https://telegram.me/empireoflies
حساب‌های جعلی و فیک زیادی متعلق به رژیم صهیونیستی وجود دارند که به زبان فارسی در شبکه‌های اجتماعی شایعه‌سازی و تفرقه‌افکنی می‌کنند.

تلاش اکانت‌های فیک رژیم صهیونیستی به زبان فارسی در فضای مجازی برای شایعه‌سازی و تفرقه‌افکنی

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغدشمنی دیرینه و آشکار یهودیان صهیونیست با مذاهب اسلامی به خصوص تشیع، نیاز به اثبات و ادله و برهان ندارد چراکه سنت تاریخ، همواره بر رویارویی حق و باطل استوار بوده است. با نگاهی گذرا به تاریخ صدر اسلام نیز به نمونه‌های فراوانی از تخاصم یهودیان شبه جزیره حجاز علیه آیین رحمانی اسلام برمی‌خوریم که غزوه خیبر به عنوان مصداق بارز این قبیل مواجهات محسوب می‌شود.

چند سالی است که رژیمصهیونیستی می‌خواهد با اجرای پروژه یک ژنرال بازنشستهٔ خود که رسالت تازه‌ای را در کلاس درس پیدا کرده است، تعداد کارشناسان فارسی زبان خود را که سیاست‌های دشمن قدیمی‌اش یعنی ایران را درک می‌کنند، افزایش دهد. اما باید درباره این عملکرد آنها بیشتر دقت کرد تا هدف آنان از این اقدام را دریافت. ساخت اکانت‌های جعلی صهیونیست که به زبان فارسی در شبکه‌های اجتماعی شایعه‌سازی و شبهه‌افکنی و عموماً با اسامی ایرانی و بعضاً در ظاهر مذهبی فعالیت می‌کنند و جامعه هدف آنان مردم ایران است. دامنه رویارویی‌های سیاسی بیش از هر زمان دیگری به شبکه‌های اجتماعی کشیده شده است. این اکانت‌ها که بیشتر با هدف تخریب اسلام و تفرقه‌افکنی در شبکه‌های اجتماعی حضور دارند، می‌کوشند ارزش‌های اسلامی را آماج انواع توهین‌ها قرار دهند و مقدسات را به سخره بگیرند. نتیجه سیاستی که مقامات صهیونیست در پیش گرفتند، رشد قارچ‌گونه این دست صفحات است که که هیچ هدفی جز ترویج عقاید پوچ و ضدارزش و گسترش تفرقه‌افکنی در میان مردم ندارد.

وب‌سایت خبری «وای‌نت» وابسته به روزنامه صهیونیستی یدیعوت آخرونوت می‌گوید: «اطلاعات ارتش اسرائیل همزمان با تشکیل دوره‌های آموزش زبان فارسی به سربازان اسرائیلی به دنبال جذب جوانان خانواده‌های ایرانی‌الاصلی است که به اسرائیل مهاجرت کرده‌اند.»

تاکید ارتش بر اموزش زبان فارسی

دوره آموزش زبان فارسی در ارتش رژیم صهیونیستی عمدتاً با تکیه بر اخبار و گزارش‌های سیاسی روز ایران انجام می‌شود؛ گزارش‌های روزانه صداوسیمای جمهوری اسلامی، به‌ویژه شبکه «خبر» سیما در مورد فعالیت‌ها و گفتارهای روزانه رئیس‌جمهور سابق کشور تا ارسال «ماهواره‌های ایرانی حامل موش و سوسک به فضا» اما گزارش‌های اجتماعی و حتی ورزشی ایران نیز در این دوره مورد توجه است.

ارتش رژیم صهیونیستی جستجو برای جوانانی را که بتوانند در امور مربوط به زبان عربی به آن یاری دهند را از مقعطع راهنمایی مدرسه شروع می‌کند و آموزش و پرورش رژیم صهیونیستی ارتش این رژیم را در مورد دانش‌آموزانی که واحدهای عربی را گذرانده‌اند، به‌روز می‌کند اما جستجوهای ارتش برای یافتن جوانانی که به امور مربوط به زبان فارسی کمک کنند با سختی بسیار همراه است.

اکثر جوانانی که وارد دوره آموزش زبان فارسی ارتش رژیم صهیونیستی می‌شوند، ابتدا در سطح «صفر» هستند اما دوره به‌ شدت فشرده آنان در طول شش ماه، روزانه از هشت بامداد تا ده شب ادامه دارد و شامل دختران و پسران است. سربازان در پایان این دوره وارد نیروی موسوم به ۸۲۰۰ می‌شوند و سربازان باتجربه‌تر راهنمای آنان در طول دوران ارتش خواهند بود.

تلاش اکانت‌های فیک رژیم صهیونیستی به زبان فارسی در فضای مجازی برای شایعه‌سازی و تفرقه‌افکنی

محمد کهوند کارشناس فضای مجازی در گفتگو با خبرنگار حوزه دنیای ارتباطات گروه فضای مجازی باشگاه خبرنگاران جوان، اظهار کرد: فعالیت حساب‌هایی با محتوای تخریب اسلام و نظام مسئله غیرطبیعی نیست زیرا اساساً شبکه‌های اجتماعی متعدد متعلق به دشمن است و تلاش می‌کنند تا حرف خود را به مخاطب برسانند. با ایجاد اینترنت، محتوای مورد نظر در دسترس مخاطبان بیشتری قرار می‌گیرد.

وی در ادامه بیان کرد: نکته مهم تر اینکه چرا زبان فارسی برای دشمنان ما مهم است؟ در جواب باید گفت زیرا کشور ایران مهم است. در حال حاضر تنها حکومت شیعه جهان و تنها حکومتی که رسماً در مقابل دستگاه استکبار ایستاده است، کشور ایران است. مسلماً افکار عمومی در کشور بزرگترین حامی نظام جمهوری اسلامی هستند که نمونه بارز آن را می توان در حضور گسترده مردم در راهپیمایی ٢٢ بهمن مشاهده کرد. لذا دشمن تلاش می‌کند افکار را به سمت هدف خود بکشد و قطعاً این تغییر افکار عمومی به نفع آنها خواهد بود، پس به زبان فارسی سرویس می‌دهند و تاکید بر این مسئله دارند. برای نمونه در بی‌بی‌سی با وجود جمعیت میلیاردی چین چرا سرویسی به زبان چینی وجود ندارد اما آنها تمام امکانات را بسیج و بی‌بی‌سی فارسی را راه‌اندازی می‌کنند.

این کارشناس فضای مجازی ادامه داد: مگر جمعیت کشورهای فارسی زبان چقدر است؟ جمعیت سه کشور ایران تاجیکستان و افغانستان چقدر جمعیت دارند؟ اگر بخواهیم مقایسه‌ای داشته باشیم، جمعیت این سه کشور شاید یک هشتم جمعیت کشور چین باشد. اما به دلیل اینکه حکومت ایران مهم است، طبعاً تاثیرگذاری بر افکار عمومی و هدایت آن به سمت و سویی که دشمن می‌خواهد، مهم می‌شود.

کهوند با اشاره به اینکه رئیس اینستاگرام یک فرد صهیونیست است، اظهار کرد: از دشمن انتظاری غیر از دشمنی نمی‌توان داشت.

وی در ادامه گفت: نمونه بارز دشمنی را در اخطار توییتر به محدودیت حساب khamenei.ir که منسوب به رهبر معظم انقلاب است، در پی انتشار پستی از سلمان رشدی می‌توان مشاهده کرد. واکنش این شبکه‌های اجتماعی در مقابل پست‌هایی که در راستای منافع آنها نیست و تهدید به حذف پست یا محدود کردن حساب نشانگر نقض بارز آزادی بیان است.

این کارشناس فضای مجازی تاکید کرد: مشکل آنجاست که فعالان رسانه‌ای و مسئولان فضای محازی کشور اجازه می‌دهند پهنای باند رایگان در اختیار این شبکه‌های اجتماعی قرار گیرد و بدتر اینکه نباید زیرساخت‌های کشور در اختیار این جریان قرار گیرند و این کوتاهی مسئولان است که تلاش نمی‌کنند تا مشابه این شبکه‌هادر داخل کشور بومی‌سازی شود.

انتهای پیام/

https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme