https://telegram.me/empireoflies
در آمریکا بسیاری نگران این موضوع هستند که سیاسی شدن شیوع کرونا و نادیده انگاشتن واقعیات موجود از سوی ترامپ و دولت وی، تبعات انسانی زیادی برای این کشور داشته باشد.

تلاش ترامپ برای سیاسی کردن شیوع کرونا در آمریکا

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغپسر دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا در مصاحبه با فاکس نیوز، دموکرات‌ها را متهم کرد که آنها امیدوارند ویروس کرونا به این کشور بیاید و جان میلیون‌ها نفر را بگیرد تا از این موضوع علیه پدرش استفاده کنند.

مایک پنس، معاون رئیس‌جمهور آمریکا که از سوی وی مسئول مقابله با شیوع ویروس کرونا در این کشور شده است در مصاحبه با سی ان ان از رد سخنان دونالد ترامپ جونیور سرباز زد و بیان این اتهامات را از سوی وی قابل درک دانست.

بیان چنین اتهاماتی علیه حزب رقیب و دفاع معاون رئیس‌جمهور از پسر دونالد ترامپ، با انتقادات بسیاری روبه‌رو شده است. بسیاری بیان چنین سخنانی را دیوانگی می‌دانند و برخی دیگر از این که فضای دوقطبی و تنش‌های سیاسی و نفرت‌پراکنی تا این حد در جامعه آمریکا گسترش یافته است، نگران هستند.

دونالد ترامپ تلاش می‌کند مساله شیوع کرونا در آمریکا را کم‌اهمیت جلوه دهد و رقبای دموکراتش را به تلاش برای بهره‌برداری از این مساله متهم کرده به طوری که ویروس کرونا در آمریکا را فریبکاری دموکرات‌ها دانسته است. در مقابل بسیاری نگران هستند سیاسی شدن این موضوع و نادیده انگاشتن واقعیات موجود از سوی ترامپ و دولت وی، تبعات انسانی زیادی برای آمریکا داشته باشد.

پایگاه اینترنتی روزنامه نیویورک‌تایمز شب گذشته از افزایش شمار قربانیان ویروس کرونا در آمریکا به دو نفر خبر داد. این روزنامه اعلام کرد یک فرد مبتلا به ویروس کرونا در شهر سیاتل ایالت واشنگتن جان خود را از دست داد. وی دومین فرد در آمریکاست که بر اثر این بیماری جان خود را از دست می‌دهد. وضعیت پنج نفر دیگری که به علت ابتلا به ویروس کرونا در ایالت واشنگتن بستری هستند، وخیم گزارش شده است.

ویروس کرونا تاکنون بیش از ۶۰ کشور جهان را درگیر کرده است. تعداد مبتلایان به این ویروس تاکنون ۸۹ هزار و ۷۳ مورد، مرگ و میر ناشی از آن ۳ هزار و ۴۴ مورد و تعداد بهبودیافتگان ۴۵ هزار و ۶۴ مورد بوده است. (تاکنون بیش از نیمی از مبتلایان درمان شده‌اند)

چین، کره جنوبی و ایتالیا بالاترین میزان مبتلایان به ویروس کرونا را دارند. تعداد مبتلایان ایتالیا با ۶۰ میلیون جمعیت به ۱۶۹۴ نفر رسیده است.

شیوع ویروس کرونا اواخر سال ۲۰۱۹ از شهر ووهان چین آغاز شد و هنوز درمان قطعی برای آن پیدا نشده است.

انتهای پیام/باشگاه خبرنگاران

https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme