https://telegram.me/empireoflies

تلاش رسانه‌‎های بیگانه برای ترویج فرهنگ غلط غربی در جامعه اسلامی ایران

اختصاصی – به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغدر سال‌های اخیر پدیده «ازدواج سفید» یا «هم‌باشی سیاه» به شکلی نمایان‌تر از گذشته در جامعه که البته از طرف رسانه‌های غربی و کارمندان آن‌ها به شدت در حال تبلیغ است رواج یافته تا جایی که برخی از دختران یا پسران جوان برای این امر به انتشار آگهی روی آورده‌اند.

در این نوع از هم‌باشی که به ازدواج سفید معروف شده، دو طرف هیچ تعهدی برای کنار هم ماندن ندارند و در واقع به شکلی غیررسمی زندگی دو نفره خود را آغاز می‌کنند.

ازدواج سفید از کجا آمد؟

شروع زندگی مشترک بدون تبعیت از رسوم و قوانین قضایی و تنها با توافق طرفین، یکی از شیوه‌های مرسوم زندگی در غرب است.

این پدیده نخستین بار در ایالات متحده آمریکا و در پی جنبشی پدیدار شد که «جنبش آزادی زن» نام داشت، این جنبش ظاهراً با هدف ایجاد تحول در نظام اجتماعی، اقتصادی و سیاسی جامعه آمریکا انجام شد و هدف آن برقراری شرایط عادلانه و برابر برای زنان بود اما آنچه واقعا اتفاق افتاد پدیده‌ای بود که بعدها «انقلاب جنسی» نام گرفت و نتیجه آن رواج رفتارهای ناهنجار و نامتعارفی بود که به غلط آزادی زنان نام گرفت.

عدم تعهد و وفاداری، خیانت جنسی، وقت گذرانی و تفریحات مجردی، بروز مشکل در روابط خانوادگی و عدم پذیرش و حمایت عاطفی و مالی از طرف خانواده‌ها از جمله مواردی است که در ازدواج سفید بیشتر از ازدواج‌های رسمی گزارش می شود.

مجازات قانونی ازدواج سفید چیست؟

نجفی‌توانا رئیس اسبق کانون وکلای دادگستری تأکید کرد: رابطه نامشروع برای هر طرف مجازات دارد و در صورتی هم که زنا ثابت شود ۹۹ ضربه شلاق به عنوان مجازات قانونی در نظر گرفته می‌شود، همچنین در صورتی که یکی از طرفین ازدواج کرده باشد به عنوان زنای مُحصنه مجازات مخصوص خود را دارد.

این استاد دانشگاه گفت: بر اساس قانون اگر مرد مجرد با زن شوهر دار زنا کند، حد زن رجم است اما حد مرد تازیانه است چون زنای در حق مرد زنای غیرمحصنه است و نیز اگر دختر مجردی با مردی که همسر دارد زنا کند. تنها مرد را سنگسار می کنند و بر زن تازیانه می زنند. با وجود این اگر زن یا شوهر، دور از شهر سکونت همسرش باشند و اقدام به این کار نامشروع کرده باشند رجم اجرا نمی شود.

بیشتر بخوانید:

مجازات قانونی ازدواج سفید چیست؟

در این میان اما رسانه‌های فارسی‌زبان خارج از کشور در طول ماه‌ها و سال‌های اخیر به روش‌های مختلف به تبلیغ این فرهنگ غلط و زشت غربی پرداخته‌اند که برای روشن شدن افکار عمومی مثال‌های مختلفی را که بارها در سایت امپراتوری دروغ به آن‌ها اشاره شده آورده می‌شود.

۱- اما چطور شده لغت «همباشی» فرنگی به فرهنگ ایران که آمده “ازدواج سفید” نام گرفته است؟! ریشه کلمه “«ازدواج سفید» را که جستجو می‌کنی نخستین بار توسط رسانه‌های بیگانه، معاند و ضددین از آن استفاده شده و خبر از رواج آن داده‌اند و معلوم نیست از آن سر دنیا از کجا فهمیده‌اند اینگونه ازدواج در ایران رواج یافته است!

رادیو-فردا-ازدواج-سفید

بی‌بی‌سی-ازدواج-سفید

البته دلیل این کار رسانه‌های بیگانه نیز مشخص است؛ تابو شکنی و حرمت‌زدایی از جامعه و رواج و عادی‌سازی نوعی رابطه نامشروع و نامتناسب با فرهنگ ایران و ترویج انحرافات اخلاقی. بعد از آن نیز متاسفانه رسانه‌های داخلی از روی غفلت برای اینکه از قافله عقب نمانند و به آسیب‌شناسی آن بپردازند و یا برای فروش خود یا کلیک مخاطبان خود خوراک تهیه کنند، از این واژه استفاده کرده‌اند و متاسفانه برخی کارشناسان، روانشناسان و مسئولان نیز با استفاده از آن به فراگیری واژه دامن زده‌اند.

بیشتر بخوانید:

تلاش رسانه‌های بیگانه برای ترویج «روابط جنسی» به اسم ازدواج

۲- رادیو فردا در تاریخ ۲۰ اردیبهشت سال ۱۳۹۴ در اقدامی هماهنگ به نشر اکاذیب در خصوص ازدواج سفید با قالبی پوششی پرداخته است.این پوشش همان مطرح نمودن خواسته‌های زنان در زمینه موضوع ورزش و استادیوم ورزشی است.

رادیو فردا در اقدامی همچنان پیگیری خود را در زمینه این پدیده غیر اخلاقی ادامه میدهد. ازدواج سفید از موارد غیر اخلاقی است که نه تنها توسط این شبکه‌های معاند و نه در فضای مجازی بلکه به مطبوعات هم رسیده بود که خوشبختانه مسئولین از نشر و ادامه این موضوع مطلع و آن را توقیف نمودند.

Capture22222

بیشتر بخوانید:

ادامه تبلیغات رادیو فردا از رواج ازدواج سفید

۳- در تاریخ ۷ اردیبهشت ۱۳۹۴ در پی توقیف هفته‌نامه‌ «زنان امروز» به سبب ترویج «ازدواج سفید» (زندگی مشترک زن و مرد بدون عقد شرعی)، «مسیح علی‌نژاد» مدیر کمپین ضد ارزشی آزادی‌های یواشکی به حمایت از این پدیده شوم اجتماعی پرداخت.

علی‌نژاد که در سال‌های اخیر همکاری خود با موسسات به ظاهر فرهنگی و اجتماعی، و در واقع وابسته به سرویس‌های امنیتی و جاسوسی غربی را افزایش داده، توقیف هفته‌نامه مذکور را “خبری تلخ” نامید.

بیشتر بخوانید:

حمایت «معصی علی‌نژاد» از پروژه نابودی بنیان خانواده

تصویر از صفحه فیسبوک «مسیح علی‌نژاد»

تصویر از صفحه فیسبوک «مسیح علی‌نژاد»

۴- در تاریخ ۳ مرداد ۱۳۹۶ یکی از افرادی که در این برنامه از این ازدواج استقبال نمود فاطمه حقیقت‌جو بود که زمانی در مجلس ششم نماینده غرب گرای رادیکالی بود که بسیاری از قوانین اسلامی را مورد نقد تند خود قرار می داد و چندی بعد هم از ایران خارج شد.

وی چند روز پیش (مرداد ۱۳۹۶) در برنامه تابو در تائید ازدواج سفید یعنی هم‌باشی دو نفر در کنار هم بدون عقد رسمی و شرعی که هم اکنون در غرب هم مورد انتقاد پژوهشگران واقع شده است، گفت: ”من باید عرض کنم که ازدواج کردم، دوازده سیزده سال با همسرم زندگی کردم، ازش جدا شدم و الان بدون اینکه رسماً با کسی ازدواج کرده باشم با یک آقایی دارم زندگی می‌کنم و با وی رابطه دارم و بیشتر می‌خواهم ببینم که ما به درد هم می‌خوریم یا نمی‌خوریم. اتفاقاً وقتی آدم وارد می‌شود لزوماً بُعد فیزیکی مسئله نیست، بُعد عاطفی، و حمایتی که از همدیگر دارند را نگاه می‌کند و من فکر می‌کنم که در واقع می‌شود این دو را کنار هم قرار داد، به عنوان شخصی که این تجربه را کرده‌ام.”

بیشتر بخوانید:

ازدواج سفید فاطمه حقیقت‌جو و اوج ذلالت ضد انقلاب

این‌ها تنها نمونه‌ای از حمایت‌های غرب و وابستگان به آن در حمایت از ازدواج سفید می‌باشد اما رادیو زمانه روز گذشته در مطلبی به روشی موذیانه سعی کرد با انتشار داستانی دروغین که در آن به اسم دو شخص خیالی اشاره می‌کند به ترویج این سبک زندگی غیراخلاقی بپردازد.

رادیو زمانه گزارش را این‌گونه می‌نویسد: “ستاره و علیرضا هشت ماه است که بدون عقد ازدواج با هم در یک خانه زندگی می‌کنند. آنها خوش‌شانس بوده‌اند که توانسته‌اند بعد از سه سال دوستی، خانواده‌‌ها را به این سبک از رابطه راضی کنند و زندگی‌شان را در خانه‌ای که برای ستاره به ارث رسیده شروع کنند.”

* «ازدواج سفید» همان «زنا» است

حجت‌الاسلام ناصر رفیعی (کارشناس دینی رسانه): براساس آیات مختلف سوره نور مباحثی درباره آفات و آسیب‌های خانواده به ویژه در بین خانواده‌های مذهبی در دنیای امروز بیان می‌کنم که نخستین علت این آسیب‌ها این روزها کانال‌های ماهواره است، رسماً هم شبکه‌های فارسی زبانی که بعضی از اینها توسط بهایی‌ها، برخی سلطنت‌ طلب‌ها و سایرین نیز توسط لائیک‌ها و بی‌دین‌ها ایجاد شده است، تلاشش در راستای فروپاشی کانون خانواده است.

این شبکه‌ها به طور رسمی حتی نام ازدواج سفید را تبلیغ می‌کنند در حالی که ما در اسلام مفهومی به نام ازدواج سفید نداریم و این همان «زنا» و عمل قبیح در اسلام است، در این شبکه‌ها حتی جشن‌های مختلف طلاق و پرداختن به حریم جنسی و آزادی‌های یواشکی که حریم خصوصی افراد را در بر می‌گیرد، تبلیغ می‌شود.

دشمن در داخل خاک ایران از زمان به قدرت رسیدن رضاشاه بر مسئله حجاب دست گذاشت و راه‌های مختلف ترویج بی‌حجابی را امتحان کرد که البته در زمینه‌های شبهه‌افکنی در این حوزه‌ها‌، روابط نادرست و گسترش طلاق و کاهش نسل تا حدودی هم موفق عمل کرد چرا که آثارش در جامعه ملموس است و امروز شاهد بدحجابی در جامعه هستیم، از اینها که بگذریم در برابر این مشکلات، مسئولان ما آن اندازه درگیر مسائل سیاسی و اقتصادی بودند که گویا بخش خانواده و فرهنگ ما نیازمند هیچ انرژی و وقت صرف کردن نیست.

انتهای متن/

در این نوع از هم‌باشی که به ازدواج سفید معروف شده، دو طرف هیچ تعهدی برای کنار هم ماندن ندارند و در واقع به شکلی غیررسمی زندگی دو نفره خود را آغاز می‌کنند.

بررسی کلی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید.
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme