https://telegram.me/empireoflies

ماجرای تفسیر BBC از عملیات بیت‌المقدس

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: امیر سرتیپ “محمدحسن نامی” جانشین بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس درباره عملیات «بیت المقدس» اظهار داشت: این عملیات در دفاع مقدس یکی از بی‌نظیر‌ترین عملیات‌هایی بود که حتی در کل دنیا انجام شده بود و باعث شد بیش از ۵۰۰۰ کیلومتر مربع از خاک کشورمان آزاد شود.

*** صدام گفت «خرمشهر» آزاد شود، کلید «بصره» را می‌دهم

وی ادامه داد: با توجه به تمهیداتی که “صدام” در حفظ «خرمشهر» به ویژه در مرحله سوم انجام عملیات انجام داده بود، مدعی بود که اگر «خرمشهر» آزاد شود، کلید «بصره» را می‌دهم.

*** علی‌رغم موانع انبوه “خرمشهر” را آزاد کردیم

جانشین بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس گفت: البته به ظاهر تصرف «خرمشهر» آسان نبود و با توجه به موانعی که ارتش بعثی در نظر گرفته بود، مثل سیم خاردار‌ها و خاکریزهای متعدد و دستک‌هایی که به صورت عمودی کوبیده شده بود، موانع انبوهی ایجاد کرده بودند که علی رغم آن “خرمشهر” آزاد شد.

*** تلفات سنگین ارتش بعثی در عملیات «بیت المقدس»

وی گفت: در مرحله اول عملیات رزمندگان از رودخانه کارون تا جاده “خرمشهر_ اهواز” را در نظر گرفته بودند و در مرحله دوم عملیات از جاده “خرمشهر_ اهواز” تا دژ مرزی در نظر گرفته شده بود و نیروهای ویژه ما بین ۲ هزار و ۱۰۰ تا ۲ هزار و ۳۰۰ نفر بودند و این نیرو‌ها زمانی که وارد “خرمشهر” شدند تلفات سنگینی به ارتش بعثی وارد کردند و ۱۶ هزار نفر را به اسارت گرفتند و تعدادی فرار کردند.

***امام فرمود: “خرمشهر را خدا آزاد کرد”

امیر نامی اظهار داشت امام فرمودند که “خرمشهر را خدا آزاد کرد” و باید بر روی این جمله ارزشمند تفکر کنیم و توفیق در عملیات “بیت المقدس” از عنایات الهی بود و در‌‌ همان دوران و قبل از عملیات رسانه‌های معاند خارجی از جمله رادیو بی‌بی سی تفسیر می‌کرد که جمهوری اسلامی نمی‌تواند «خرمشهر» را آزاد کند و اما در هر صورت خرمشهر با اقتدار آزاد شد.

جانشین بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس عنوان داشت: آزادسازی خرمشهر نقطه اوجی است که سوم خرداد به نام آزادسازی این شهر نامگذاری شده و مقاومت جانانه ملت ایران در تاریخ ماندگار خواهد شد.

*** مسئولین برآورد لجستیکی، اطلاعاتی و عملیاتی از دشمن داشتند

وی درباره اینکه در عملیات‌های دفاع مقدس و خصوصا عملیات «بیت المقدس» دفاع برپایه عقلانیت و معنویت بود، یادآور شد: مسئولین برآورد لجستیکی، اطلاعاتی و عملیاتی از دشمن داشتند و کاملا عقلانیت بر کارکرد نیرو‌ها وجود داشت.

*** معنویت توان نیروهای رزمنده را چندبرابر کرد

امیر نامی با بیان اینکه معنویت توان نیروهای رزمنده را چندبرابر کرد، تأکید کرد: تبعیت از ولایت‌فقیه رمز پیروزی بود که در آن رزمندگان با حماسه‌آفرینی از کشور دفاع کردند.

*** تا قبل از پیروزی انقلاب ۴ میلیون و ۳۲۲ هزار کیلومتر مربع از خاک کشورمان جدا شد

جانشین بنیاد حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس در پایان خاطر نشان کرد: تا قبل از پیروزی انقلاب هر زمان حمله‌ای به کشورمان انجام می‌شد، قطعه‌ای از میهنمان جدا می‌شد و تا قبل از پیروزی انقلاب ۴ میلیون و ۳۲۲ هزار کیلومتر مربع از خاک کشورمان جدا شد و این اولین باری بود که پس از پیروزی انقلاب استکبار و ارتجاع منطقه نتوانستند در یک جنگ نابرابر قطعه‌ای از خاک کشورمان را جدا کنند.

انتهای پیام/مشرق

https://telegram.me/empireoflies

۱ دیدگاه

  1. اسکبار کارش همین است دیروز با جنگ سخت امروز با جنگ نرم

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme