https://telegram.me/empireoflies

تغییر رژیم در ایران شدنی نیست/ آمریکا بهتر است ریسک نکند

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغروزنامه آمریکایی واشنگتن پست در گزارشی با عنوان “دولت ترامپ خواهان تغییر رژیم در ایران است اما باید گفت معمولا تغییر رژیم در ایران عملی نمی شود” نوشت: در حقیقت ترامپ هیچ گاه حامی ایران نبوده است و او در زمان کارزار انتخاباتی خود با صراحت کامل وعده پاره کردن برجام را داد، هرچند که اکنون وی تا حدی در مورد عمل به وعده خود اضطراب دارد.

این روزنامه نوشت: شکی نیست که دولت ترامپ و حامیان آن خواستار تغییر رژیم ایران هستند. علاوه بر آن در ماه ژوئن سناتور تام کاتن با صراحت از برنامه آمریکا در مورد تغییر رژیم در ایران سخن گفت. وزیر دفاع آمریکا نیز تمامی امنیت آمریکا را مرتبط با شرایط داخلی ایران دانسته و این موضع گیری ها نشان میدهد که هسته اصلی و داخلی تیم ترامپ به طور کلی خواستار تغییر رژیم در ایران و اجرایی شدن آن هستند. حتی دیگر مقامات امنیتی تیم ترامپ از جمله مشاوران امنیتی و رئیس سیا نیز از تغییر در رژیم ایران سخن می گویند.

واشنگتن پست در ادامه افزود: البته تمامی این حرف ها بیشتر شعار است و واقعا کسی در آمریکا اقدام جدی برای تغییر رژیم در ایران، انجام نمی دهد اما باید گفت یک تلاش جدی مخفیانه و یا تلاش علنی برای تغییر رژیم در ایران و یا ایجاد رژیمی که با آمریکا رابطه خوبی داشته باشد به نفع چه کسانی خواهد بود و اصلا باید پرسید که آیا این اقدام به نفع آمریکاست یا نه.

شیکاگو تریبیون نیز در گزارشی که اخیر در مورد تلاش های آمریکا برای مقابله با ایران انجام داده است نوشت: در حقیقت سیاستمداران آمریکایی هرچند شکست های سختی را در طول تاریخ خورده اند اما همچنان حاضر نیستند از آنها درس بگیرند. آمریکا باید به جای سیاست های خصمانه در قبال بسیاری از کشورها از جمله ایران، تغییر رویه بدهد.

وانشگتن پست در ادامه نوشت: در حقیقت تغییر رژیم در ایران بسیار دشوار است و این خواسته نیز برای کشور قدرتمند آمریکا نیز یک خواسته اغوا کننده است. در حقیقت آمریکا نیز باید مسیر خود را تغییر دهد و از هر دلیلی که می تواند موجب اختلاف میان ایران و آمریکا شود دوری کند. شاید سرنگون ساختن رژیم برای آمریکا راحت ترین بخش تغییر رژیم باشد اما اینکه چه دولتی بعد از آن جایگزین خواهد شد، از دست آمریکا خارج است. ممکن است در این تغییرات، حکومت های مخالف تری نسبت به قبل روی کار آمده و سیاست های آمریکا بیش از گذشته به چالش کشیده شود.

این منبع آمریکایی در ادامه افزود: شاید ما در نگاه ساده فکر کنیم که زمان آن رسیده است که آمریکا چه طور مخفیانه و یا علنی تغییر رژیم در ایران را کلید بزند اما در حقیقت باید گفت هرچند که مقامات ایران برنامه هسته ای ایران را پیشرفت میدهند و یا حضور خود را در سوریه افزایش میدهند، بازهم در میان مردمشان محبوب هستند. در جدیدترین نظرسنجی ها بدست آمده است که ۸۱ درصد از مردم ایران بر این باورند که ایران باید برنامه هسته ای قدرتمندی داشته باشد و ۶۸ درصد نیز بر این باروند که باید نقش ایران در منطقه حتی بیشتر هم بشود.

این روزنامه در پایان نوشت: در حقیقت باید گفت تغییر رژیم در ایران شاید در نهایت هم منجر به تغییر سیاست های این کشور نشود و حتی بعد از آن نیز اختلافات با آمریکا نیز حل نشود و این را باید آمریکا به خوبی درک کند.

گفتنی است که هرچند آمریکایی ها در سال های اخیر مخصوصا در زمان ریاست جمهوری اوباما به طور کامل، منکر سیاست تغییر رژیم در ایران می شدند، اما اکنون مشخص شده است که تمامی سیاست های آنها چه در زمینه توافق هسته ای و دیگر امور در راستای تغییر رژیم ایران است. نکته جالب این است که سیاست های نرم ایران کار را به جایی رسانده است که روزنامه آمریکایی و پرتیتراژ این کشور علنا ادامه یافتن جمهوری اسلامی ایران را به نفع آمریکا دانسته و این روزنامه خود بر این باور است که این آمریکاست که باید سیاست های خود را تغییر دهد.

همچنین روشن شد که ایستادگی در برابر قدرت های زورگو موفقیت آمیز بوره و این آنها هستند که باید سیاست های خود را در مقابل جمهوری اسلامی تغییر دهند.

انتهای پیام/جام نیوز

امپراتوری دروغانتشار مطالب خبری و تحلیلی رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر می‌شود.

در حقیت باید گفت تغییر رژیم در ایران شاید در نهایت هم منجر به تغییر سیاست های این کشور نشود و حتی بعد از آن نیز اختلافات با آمریکا نیز حل نشود و این را باید آمریکا به خوبی بداند.

بررسی کلی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید.
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme