https://telegram.me/empireoflies

تلاش رادیو CIA برای توجیه اختلاف‌افکنی آمریکا در منطقه

اختصاصی – به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: رسانه‌های فارسی‌زبان بیگانه در طول سالهای اخیر رویکرد خصمانه خود در قبال کشورهای اسلامی بخصوص جمهوری‌اسلامی ایران را به شیوه‌های مختلف ابراز کرده‌اند.

به ویژه پس از فعالیت گروه‌های تروریستی مانند داعش در کشورهای منطقه، فعالیت‌های ضداسلامی شبکه‌های بیگانه گسترش بیشتری یافته و با معرفی کردن تروریست‌هایی مانند داعشی‌ها به‌عنوان اجرا کنندگان اسلامی حقیقی، در جهت تخریب چهره دین مبین اسلام در بین ملل مختلف اقدام نموده‌اند.

رادیو فردا، رسانه فارسی زبان وابسته به سازمان سیا، همزمان با پیشرفت‌های نیروهای مردمی و مقاومت عراق در بازپس‌گیری مناطق مختلف از دست تروریست‌های تکفیری داعش، با انتشار گزارش‌هایی متعدد و با موضوعات و بهانه‌هایی مختلف، تلاش کرده است تا به هر شکل ممکن در ذهن مخاطبین خود، آمریکایی که تا چندی پیش و حالا هم از هیچ تلاشی برای حمایت‌های نظامی و غیرنظامی از تروریست‌ها فروگذار نکرده را نیز در این پیروزی‌ها شریک نشان دهد.

رادیو فردا در یکی از این گزارش‌ها که اخیراً با عنوان «بازدید فرمانده عملیات خاورمیانه آمریکا از پایگاه کلیدی نبرد موصل» بر روی پایگاه اینترنتی خود منتشر کرده است، این گونه می‌آورد: «ژنرال جوزف وتل، فرمانده “ستاد فرماندهی مرکزی ایالات متحده”، شب سه‌شنبه چهارم آبان‌ماه، از پایگاه هوایی قیاره در نزدیکی موصل بازدید کرد؛ پایگاهی که گفته‌شده اهمیتی “حیاتی” در عملیات بازپس‌گیری این شهر دارد. نبرد موصل وارد دومین هفته خود شده‌است؛ هنوز مشخص نیست این عملیات تا چه زمانی طول خواهد کشید. نیروهای امنیتی و پیش‌مرگه‌های کرد عراق در حال پیش‌روی به سوی شهر هستند. ژنرال وتل که با یک فروند هواپیمای ترابری “هرکولس»” به “قیاره” رفته گفته این پایگاه جایی‌ست که امکانات و تجهیزات نیروهای درگیر علیه “حکومت اسلامی” از آن تأمین خواهد شد و نیروهای عراقی در آن حضور خواهند داشت: “توانایی دادن به نیروهای عراقی در نبردهای‌شان، حیاتی‌ست. و این پایگاه هوایی نقش بسیار مهمی بازی می‌کند” …»!

رادیو فردا

همچنین بخش فارسی بی‌بی‌سی در روزهای اخیر هم در گزارش‌هایی از اوضاع شهرهای آزاد شده از دست تروریست‌ها در عراق، با گزارشی دوپهلو با به تصویر کشیدن همزمان خرابی‌ها و میراث داعش در این شهرها و مشکلات مردم این مناطق بعد از آزاد شدن از دست تروریست‌ها، آزادسازی موصل را «فاجعه‌ای بزرگ» قلمداد کرده است که ممکن است سبب آوارگی مردم این شهر شود.

موصل بزرگترین شهری است که گروه تروریستی داعش آن را در اشغال خود دارد و این شهر که حدود یک و نیم تا دو میلیون نفر جمعیت دارد، آخرین پایگاه اصلی این گروه تروریستی در عراق به شمار می‌رود.

منبع: رادیو دیروز

انتهای پیام/

رسانه‌های فارسی‌زبان بیگانه در طول سالهای اخیر رویکرد خصمانه خود در قبال کشورهای اسلامی بخصوص جمهوری‌اسلامی ایران را به شیوه‌های مختلف ابراز کرده‌اند.

بررسی کلی

امتیاز کاربر: 4.5 ( 1 رای)
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme