https://telegram.me/empireoflies

تلاش آمریکا برای تروریست خواندن حزب‌الله توسط اتحادیه اروپا

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: آمریکا در چارچوب جنگ نرم اسرائیل علیه مقاومت لبنان، گام‌های جدیدی را اتخاذ کرده و با طرح دو پیش نویس قانونی در مجلس نمایندگان و مجلس سنا، اتحادیه اروپا را به تروریست دانستن تمام بخش های حزب الله لبنان فراخواند.

آمریکا در چارچوب جنگ نرم اسرائیل علیه مقاومت لبنان، گام های جدیدی را اتخاذ کرده است که شامل  طرح دو  پیش نویس قانونی در مجلس نمایندگان و مجلس سنا است که بر اساس آن  اتحادیه اروپا را به تروریسم دانستن تمام بخش های حزب الله لبنان فراخوانده است.

تشدید فشارها بر حزب الله لبنان

روند اعمال فشارها بر مقاومت با شمارش معکوس برای امضای توافق هسته ای بین جمهوری اسلامی ایران و گروه ۱+۵ شدت یافت  و «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر رژیم صهیونیستی نیز در همین چارچوب در نشست جهانی اقتصاد در داووس سوئیس اظهاراتی را بر زبان آورد که محور آن بر اعمال فشار بر حزب الله و انحلال شبکه های آن در سراسر جهان متمرکز بود.

وی هشدار داد کمک های ایران به حزب الله لبنان بعد از رفع تحریم ها بیشتر خواهد شد.

فشارهای مالی آمریکا بر حزب الله

در این میان آمریکا در چارچوب همین طرح، قانون مجازات های مالی حزب الله را تصویب کرد و اکنون با اعمال فشار بر سیستم بانکی لبنان، آن را وادار کرده است تا حساب های مالی نمایندگان و وزیران حزب الله در مجلس و دولت لبنان و حتی حساب های شخصی حامیان حزب الله را مسدود کنند.

در همین ارتباط وزارت خزانه داری آمریکا آماده می شود تا اسامی جدیدی را در لایحه تحریم مالی حزب الله قرار دهد  تا جایی که سناتور« جین شاهین» عضو حزب دموکرات، پیش نویس قانونی را در ششم ماه ژوئن جاری به مجلس سنا ارائه کرد که بر اساس آن از اتحادیه اروپا خواسته شده است همه بخش های حزب الله را در فهرست تروریسم قرار داده و فشار بر اعضای آن را به بالاترین میزان شدت بخشد.

این در حالی است که اروپا تنها بخش نظامی حزب الله را در فهرست تروریستی قرار داده است و با دیگر بخش های آن روابط و تماس دارد.

استقبال سناتورهای دموکرات و جمهوریخواه از دو طرح قانونی

به محض ارائه این پیش نویس این قانون به مجلس سنا با استقبال سناتورهای جمهوری خواه و دموکرات مانند « مارکو روبیو»، «اد مارکی»، « کیلی آیوت»،« کریس کونز» و « مارک کرک» مواجه شد.

نکته قابل ملاحظه اینکه «تئودور دویچ» عضو حزب دموکرات و عضو کمیسیون امور خارجی در مجلس نمایندگان آمریکا نیز در پایان ماه مه گذشته پیش نویس قانونی بسیار مشابه را ارائه کرده بود.

در این دو طرح و پیش نویس قانونی ضمن اشاره به کمک های جمهوری اسلامی ایران به آموزش نیروهای حزب الله اعلام شده است که حزب الله دارای ۱۵۰ هزار موشک است که قادر است با استفاده از آن اهدافی را درعمق فلسطین اشغالی هدف قرار بدهد.

دراین دو طرح به تهدید رژیم صهیونیستی توسط « سید حسن نصرالله» دبیرکل حزب الله برای حمله به تاسیسات شیمیائی اسرائیل و ورود نیروهای حزب الله به الجلیل در صورت وقوع جنگ نیز اشاره شده است.

در بخش دیگری از دو طرح قانونی مزبور از نقش حزب الله درحمایت از «بشار الاسد» رئیس جمهوری سوریه با اعزام ۶ تا هشت هزار رزمنده سخن به میان آمده  و حضور حزب الله در سوریه به عنوان عامل سرازیر شدن آوارگان سوری به اتحادیه اروپا معرفی شده است.

علاوه بر ادعاهائی مانند نقش حزب الله در مسلح کردن و آموزش دادن نیروها در یمن و عراق، بخشی از دو طرح قانونی به این موضوع اشاره دارد که آمریکا، کانادا، هلند، اسرائیل، شورای همکاری خلیج فارس و اتحادیه عرب ، همه حزب الله را تروریستی خوانده اند.

با این تفاسیر در دو طرح آمریکایی، اتحادیه اروپا هم به تروریست دانستن تمام بخش های حزب الله لبنان فراخوانده شده و از آن خواسته شده است با  تقویت همکاری بین مرزهای کشورهای اتحادیه اروپا برای مقابله با حزب الله  دستور بازداشت اعضای این حزب  و حامیان فعال آن، بلوکه کردن پول های حزب الله و جلوگیری از فعالیت های مرتبط با این حزب از جمله جمع آوری کمک ها برای آن، زمینه تشدید فشارها بر حزب الله لبنان فراهم شود.

همگام شدن حزب دموکرات و جمهوری خواه با تلاش های اسرائیل علیه حزب الله

در این شرایط تصویب سریع این دو طرح  که به کمیته امور خارجی مجلس نمایندگان و سنا در کنگره ارجاع داده شده است، بعید به نظر نمی رسد زیرا دو حزب دموکرات وجمهوری خواه آمریکا با تلاش اسرائیل مبنی بر تشدید فشار بیشتر بر حزب الله، همراه شده اند.

در صورت تصویب این دو قانون در مجالس نمایندگان و سنا و امضای آن توسط  باراک اوباما رئیس جمهورآمریکا، باید منتظر ماند و دید آیا اتحادیه اروپا با آن همراهی خواهد کرد یا خیر؟

در این خصوص باید در نظر داشت که کشورهای عضو اتحادیه اروپا در گذشته با اقدامات کشورهای عرب حوزه خلیج فارس به رهبری عربستان برای تروریسم خواندن شاخه سیاسی حزب الله موافقت نکردند.

انتهای پیام/سراج ۲۴

آمریکا در چارچوب جنگ نرم اسرائیل علیه مقاومت لبنان، گام‌های جدیدی را اتخاذ کرده و با طرح دو پیش نویس قانونی در مجلس نمایندگان و مجلس سنا، اتحادیه اروپا را به تروریست دانستن تمام بخش های حزب الله لبنان فراخواند.

بررسی کلی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید.
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme