https://telegram.me/empireoflies

تقدیر مهاجرانی از وزیر ارشاد مستعفی و حمله به یک فعال فرهنگی

اختصاصی – به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغعطاالله مهاجرانی وزیر سابق ارشاد اسلامی در دوره اصلاحات که چندین سال پیش از کشور خارج شد و در لندن اقامت دارد از نیروهایی است که در روز های فتنه سبز جزء اتاق فکر لندن و از حامیان و رهبران جنبش سبز در خارج از کشور بود.

در پی استعفای وزیر فرهنگ و ارشاد دولت دکتر روحانی از مقام خود مهاجرانی نامه ای به وی نوشته و از وی تقدیر و تشکر نموده و گفته وی از آن انتظاری که از آن می رفت بسیار بهتر عمل نموده و باید از وی تقدیر شود.

اما نکته قابل تامل در این نامه اشاره ای است که وی به دلیل استعفای خود از مقام وزارت در سال های پایانی دولت اول اصلاحات می کند.وی در بخشی از خاطرات دوران وزارتش نوشته که روزی یک نفر از دفتر رهبری تماس می گیرد که معاون مطبوعاتی وزارت باید برکنار شود که نهایتا پس از صحبت مهاجرانی با رهبری این موضوع ختم به خیر شده و ایشان در مقام خود ابقا می شوند.

مهاجرانی اشاره می کند که این دستور رهبری مبنی بر تعویض معاونت مطبوعاتی بر اساس گزارشی در باره معاونت مطبوعاتی به ایشان از طریق طلبه جوانی که آن زمان مسوول خانه روزنامه نگاران جوان بود و پدرش هم در بیت اشتغال داشته بوده که نهایتا منجر به دستور به وزیر ارشاد برای برکناری معاون مطبوعاتی شده.

این طلبه جوان کسی نیست جز محمد رضا زائری فعال فرهنگی و مدیر مجموعه فرهنگی سرچشمه که در سال های اخیر فعالیت های بسیار زیادی در ترویج فرهنگ انقلاب در تهران و شهر های همجوار داشته.

به همین مناسبت حجه الاسلام زائری در کانال تلگرامی خود در پاسخ به این اتهام می نویسد:”آقای مهاجرانی از پریشانی غربت چیزی به پاسداشت دوران وزیر فرهنگ و ارشاد نوشته اند و به این بهانه از طلبه جوانی که مدیرعامل خانه روزنامه نگاران جوان بوده یاد کرده اند و مدعی شده اند که من از معاون مطبوعاتی اسبق وزارت ارشاد اسلامی مرحوم بورقانی بدگویی کرده ام و بر نظر رهبر بزرگوار انقلاب تأثیر گذاشته ام تا جایی که رهبر انقلاب به وزیر ارشاد کابینه دستور تغییر او را داده اند “.

وی در ادامه با اشاره به سوابق وزیر سابق ارشاد و جهت رفع اتهام از خود نوشته:”با صداقت و صراحت و در کمال تعجب اعلام می دارم این فقره سخن ایشان کاملا نادرست و نارواست و البته برای من این طور دروغ گفتن آقای مهاجرانی عجیب است ، زیرا گرچه در مواضع و افکار با ایشان اختلاف فراوان داشته و دارم اما به هر حال ایشان را فردی متخلق و اهل دقت می دانستم و توقع نداشتم برای اثبات رأی و نظر خود چنین واضح و قاطع زبان قلم به ناروا بگشایند.”

وی نهایتا از مهاجرانی خواسته که اشتباهات خود را که بر اثر فشار پیری و تنهایی و غربت به دروغ به گرده دیگران می نهد را اصلاح کند و از گذشته پر اشتباه خود توبه نماید.

لازم به ذکر است چندی پیش شنیده شد عطاءالله مهاجرانی قول‌های مساعد و محکمی را از جانب برخی مسئولان و افراد تأثیرگذار داخلی برای بازگشت بی‌سروصدا به کشور دریافت کرده است و بر همین اساس، اقدامات چند ماه پیش وی نظیر خاتمه کار سایت جرس و بستن حساب‌های کاربری شبکه‌های مجازی از جمله فیس‌بوک، توئیتر، پلاس و کانال تلگرام آن از سوی برخی تحلیلگران، به عنوان زمینه‌سازی برای دستیابی به این هدف ارزیابی شد.

انتهای پیام/

https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme