https://telegram.me/empireoflies

تلاش رادیو CIA برای ترویج قماربازی

اختصاصی- به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: قماربازی و شرط‌بندی در بسیاری از نقاط دنیا وجود دارد و حتی در برخی کشورها به شکل قانونی درآمده است، اما این عمل در بسیاری از کشورهای اسلامی و ازجمله کشور ما هم بر پایه مبانی فقهی و هم براساس قانون، جرم تلقی و با مرتکبان آن برخورد می‌شود.

البته با وجود غیرقانونی و غیرشرعی بودن قماربازی، اما دشمنان ملت ایران در راستای جنگ نرم و مقابله با فرهنگ اسلامی-ایرانی و با سوءاستفاده از شهوت کسب ثروت آنی توسط برخی افراد، از ترویج هیچ عملی زشتی و زننده‌ای ازجمله ترویج قماربازی دریغ نکرده و نهایتاً به‌دنبال ترویج اباهه‌گری در جامعه هستند.

با آنکه قماربازی به دلایلی حتی در برخی از کشورهای غربی ممنوع بوده و یا با محدودیت‌های مواجه است، اما رسانه‌های وابسته به دولت‌های این کشورها، به بهانه‌های مختلف در پی ترویج فساد اخلاقی و اعمال خلافی مانند قماربازی در بین کشورهای اسلامی بخصوص ایران هستند.

در طول سالهای اخیر از فعالیت بسیاری از قمارخانه‌های حقیقی و مجازی در کشورمان توسط دستگاه‌های امنیتی و انتظامی ممانعت شده و در نهایت مشخص شده که اکثر این قمارخانه‌ها به کشورهای بیگانه و بخصوص غربی مرتبط بوده‌اند و یکی از اهدافشان خارج کردن سرمایه و ارز از کشور بوده است.

در این میان، «رادیو فردا» به‌عنوان رسانه زیرمجموعه سرویس جاسوسی آمریکا (CIA) که در سالهای اخیر دشمنی خود با نظام جمهوری‌اسلامی و ملت ایران را نشان داده، چند روز پیش طی گزارشی با استفاده از تیتر جهت‌دار “وقتی قمار آینده شغلی را «تضمین می کند”، به‌طور غیرمستقیم به ترویج قماربازی و ترغیب مخاطبیش به این عمل غیرقانونی و غیرشرعی پرداخت.

«رادیو فردا» به بهانه اینکه به گفته‌اش در کشور ژاپن برخی افراد از طریق شرکت در قمربازی شغل بدست آورده و درآمد خوبی بدست می‌آورند، مخاطبین ایرانی و مسلمانش را به قماربازی دعوت و سعی در قبح‌زدایی از این عمل غیرشرعی و غیرقانونی کرد.

با وجود تلاش رسانه وابسته به سرویس جاسوسی آمریکا، اما برخی از مخاطبین این شبکه به عمل مذکور واکنش نشان داده و آن را اشتباه دانستند. یکی از مخاطبین گفت: “قمار یعنی نابودی روحی روانی و مالی؛ اخرش اواره‌گی. تو همه ادعیان ممنوعه رفتن تو قمار حتی برای یکبار هم اشتباهست…”

گفتنی است، قماربازی می‌تواند اثرات منفی بسیاری بر روی فرد، خانواده و دوستان، و به‌طور کلی جامعه داشته باشد. برخی از این اثرات منفی عبارت است از: ۱- مشکلات روانی: از قبیل افسردگی، اضطراب، خود‌کم‌بینی، تمایل به خودکشی، افزایش مصرف مواد، الکل، بعضی از دواهای اعصاب (معروف به دواهای روانگردان) و … ۲- مشکلات سلامت جسمی: از قبیل بی‌خوابی، سردردی، ناراحتی معده و قلبی. ۳- مشکلات مراقبت شخصی: از قبیل سوء تغذیه، کمبود خواب، سلامت فردی و… ۴- مشکلات اجتماعی: از قبیل بحث و جدل، روابط تیره و تار، جدایی، طلاق. ۵- مشکلات مالی: مثل کمبود درآمد، عدم توانایی پرداخت قرض، ورشکستگی و… ۶- مشکلات قانونی: درگیری با قانون از قبیل دستگیری، زندانی شدن (مثلا به خاطر دزدی، جنگ، و…) ۷- مشکلات شغلی یا تحصیلی: ادامه ندادن درس و تحصیل، اخراج شدن از کار، پایین آمدن سطح نمرات و… ۸- از بین رفتن اعتبار شخصی: مانند احساس درماندگی و بیچارگی، عدم امنیت …(۱)

البته هیچ یک از رسانه‌های فارسی‌زبان وابسته به دولت‌های بیگانه هیچگاه به این مضرات قماربازی اشاره نمی‌کنند!
 
منبع: ۱- www.rawanonline.com/pathological_gambling_html
 
انتهای پیام/

اختصاصی- به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: قماربازی و شرط‌بندی در بسیاری از نقاط دنیا وجود دارد و حتی در برخی کشورها به شکل قانونی درآمده است، اما این عمل در بسیاری از کشورهای اسلامی و ازجمله کشور ما هم بر پایه مبانی فقهی و هم براساس قانون، جرم تلقی و با …

بررسی کلی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید.
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme