصی: به گزارش «امپراتوری دروغ»، سایت ضدانقلاب «روزآنلاین» در مقاله‌ای به قلم “مرتضی کاظمیان” (ضدانقلاب فراری و همکار رسانه‌های فارسی زبان یگانه) به تشکل جدید اصلاح‌طلب “ندا” و تلاش این تشکل برای بقا در حاکمیت پرداخته و در تلاش برای در بیرون نظام قلمداد کردن اصلاح‌طلبان، مدعی شده: اصلاح‌طلبی در مقابله با نظام جمهوری اسلامی معنا پیدا می‌کند!

وی با وجود تکذیب‌های مکرر فعالان سیاسی اصلاح‌طلب با استفاده از نام یکی از کشته‌های فتنه ۸۸ و مقایسه این نام با تشکل جدید اصلاح‌طلبان نتیجه گرفته است: «ندا»ی جدید، صرف‌نظر از این‌که طراحان و بانیان اصلی آن، چه انگیزه و هدفی دارند و چه عرض و طولی دارد، نمادی از اتخاذ یک راهبرد در بخشی از جامعه و فعالان سیاسی است. راهبردی که با تن دادن و تمکین به «واقعیت»های موجود و مستقر و از منظری محافظه‌کارانه، می‌کوشد در خلل و فرج و روزنه‌ها و کریدورهای نظم سیاسی مسلط، راهی در قدرت برای «خود» (به سود مطلوب‌های خویش) باز کند. این، در اظهارنظرهای اعضای اصلی ندای ایرانیان به‌وضوح آمده و از جمله تاکید شده است: «ما می‌خواهیم درون حاکمیت کار سیاسی کنیم.»

نویسنده این مقاله در ادامه به تفاوت در عملکرد اصلاح‌طلبان پایبند به جمهوری اسلامی و جنبش سبز اعتراف می‌کند و می‌نویسد: این راهبرد، در فاصله‌ معنادار از راهبردی است که «ندا» و «سهراب» و دیگر کشته‌ها و زندانیان و رهبران و فعالان جنبش سبز پیشه کردند.

روزآنلاین-مرتضی-کاظمیان-ندا

مقاله مرتضی کاظمیان در سایت ضدانقلاب روزآنلاین

مرتضی کاظمیان می‌نویسد: فاصله نگاه و راهبرد پیش گفته (توسط جریان جدید اصلاح‌طلب “ندا”) با آنچه «ندا» آقاسلطان و موسوی و کروبی و سبزها پس از انتخابات ۸۸ پیشه کردند، به‌قدر لازم محسوس است. سبزها به قواعد تحمیل شده و بازی نادرست، تن ندادند. دو نامزد معترض و حامیان آنها و شهروندان دموکراسی‌خواه (همچون ندا)، به نظر ولایت مطلقه فقیه تمکین نکردند.

در روزهای گذشته میان طیف جدید اصلاح‌طلب موسوم به ندا و به اصطلاح اصلاح‌طلبان سابقه‌داری که پرونده تاریکی در فتنه ۸۸ داشته‌اند تقابل معنا‌داری رخ داده است. طیف جدید تلاش دارد که خود را درون نظام تعریف کند اما برخی از مدعیان اصلاح‌طلبی که به وطن‌فروشی در فتنه آمریکایی-اسرائیلی ۸۸ آلوده‌اند از این انشعاب که تاکید و تأییدی بر وقوع خیانت در فتنه ۸۸ است به شدت نگران هستند و از آنجا که اشاره به مواضع گروه تازه‌تاسیس «ندا» را بازخوانی خیانت در فتنه ۸۸ تلقی می‌کنند، به جای نقد دیدگاه گروه یاد شده روش تحقیر و در مواردی، ناسزاگویی و فحاشی به این گروه را در پیش گرفته‌اند.

گفتنی است، در ماه‌های اخیر رسانه‌های فراسی زبان بیگانه مانند بی‌بی‌سی فارسی، صدای آمریکا، رادیو فردا و … در تلاشی هماهنگ و مشترک به دنبال آن هستند تا اصلاح‌طلبان پایبند به نظام اسلامی و مطیع ولایت‌فقیه را به برخی افراد ضدانقلاب اصلاح‌طلب‌نمای خارج از نظام اسلامی چسبانده و همگی را خارج از جمهوری اسلامی جلوه دهند.

انتهای پیام/

https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme