https://telegram.me/empireoflies

تلاش ارگان CIA برای القاء وجود تبعیض در ایران

به گزارش «امپراتوری دروغ»، برنامه “ساعت ششم” رادیو فردا در برنامه جدید خود با اجرای نیوشا بقراطی و کارشناسی حسین قاضیان، ضدانقلاب فراری مقیم انگلیس به موضوع تبعیض در ایران پرداخت.

رادیو فردا که با بودجه مستقیم از دولت آمریکا اداره می‌شود، در برنامه مذکور تلاش کرد بیان کند که در ایران در سه بُعد دینی، قومی و جنسیتی تبغیض وجود دارد؛ به این صورت که در ایران در انتخاب مسئولان به قومیت و نژاد آنها توجه می‎شود و برخی قوم‌ها در تصدی مسئولیت‌ها و قدرت سهم بیشتری دارند و برخی کمتر.

در این برنامه حسین قاضیان با بیان اینکه در ایران، فارس‌ها بیشترین قدرت را دارند و پس از آن ترک‌ها و لرها دارای بیشترین قدرت در حکومت هستند، در سخنانی عجیب گفت: به سبب آنکه فارس‌ها، ترکها و لرها در انقلاب مشروطه نقش زیادی داشتد، از آن زمان به بعد این قوم‌ها در قدرت حاکم بر ایران سهم بیشتری داشتند!!

البته این کارشناس رادیو فردا نگفت پس افرادی مانند علی شمخانی به عنوان دبیر شورای عالی امنیت ملی با قومیت عرب، محمدرضا رحیمی معاون اول رئیس جمهور در دولت دهم از قوم کُرد، برادران لاریجانی  از اقوام مازنی، آیت الله شاهرودی که از قوم عرب، سعید جلیلی  عضو شورای عالی امنیت ملی اهل مشهد، عزیز جعفری فرمانده سپاه از اهالی یزد، حاج قاسم سلیمانی فرمانده نیروی قدس سپاه اهل کرمان، سرلشگر صالحی فرمانده کل ارتش از قوم گیلک و از همه مهمتر آقای روحانی که بالاترین مقام اجرایی کشور و اهل استان سمنان هستند و افراد بسیار دیگر در صورت وجود تبعیض قومیتی در ایران چطور به این مسئولیت‌ها سطح بالا در جمهوری اسلامی ایران دست یافته‌اند؟!!

رادیو فردا که ارگان زیرمجموعه سازمان مرکزی جاسوسی آمریکا (CIA) است، همواره ایجاد اختلاف بین اقوام مختلف ایرانی را از وظایف خود می‌داند تا به این شیوه به جمهوری اسلامی ضربه بزند.

کارشناس رادیو آمریکایی فردا، همچنین با تلاش برای ترویج اختلافات دینی در ایران، با بیان اینکه افرادی از ادیانی مانند مسیحیت، یهودیت و … نمی‌توانند در ایران به مسئولیت‌های بالا مانند ریاست جمهوری برسند، ادعا کرد: در جمهوری اسلامی تبعیض وجود دارد و دیگر ادیان نمی‌توانند به راحتی آداب مذهبی خود را انجام دهند.

البته این فرد که خود را کارشناس نیز می نامد هیچ استدلالی مبنی بر چگونگی امکان رأی آوردن یک مسیحی در انتخابات ریاست جمهوری کشوری که بیش از ۹۵% جمعیت آن شیعه هستند نیاورد!!

قاضیان در ادامه با انتقاد از اقلیت مسیحی و یهودی حاضر در ایران که به مخالفت جدی با حکومت جمهوری اسلامی نمی‌پردازند، فرقه جعلی بهائیت را دین نامید.

باید از کارشناس رادیو فردا پرسید، آیا ممکن است در کشوری که بیش از ۹۸ درصد آن مسلمان هستند، فردی مسیحی، یهودی و یا حتی بی‌دین به عنوان رئیس جمهور انتخاب شود!؟ و اگر پاسخ مثبت است چرا در آمریکا شیعیان رییس جمهور نمیشوند و یا حتی به مقام های دولتی بالا منصوب نمیگردند؟

جالب است بدانیم در بسیاری از کشورهای غربی نیز قید دین برای انتخاب مسئولان ارشد کشوری وجود دارد و برای مثال یک مسلمان نمی‌تواند در آن کشورها به عنوان رئیس جمهور یا نخست وزیر انتخاب شود.

اما حقیقت این است که اگر این کارشناس نمای رایو فردا تنها نگاهی به بسیاری از شهرهای ایران بیندازد، به راحتی کلیساها و کنیسه‌هایی را می‌بیند که مشغول به فعالیت هستند و پیروان این ادیان آداب مذهبی خود را انجام می‌دهند و اگر مشکلی نیز داشته باشند، خود می‌توانند آن را بیان کنند.

شاید بتوان ایران را جزء معدود کشورهایی دانست که به طور رسمی نماینده‌ای از ادیان دیگر در مجلس نمایندگان خود دارد. برای نمونه در حالی که تعداد ارمنی‌ها و کلیمی‌های ایران به ۵۰ هزار نفر نمی‌رسد، اما با وجود اینکه بر اساس قانون باید برای هر ۱۵۰ هزار نفر یک نماینده در مجلس حضور داشته باشد، اما هر کدام از ادیان رسمی ایران دارای یک نماینده مستقل در مجلس شورای اسلامی هستند.

شایان ذکر است بسیاری از کشورهای مدعی آزادی بیان مانند آمریکا اجازه حضور حتی یک نماینده از جامعه بزرگ مسلمان این کشور را که تعدادشان به بیش از ۵ میلیون نفر می‌رسد، به مجلس  سنا و کنگره خود نمی‌دهد.

برنامه ساعت ششم رادیو فردا در ادامه همچنین با ادعای وجود تبغیض نسبت به زنان در ایران، با تکرار برخی ادعاهای نخ‌نما شده بر علیه جمهوری اسلامی و قوانین اسلامی، نصف بودن حق‌الارث زن در برابر مرد و برخی قوانین دیگر را نشانه وجود تبعیض نسبت به زنان در ایران دانست.

نکته احمقانه تحلیل های این فرد به اصطلاح کارشناس این بود که وی به هیچ وجه از قوانین ارث و زنان اطلاعی نداشت چرا که در این صورت متوجه این نکته می‌شد که نصف بودن حق الارث زنان حکمی دینی است و ربطی به ایران ندارد و دلیل این حکم این است که اسلام مال زن را متعلق به خودش دانسته اما در رابطه با مرد تنها ۳۰% اموال متعلق به خودش است و مابقی متعلق به همسر و فرزندانش است به این دلیل یه زن به طور غیر مستقیم از پدر همسر خود هم ارث می‌برد در مجموع سهم زن از مرد بیشتر می‌شود.

در اواسط این برنامه فردی به نام محمد از ایران با بیان اینکه در زمانی که در سرزمین‌های عربی دختران زنده به گور می‌شدند و یا در اروپا از زنان تنها سوء استفاده جنسی می‌شد، پیامبر اسلام استفاده جنسی و ابزاری از زنان را حرام دانستند، گفت: اسلام، آزادی حقیقی و واقعی را برای زن به ارمغان آورد.

این مخاطب رادیو فردا در ادامه با اشاره به سهم بیش از ۶۰ درصدی زنان از تعداد دانشجویان در دانشگاه‌های ایران، افزود: در طول سالهای پس از انقلاب اکثر مسئولان بر اساس شایستگی انتخاب شدند و حضور افرادی ماننذ میرحسین موسوی به عنوان یک ترک به عنوان نخست وزیر، مهدی کروبی به عنوان یک لُر در جایگاه ریاست مجلس، علی شمخانی به عنوان یک عرب در جایگاه دبیر شورای عالی امنیت ملی نقض کننده ادعای کارشناس شما (رادیو فردا) است.

در اینجا بود که مجری معلوم‌الحال برنامه ساعت ششم یعتی نیوشا بقراطی، با آنکه به نظر می‌رسید در برابر سخنان محمد حرفی برای گفتن ندارد، بار دیگر مانند دفعات گذشته به بهانه کمبود زمان صدای محمد را قطع کرد.

یکی از نکات جالب تمام برنامه‌های رسانه‌های ضدانقلاب و به ویژه رادیو فردا، تماس افرادی با این رسانه در چهره مخاطب است که حتی کمترین اطلاعی از تعالیم اسلامی ندارند. برای نمونه در برنامه فردا به نام ساناز از آمریکا، با بیان اینکه بسیاری از قوانین موجود در جمهوری اسلامی درباره حقوق زد از قوانین الهی نیست، ادعا کرد: این قوانین مانند قانون ارث را همین آخوندها و ولی‌فقیه درست کرده است و این قوانین ریشه دینی ندارد !!

همچنین این مخاطب وقتی خواست نمونه‌ای از تبغیض را در ایران بیان کند در سخنان عجیب گفت: “مادر من در ایران معلم مدرسه یهودیان بود. یک روز بچه‌های کلاس با هم دعوا گرفتند و پس از اینکه آنها را نزد مدیر مدرسه که مسلمان بود بردیم، مدیر گفت بگذارید دعوا بگیرند و همدیگر را بزنن، و در اینجا مادر من فردی بود که بین بچه‌ها آشتی و آنها را از یکدیگر جدا می‌کرد” !!

نکته مزحک صحبت های این مخاطب جعلی این است که در ایران مدارس اقلیت های دینی به دست خود این اقلیت‌ها  اداره می‌شوند و مخصوصاً یهودیان که بر روی تعلیم کودکان خود بسیار حساس هستند. و مسلمان بودن مدیر و معلم مدرسه یهودیان بیشتر به طنز شبیه است تا حقیقت.

انتهای پیام/

https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme