https://telegram.me/empireoflies

تلاش رادیو CIA برای ترویج قماربازی

اختصاصی- به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: قماربازی و شرط‌بندی در بسیاری از نقاط دنیا وجود دارد و حتی در برخی کشورها به شکل قانونی درآمده است، اما این عمل در بسیاری از کشورهای اسلامی و ازجمله کشور ما هم بر پایه مبانی فقهی و هم براساس قانون، جرم تلقی و با مرتکبان آن برخورد می‌شود.

البته با وجود غیرقانونی و غیرشرعی بودن قماربازی، اما دشمنان ملت ایران در راستای جنگ نرم و مقابله با فرهنگ اسلامی-ایرانی و با سوءاستفاده از شهوت کسب ثروت آنی توسط برخی افراد، از ترویج هیچ عملی زشتی و زننده‌ای ازجمله ترویج قماربازی دریغ نکرده و نهایتاً به‌دنبال ترویج اباهه‌گری در جامعه هستند.

با آنکه قماربازی به دلایلی حتی در برخی از کشورهای غربی ممنوع بوده و یا با محدودیت‌های مواجه است، اما رسانه‌های وابسته به دولت‌های این کشورها، به بهانه‌های مختلف در پی ترویج فساد اخلاقی و اعمال خلافی مانند قماربازی در بین کشورهای اسلامی بخصوص ایران هستند.

در طول سالهای اخیر از فعالیت بسیاری از قمارخانه‌های حقیقی و مجازی در کشورمان توسط دستگاه‌های امنیتی و انتظامی ممانعت شده و در نهایت مشخص شده که اکثر این قمارخانه‌ها به کشورهای بیگانه و بخصوص غربی مرتبط بوده‌اند و یکی از اهدافشان خارج کردن سرمایه و ارز از کشور بوده است.

در این میان، «رادیو فردا» به‌عنوان رسانه زیرمجموعه سرویس جاسوسی آمریکا (CIA) که در سالهای اخیر دشمنی خود با نظام جمهوری‌اسلامی و ملت ایران را نشان داده، چند روز پیش طی گزارشی با استفاده از تیتر جهت‌دار “وقتی قمار آینده شغلی را «تضمین می کند”، به‌طور غیرمستقیم به ترویج قماربازی و ترغیب مخاطبیش به این عمل غیرقانونی و غیرشرعی پرداخت.

«رادیو فردا» به بهانه اینکه به گفته‌اش در کشور ژاپن برخی افراد از طریق شرکت در قمربازی شغل بدست آورده و درآمد خوبی بدست می‌آورند، مخاطبین ایرانی و مسلمانش را به قماربازی دعوت و سعی در قبح‌زدایی از این عمل غیرشرعی و غیرقانونی کرد.

تصویر از وبسایت «رادیو فردا»

تصویر از وبسایت «رادیو فردا»

با وجود تلاش رسانه وابسته به سرویس جاسوسی آمریکا، اما برخی از مخاطبین این شبکه به عمل مذکور واکنش نشان داده و آن را اشتباه دانستند. یکی از مخاطبین گفت: “قمار یعنی نابودی روحی روانی و مالی؛ اخرش اواره‌گی. تو همه ادعیان ممنوعه رفتن تو قمار حتی برای یکبار هم اشتباهست…”

گفتنی است، قماربازی می‌تواند اثرات منفی بسیاری بر روی فرد، خانواده و دوستان، و به‌طور کلی جامعه داشته باشد. برخی از این اثرات منفی عبارت است از: ۱- مشکلات روانی: از قبیل افسردگی، اضطراب، خود‌کم‌بینی، تمایل به خودکشی، افزایش مصرف مواد، الکل، بعضی از دواهای اعصاب (معروف به دواهای روانگردان) و … ۲- مشکلات سلامت جسمی: از قبیل بی‌خوابی، سردردی، ناراحتی معده و قلبی. ۳- مشکلات مراقبت شخصی: از قبیل سوء تغذیه، کمبود خواب، سلامت فردی و… ۴- مشکلات اجتماعی: از قبیل بحث و جدل، روابط تیره و تار، جدایی، طلاق. ۵- مشکلات مالی: مثل کمبود درآمد، عدم توانایی پرداخت قرض، ورشکستگی و… ۶- مشکلات قانونی: درگیری با قانون از قبیل دستگیری، زندانی شدن (مثلا به خاطر دزدی، جنگ، و…) ۷- مشکلات شغلی یا تحصیلی: ادامه ندادن درس و تحصیل، اخراج شدن از کار، پایین آمدن سطح نمرات و… ۸- از بین رفتن اعتبار شخصی: مانند احساس درماندگی و بیچارگی، عدم امنیت …(۱)

البته هیچ یک از رسانه‌های فارسی‌زبان وابسته به دولت‌های بیگانه هیچگاه به این مضرات قماربازی اشاره نمی‌کنند!

 

منبع: ۱- www.rawanonline.com/pathological_gambling_html

 

انتهای پیام/

قماربازی و شرط‌بندی در بسیاری از نقاط دنیا وجود دارد و حتی در برخی کشورها به شکل قانونی درآمده است، اما این عمل در بسیاری از کشورهای اسلامی و ازجمله کشور ما هم بر پایه مبانی فقهی و هم براساس قانون، جرم تلقی و با مرتکبان آن برخورد می‌شود.

بررسی کلی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید.
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme