https://telegram.me/empireoflies

تقلای بی بی سی برای دوقطبی کردن فضا به سود سگ گردان‌ها در تهران+عکس

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغبی بی سی فارسی اعلام ممنوعیت سگ گردانی در معابر عمومی تهران از سوی پلیس پایتخت را بازتاب منفی داد.

تارنمای بی بی سی فارسی در گزارش خود از ترفند دوقطبی سازی میان “حاکمیت با خواست مردم” استفاده کرد تا ضمن تقابل پلیس و سگ گردان ها و به چالش کشیدن قانون، چنین القا کند که مردم ایران موافق سگ گردانی هستند و علت وضع قوانین از سوی نظام نگاه منفی به صاحبان سگ ها به عنوان افراد غربگراست.

برخلاف این دوگانه سازی، ترویج زندگی با حیوانات به روش غرب، از جمله برنامه های ضدفرهنگی رسانه های ضدانقلاب بوده و افراد نگهدارنده سگ تحت تاثیر همین برنامه ها به تقلید از اروپایی‌ ها پرداخته و به آن مباهات می کنند.

همچنین این وبسایت انگلیسی دامنه این تقابل و دوقطبی سازی را به “آموزه های مذهبی” نیز تعمیم داد.

بی بی سی در ادامه با استفاده از روش “نرمالیزه کردن و ساده سازی”، داشتن سگ به عنوان “حیوان خانگی” را برای مردم عادی و عاری از هر خطری نشان داد.

 

 

به نظر می رسد این تصمیم دیرهنگام پلیس ۴۵ روز پس از آن گرفته شد که بهار دختر ۹ ساله لواسانی روز جمعه ۲۳ آذرماه، از سوی دو سگ از نژاد خطرناک پیت بول و ژرمن شپرد مورد حمله قرار گرفت.

سردار رحیمی، رئیس پلیس پایتخت، طی مصاحبه ای بدون اشاره به این موضوع، علت این تصمیم را ترس و دلهره  شهروندان هنگام حضور سگ ها عنوان کرده است.

حادثه حمله دو سگ به دختر لواسانی، بازتاب گسترده ای در رسانه های داخلی و شبکه های اجتماعی داشت و بسیاری از مردم خواستار برخورد با عاملان حادثه و محدود کردن حضور سگ ها در معابر عمومی شدند با این حال طی ۴۵ روز گذشته هیچ یک از رسانه های فارسی زبان ضدانقلاب حاضر نشدند گزارشی از آن منتشر کنند و رویه سانسور و بایکوت را پیش گرفتند.

خانواده این دختر تهرانی برای تفریح به پارک لواسان رفته بودند که این حادثه دلخراش رخ داد.

 

 

 

پدر دختر مجروح در این حادثه به خبرنگار گفت: «دخترم بعد از این حادثه ضربه شدید روحی خورده‌است. شب‌ها در خواب جیغ می‌کشد، مدت طولانی به مدرسه نرفت و برای بهبود این وضعیت به روانپزشک مراجعه کردیم و در حال حاضر هم شرایط مناسبی برای صحبت کردن ندارد و به شدت وحشت زده‌است.

 

اما قوانین نگهداری سگ در برخی کشورهای اروپایی

در کشورهای غربی که در استفاده از حیوانات خانگی برای پرکردن خلا ناشی از تنهایی انسان مدرن پیشرو هستند، قوانین سفت و سختی به اجرا گذاشته می شود.

در کشورهایی مانند آلمان، اتریش و سوئیس تردد سگ ها در فضای عمومی و خارج از فضای شخصی کاملا ضابطه مند است و صاحب سگ در صورت رعایت نکردن قانون جریمه می شود. آنها باید قلاده داشته باشند، حق ورود به فروشگاه ها و مارکت ها را ندارند و چنانچه دفع کثافتی داشته باشند صاحب سگ باید آن را پاک کند.

در ایرلند، تابلوهایی نصب شده که به شهروندان هشدار می دهد: سگ ها را در کنترل خود داشته باشید. صاحب سگ بدون قلاده در محوطه شهری جریمه خواهد شد.

 

تابلویی مربوط به شهر کورک در ایرلند از شهروندان خواسته است سگ هایشان را رها نکنند

در انگلستان، نگهداری نیازمند اخذ مجوز، نصب پوزه بند و قلاده می شود و اگر سگی به انسانی حمله کند صاحب آن به دو سال حبس و ۵ هزار یورو جریمه نقدی محاکمه می شود. طبق این قوانین رفتار خطرناک سگ حتی اگر در خانه شخصی صاحب سگ علیه فرد یا حیوان دیگری صورت گیرد، جریمه مالی و یا حبس تا ۶ ماه به دنبال دارد.

در بند سوم قوانین نگهداری در نروژ آمده: «نگهدارنده سگ باید نشان دهد که از صدمه‌زدن سگ به انسان‌ها، حیوانات، اموال و اشیا جلوگیری می‌کند و باید مطمئن شود که سگ یا سگ‌هایش هیچ ضرر غیرقابل توجیه به مردم، طبیعت و سایر منافع نخواهد داشت. او باید به ویژه از ایجاد ناامنی توسط سگ برای دیگران پیشگیری کند.»

در فرانسه از سال ۲۰۰۷ میلادی که یک سگ آمریکایی دختری را در فرانسه به قتل رساند و به فاصله چند ماه یک دختر ۱۰ ساله و یک پسر ۱۹ ماهه طعمه سگ‌های درنده دیگران شدند، در ماده ۲۱۱ آمده است: صاحب یا نگهبانِ «هر حیوانی که احتمال دارد ضرری به انسان‌ها و حیوانات برساند» از سوی شهردار به «بکارگیری تمهیداتی برای جلوگیری از صدمه» فراخوانده می‌شود و اگر این دستورات «اجرا نشود»، حیوان به محل مناسبی منتقل خواهد شد. هزینه‌های نگهداری از آن در این مدت از صاحبش دریافت خواهد شد. اگر با گذشت ۸ روز تضمین‌های لازم از سوی صاحب سگ عملی نشود، اختیار سگ با شهردار خواهد بود.

انتهای پیام/جام نیوز

سگ گردان ها در تهران دیگر نمی توانند با حضور حیوانات خود، برای مردم دلهره و اضطراب ایجاد کنند، پلیس آماده مقابله با رفتارهای ضدقانون است.

بررسی کلی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید.
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme