https://telegram.me/empireoflies

تفسیر قرآن شبکه منوتو!

اختصاصی – به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: حقیقتاٌ قلم فرسایی درباره برخی افراد و موضوعات چیزی نیست جز اتلاف وقت و عمر نویسنده، لیکن گرچه فردی که این متن در رابطه با اوست به هیچ وجه بهره‌ای از ارزشمندی نبرده و حتی گاهاً احساس نویسنده حاکی از نیاز به پرداخت کفاره بعد از شنیدن خزعبلات و حتی دیدن ریخت مضحک و کاریکاتور وار اوست. اما دلیل اینکه نگارنده قلم خود را به نگارش در باب این شخص آلوده‌ست در واقع نه هذیان‌گویی شخص مذکور، که دائمی و روتین است بلکه تلاش این بی‌خرد در فروخوردن لقمه‌ای بزرگتر از دهان خود و اربابانش بود.
چند ماهی است که شبکه من و تو برنامه طنزی را به عنوان برنامه سیاسی به خورد مخاطبان خود می‌دهد که «روبرو» نام دارد در این برنامه طنز ۵ نفر که به معنای حقیقی کلمه بیسواد هستند دور میزی دایره شکل می‌نشیند و مشغول فحاشی به جمهوری اسلامی می‌شوند و لجن پراکنی‌های آنها در باب ایران اسلامی به حدی مضحک است که به بینندگان آن توصیه می‌شود در حین صرف غذا اگر این برنامه درحال پخش بود حتماً شبکه را عوض کنند چرا که در اثر شدت حماقت این ۵ نفر احتمال خنده و پرواز مرغ پخته از سر سفره نیز وجود دارد. این افراد که مناسبترین عنوان برای آنها «چند کله پوک» است از لحاظ سواد و عقل شعور در یک سطح قرار ندارند بلکه در سطوح مختلفی از حماقت دسته‌بندی می‌شوند. مثلاً محمدرضا یزدان‌پناه، مازیار مکفی و نیما راشدان (این آخری به دلیل عبور از مرزهای حماقت و فتح قله‌های بِکر بی‌شعوری از لیست چرخشی این میزگرد حذف شد) در رقابتی تنگاتنگ سعی در ربودن گوی سبقت در عرصه حماقت از یکدیگر دارند. در این چالش یقیناً محمدرضا یزدان‌پناه برنده است چرا که شاذ گویی و در هوا سخن پراکندن وی هربار بیننده را به این فکر فرو می‌برد که ماده مخدری که او در قبل از شروع میزگرد مصرف کرده چیست؟ یا به زبان جوانان امروزی باید پرسید ساقی محمدرضا یزدان‌پناه چه کسی است که اینگونه با ترکیب مواد صنعتی و سنتی باعث هذیان گویی وی در مقابل دوربین شده!

لاطائلات محمدرضا یزدان‌پناه که برای بیننده چیز جدید و نوئی نیست و به اعتراف اغلب بینندگان سبب شادی و ادخال سرور است اما در آخرین قسمت از برنامه «روبرو» که جمعه گذشته پخش شد یزدان‌پناه با یک شروع طوفانی به همه مخاطبان فهماند که امشب شب اوست و یقیناً در پایان برنامه کاپ مغز توخالی را از آن خود خواهد کرد و یکبار برای همیشه به همگان ثابت می‌کند که احمق ترین فرد این «چند کله پوک» اوست و کسی را یارای تقابل با وی در این عرصه نیست.
برای یک شروع طوفانی نیاز به تخیلی قوی و مغزی تهی بود که خوشبختانه محمدرضا یزدان‌پناه این پارادوکس را به صورت کامل و شامل دارا است. یزدان‌پناه در همان ابتدا با طرح اینکه حسین هدایتی (سرمایدار فعال در عرصه فوتبال) سردار سپاه است نشان داد حتی به اندازه یک نورون نیز از سلول‌های مغزی برخوردار نیست و جمجمه او تماماً از تهی سرشار است. او با این ادعای مضحک همگان حتی همقطاران دور میزش را نیز به بهت فرو برد و باعث شد هیچ یک از «چند کله پوک» حرف او را تایید نکنند و حتی یکی از آنها که حقیقتاً جنس ناجور در میان بقیه است (چرا که به دلیل برخورداری از عقل مطرود بقیه گروه کله پوکان است) سریعاً با طرح یک سوال این احمق را به چالش بکشد و او با دستپاچگی و لکنت زبان از پاسخ باز بماند و یکی از پیرکله‌پوک‌ها برای ماست مالی به کمکش بیاید. در ویدئوی زیر حماقت و استدلال وی به وضوح قابل مشاهده است.

اما این تمام ماجرا نبود و یزدان‌پناه به منظور زدن مهر تایید و تکمیل بر حماقت‌های خود در پایان برنامه شروع به تفسیر قرآن نمود! وی آنقدر فاصله‌ای نجومی با این کتاب مقدس داشت که حتی توان روخوانی متن ترجمه شده فارسی آن را نیز نداشت قصد داشت از طریق قرآن اثبات کند که بیت‌المقدس سرزمین یهودیان است!!!! همگان مبهوت و حیران منتظر بودند تا کشف یزدان‌پناه از قرآن را مبنی بر تعلق بیت‌المقدس به یهودیان مشاهده کنند و تاریخ جهان از لحظه این کشف به گونه‌ای دیگر رقم بخورد که ناگهان یزدان‌پناه شروع به خواندن ترجمه استاد فولادوند از آیات ۲۰ تا ۲۲ سوره مبارکه مائده کرد. همان ابتدای کار با غلط خواندن از روی متن، کشیدن دنده معکوس از ۵ به ۲ را به یاد مخاطبان آورد که در نتیجه آن گیربکس مغز نداشته این احمق شکست و موتور وی از حرکت باز ایستاد.
در اینجا به منظور نمایش میزان درجه تهی بودن این بی‌مغز به مخاطبان دقیقاٌ به آیات بعد از آیه ۲۲ سوره مبارکه مائده اشاره می‌کنیم که خداوند می‌فرماید:

قَالَ رَجُلَانِ مِنَ الَّذِینَ یَخَافُونَ أَنْعَمَ اللَّهُ عَلَیْهِمَا ادْخُلُوا عَلَیْهِمُ الْبَابَ فَإِذَا دَخَلْتُمُوهُ فَإِنَّکُمْ غَالِبُونَ وَعَلَى اللَّهِ فَتَوَکَّلُوا إِنْ کُنْتُمْ مُؤْمِنِینَ ﴿۲۳﴾
دو مرد از [زمره] کسانى که [از خدا] مى‏ ترسیدند و خدا به آنان نعمت داده بود گفتند از آن دروازه بر ایشان [بتازید و] وارد شوید که اگر از آن درآمدید قطعا پیروز خواهید شد و اگر مؤمنید به خدا توکل کنید (۲۳)
قَالُوا یَا مُوسَى إِنَّا لَنْ نَدْخُلَهَا أَبَدًا مَا دَامُوا فِیهَا فَاذْهَبْ أَنْتَ وَرَبُّکَ فَقَاتِلَا إِنَّا هَاهُنَا قَاعِدُونَ ﴿۲۴﴾
گفتند اى موسى تا وقتى آنان در آن [شهر]ند ما هرگز پاى در آن ننهیم تو و پروردگارت برو[ید] و جنگ کنید که ما همین جا مى ‏نشینیم (۲۴)
قَالَ رَبِّ إِنِّی لَا أَمْلِکُ إِلَّا نَفْسِی وَأَخِی فَافْرُقْ بَیْنَنَا وَبَیْنَ الْقَوْمِ الْفَاسِقِینَ ﴿۲۵﴾
[موسى] گفت پروردگارا من جز اختیار شخص خود و برادرم را ندارم پس میان ما و میان این قوم نافرمان جدایى بینداز (۲۵)
قَالَ فَإِنَّهَا مُحَرَّمَهٌ عَلَیْهِمْ أَرْبَعِینَ سَنَهً یَتِیهُونَ فِی الْأَرْضِ فَلَا تَأْسَ عَلَى الْقَوْمِ الْفَاسِقِینَ ﴿۲۶﴾
[خدا به موسى] فرمود [ورود به] آن [سرزمین] چهل سال بر ایشان حرام شد [که] در بیابان سرگردان خواهند بود پس تو بر گروه نافرمانان اندوه مخور (۲۶)

همانطور که مشخص است قوم یهود به دلیل سرپیچی از فرمان خداوند از ورود به سرزمین موعود محروم شدند. یزدان‌پناه که احمق نامیدنش جفا در حق این واژه است با خواندن ترجمه ۲ آیه اکتشافی نمود که پیشتر نه تنها هیچیک از مترجمین و مفسرین و قاریان و حافظان و تالیان قرآن بدان دست نیافته‌بودند بلکه حتی خاخام‌های یهودی نیز نتوانسته بودند از طریق قرآن کشف کنند که فلسطین متعلق به آنان است!!!! تو گویی دانش‌آموزی در سال اول راهنمایی پس از دومین جلسه از کلاس «علوم تجربی» به ناگاه تمام نظریات نیوتون، کپلر، اینشتین و هاوکینگ را رد کرده و نظریه‌ای ارائه کند که هرگز به عقل هیچیک از آنان نرسیده بود و دانشمندان جهان را بهت زده از شدت خنده منفجر کند!!!

نکته بعدی اینکه یزدان‌پناه تهی مغز بهتر است بجای تفسیر قرآن ابتدا روخوانی زبان مادری خود را تقویت کند و سپس اگر توانست سرچی ساده در گوگل نماید تا موضوع برایش روشن شود. در پایان نیز به منظور پی بردن به سرنوشت قوم یهود در دوران کنونی سوره حشر آیات مخصوصا آیات ۴ تا ۷ را اگر توانست از رو بخواند.

وَقَضَیْنَا إِلَى بَنِی إِسْرَائِیلَ فِی الْکِتَابِ لَتُفْسِدُنَّ فِی الْأَرْضِ مَرَّتَیْنِ وَلَتَعْلُنَّ عُلُوًّا کَبِیرًا ﴿۴﴾
و در کتاب آسمانى[شان] به فرزندان اسرائیل خبر دادیم که قطعا دو بار در زمین فساد خواهید کرد و قطعا به سرکشى بسیار بزرگى برخواهید خاست (۴)
فَإِذَا جَاءَ وَعْدُ أُولَاهُمَا بَعَثْنَا عَلَیْکُمْ عِبَادًا لَنَا أُولِی بَأْسٍ شَدِیدٍ فَجَاسُوا خِلَالَ الدِّیَارِ وَکَانَ وَعْدًا مَفْعُولًا ﴿۵﴾
پس آنگاه که وعده [تحقق] نخستین آن دو فرا رسد بندگانى از خود را که سخت نیرومندند بر شما مى‏ گماریم تا میان خانه ‏ها[یتان براى قتل و غارت شما] به جستجو درآیند و این تهدید تحقق‏یافتنى است (۵)
ثُمَّ رَدَدْنَا لَکُمُ الْکَرَّهَ عَلَیْهِمْ وَأَمْدَدْنَاکُمْ بِأَمْوَالٍ وَبَنِینَ وَجَعَلْنَاکُمْ أَکْثَرَ نَفِیرًا ﴿۶﴾
پس [از چندى] دوباره شما را بر آنان چیره مى ‏کنیم و شما را با اموال و پسران یارى مى‏ دهیم و [تعداد] نفرات شما را بیشتر مى‏ گردانیم (۶)
إِنْ أَحْسَنْتُمْ أَحْسَنْتُمْ لِأَنْفُسِکُمْ وَإِنْ أَسَأْتُمْ فَلَهَا فَإِذَا جَاءَ وَعْدُ الْآخِرَهِ لِیَسُوءُوا وُجُوهَکُمْ وَلِیَدْخُلُوا الْمَسْجِدَ کَمَا دَخَلُوهُ أَوَّلَ مَرَّهٍ وَلِیُتَبِّرُوا مَا عَلَوْا تَتْبِیرًا ﴿۷﴾
اگر نیکى کنید به خود نیکى کرده‏ اید و اگر بدى کنید به خود [بد نموده‏ اید] و چون تهدید آخر فرا رسد [بیایند] تا شما را اندوهگین کنند و در معبد[تان] چنانکه بار اول داخل شدند [به زور] درآیند و بر هر چه دست‏ یافتند یکسره [آن را] نابود کنند (۷)

در پایان لازم به اشاره است که یزدان‌پناه نادان قبلاً در رادیو فردا مشغول به فعالیت بود اما عبور او از مرز های کشف شده حماقت و گشودن عرصه‌های جدید در این باب باعث شد که حتی رادیو فردا که خود رسانه‌ای دست چندم است حضور این فرد را باعث نابودی پرستیژ رسانه‌ای موهوم خود بداند و او را اخراج کند تا بیش از این باعث بی‌آبرویی این شبکه نشود. یزدان‌پناه که مدتها بیکار بود و به شدت نیازمند کمک مالی با پیشنهاد شبکه منوتو حاضر شد با حداقل دستمزد با این شبکه وارد همکاری شود. البته خبرهای ما از پشت صحنه روابط در منوتو حاکی از آن است که نقشه دراز مدت یزدان‌پناه این است که بتواند جای پتکین آذرمهر را در این شبکه بگیرد.

https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme