https://telegram.me/empireoflies

تلاش رسانه‌های بیگانه برای محو فرهنگ «تذکر لسانی»

اختصاصی: به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: در روزهای اخیر رسانه‌های بیگانه در خطی مشترک به موضوع گشت‌های امر به معروف و نهی از منکر و تذکر لسانی توسط «انصار حزب‌الله» پرداخته‌اند و تلاش نمودند تا با ایجاد ترس در بین مردم، فعالیت‌های این گروه را همراه با برخوردهای فیزیکی و ضرب و شتم جلوه دهند.

دویچه‌وله-انصار-حزب‌الله

تیتر دویچه‌وله برای ایجاد ترس از انصار حزب‌الله

رسانه‌های بیگانه در خطی هماهنگ به بهانه فعالیت‌های اخیر «انصار حزب‌الله» در تلاش هستند تا این گروه را در برابر دولت و وزارت کشور قرار دهند و جوی منفی در جامعه ایران ایجاد کنند. همچنین رسانه‌های بیگانه در هدفی مهم‌تر در تلاشند تا واجب فراموش‌شده “امر به معروف و نهی از منکر” و “تذکر لسانی” را با آلوده کردن به درگیری‌های جناحی و سیاسی، کمرنگ‌تر کرده و محو نمایند.

امام خامنه‌ای چند سال پیش درباره تذکر لسانی در سخنانی بسیار مهم که می‌تواند راه‌گشای بسیاری از اختلاف نظرها باشد، فرمودند: آنچه که مسئولیت شماست مسئله زبانی است یعنی شما باید کاری کنید که مردم امر و نهی زبانی را که مهمترین عامل که حتی از جهاد بالاتر است یعنی حتی تأثیرش از جهادی که توپ و تفنگ و بمب اتم است بیشتر است، اگر انجام بگیرد و تحقق پیدا کند منتهی مردم که امتحان نمی‌کنند یکبار امتحان کنند تا ببینند اگر نشد.

من عرض می‌کنم مثلاً الان آمریکا (از آمریکا بالاتر، قدرتمندتر، مستکبرتر، طاغی‌تر) اگر همه مسلمانان عالم تصمیم بگیرند که هر مسلمانی در ماه یکبار به آمریکا بگوید نکن، آمریکا را می‌شکنند کاری که با بمب اتم نمی‌شود با این کار می‌شود. زبانی، یدی هم نمی‌خواهد همه مردم مسلمان هرکس که مکلف است در تمام دنیای اسلام، شما حالا این را در گناهان داخل جامعه بیاورید. یک آقایی دارد یک حرکت خلاف انجام می‌دهد کسی از پهلویش رد شود و بگوید (عصبانیت و تهدید به عمل هم لازم نیست) آقا این کار شما خلاف است نکنید، و رد شود او ممکن است دنبالش کند، این برود.

جوان‌های ما دلشان می‌خواهد که وقتی ما گفتیم امر به معروف کنید یک خنجر به دستشان بدهیم بگوییم اگر نشد بزن! در حالیکه این زدن یک کار دیگری است اصلا من اینکار را از تو خواسته‌ام؟ من مرحله دوم را که زبانی است از تو می‌خواهم اگر همین کار انجام بگیرد و شما بتوانید به مردم تفهیم کنید که اگر کار خلافی دیدند بگویند “آقا نکن” و بروند، ده نفر بگویند “نکن” و بروند اگر کسی طاقت پیدا کرد این خلاف را دوباره انجام دهد، نمی تواند بکند

اینکه می‌بینید وقتی شما دو یا سه بار گفتید نکن او عصبانی می‌شود و می‌آید یقه شما را می‌گیرد پیداست که این ضربه شکننده است اگر شکننده نبود عصبانیت نداشت می‌گفتی نکن او هم نگاهی می‌کرد و محل نمی‌گذاشت شما می‌دانید وقتی چند بار تکرار شد “نکن نکن نکن” این یک دفعه می‌خواهد منفجر بشود.

خدای متعال در زبان این اثر را قرار داده است. در امر و نهی این اثر را قرار داده است ما چرا این حکمت الهی را درک نمی‌کنیم و حاضر نیستیم از این ابزار عظیم الهی استفاده کنیم بکنید تا ببینیم می شود یا نمی‌شود. خدای متعال آن آیات را خلاف که نفرموده است یا همین روایت را که از نهج البلاغه خواندیم واقعاً اگر چنانچه بکنید تمام قوام عدل و حق در عالم برقرار می شود.

به نظر می‌رسد اگر فرهنگ تذکر لسانی به شیوه صحیح در جامعه اسلامی ما رواج پیدا کند، بسیاری از پروژه‌های ضدفرهنگی و ضداسلامی دشمنان ملت ایران در راه رسیدن به اهدافشان ناکام می‌ماند و جامعه ما رنگ و بوی معنوی بیشتری می‌گیرد.

انتهای پیام/

https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme