https://telegram.me/empireoflies

تغییر معنادار رویکرد BBC در انتخابات خبرگان

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: این مجلس برخلاف نهادها و مجالس دیگر مجلس علماء و مراجع است و اعضای آن وظیفه‌ای دینی و واجب، اما خطیر را بر عهده می‌گیرند.

حساسیت فراجناحی مجلس خبرگان رهبری باعث شده رسانه‌های غربی طی چهار دوره‌ای که از عمر خبرگان می‌گذرد (دوره اول: ۱۳۶۱، دوره دوم: ۱۳۶۹، دوره سوم: ۱۳۷۷، دوره چهارم: ۱۳۸۵)، نسبت به انتخابات‌های ریاست جمهوری و مجلس شورای اسلامی در ایران، کمتر به کمّ و کیف این انتخابات رخنه کنند.

اما ملاحظات فعلی در آستانۀ انتخابات پنجمین دورۀ مجلس خبرگان رهبری حاکی است رسانه‌های معاند ضدّانقلاب و در صدر آن‌ها بنگاه خبرپراکنی بی‌بی‌سی نه تنها بیرونِ این گود ننشسته‌اند، بلکه با تمام قوا در حال جنگ روانی علیه انتخابات هفتم اسفند هستند، این بار با استراتژی‌های جدید.

این روزها شبکه فارسی‌زبان بی‌بی‌سی که تحت نظارت و مدیریت مستقیم وزارت خارجه و سرویس اطلاعات خارجی انگلیس (MI6) اداره می‌شود، با جدیت از مردم ایران می‌خواهد که در انتخابات خبرگان رهبری به لیست مورد حمایت آقای هاشمی رفسنجانی رأی بدهند و تاکید می‌کند که نباید به شخصیت‌های انقلابی، مخصوصاً حضرات آیات جنتی، یزدی و مصباح رأی بدهند.

تغییر رویکرد بی بی سی در انتخابات خبرگان

فرمول‌هایی که شبکه انگلیسی و همچنین کارکنان و عوامل آن درباره چگونگی عدم راهیابی این علما ارائه می‌دهند حاکی از برنامه‌ریزی درازمدت آنها درباره این موضوع است. شقّه کردن کاندیداهای خبرگان، طراحی و معرفیِ یک دو قطبیِ جناحی و تمایل آشکار به یکی از این دو قطب در دستورکار قرار گرفته است.

این قبیل تحلیل‌های سطحی و البته عجیب بی‌بی‌سی، در حالی است هیچ تغییر و تحولی در سیاست استقلال‌خواهی مردم ایران رخ نداده است و همانند چهار دورۀ قبل مجلس خبرگان، دورۀ پنجم نیز جلوی هر گونه نفوذ و مداخله‌ای خواهند ایستاد؛ چه از نوع سخت آن باشد و چه نرم.

الف) بیش از سه دهه استراتژی سخت افزاری

پروپاگاندای غرب از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی، بر طبل ثابت “تحریم انتخابات” کوفته و از زبان اغلب مقامات آمریکایی، اسرائیلی و انگلیسی اعلام داشته که انتخابات در ایران را قبول ندارند.

در این هجمۀ جنگ روانی، تحریم انتخابات، حرکتی سیاسی تعریف می‌شده که برخی گروه‌های سیاسی به خیال خود از آن به عنوان ابزاری برای اعتراض به نحوۀ برگزاری انتخابات استفاده می‌کردند.

القای دلسردی، دل‌زدگی، سیاه‌نمایی و تزریق بی‌اعتمادی، بی‌تفاوتی و بی‌انگیزگی برای مشارکت سیاسی از ستون‌های تحریم انتخابات‌ها بود.

این استراتژی را می‌توان استراتژی سخت‌افزاری نامید؛ استراتژی که صبح روز انتخابات ریاست جمهوری ۲۲ خرداد ۱۳۹۲ به فراخور وقاحتِ گویندگانش، پاسخی کوبنده و تاریخی نیز از رهبر انقلاب دریافت کرد:

“اخیراً شنیدم که از شورای ملی امنیت آمریکا کسی گفته که ما انتخابات ایران را قبول نداریم. به درک که قبول ندارید. اگر قرار بود مردم ایران منتظر بماند که شما چه چیز را قبول دارید و میل دارید آن طور عمل کند، کلاهش پس معرکه بود.”

اما باید پرسید که چه تحولاتی در رویکردهای سیاسی و بین‌المللی دولت یازدهم رخ داده که در آستانۀ انتخابات حساس هفتم اسفند ۹۴ حرف‌های جدیدی را از رسانه‌های بیگانه و از زبان دولت‌های غربی می‌شنویم که در دهه‌های پس از انقلاب اسلامی کمتر شنیده یا اصلاً نشنیده‌ایم؟

ب) پیچش به سمت استراتژی نرم افزاری

همان بی‌بی‌سی که مدعی بود رأی مردم ایران هیچ تأثیری در سرنوشت سیاسی کشور ندارد؛ که نباید با حضور در پای صندوق‌های رأی به حکومت ایران مشروعیت بدهید، حالا ناگهان از “تکرار یک تجربه بعد از چهل سال” سخن می‌گوید و به این نتیجه رسیده که بهرحال بهتر است رأی بدهیم!

تغییر رویکرد بی بی سی در انتخابات خبرگان

همان بی‌بی‌سی که می‌گفت و می‌نوشت “اصلاً رقابتی در کار نیست”، حالا به تب و تاب افتاده که مجلس خبرگان آینده چه ترکیبی خواهد داشت و آرایش سیاسی انتخابات ۹۴ چگونه خواهد بود. 

تحلیل‌گران بی‌بی‌سی مشخصاً مشغول این مسئله‌اند که کنارهم قرار گرفتنِ چه معادلاتی از طریق افزایش آراء رقبا، به حذف سه نفر از علماء (حضرات آیات جنتی، یزدی و مصباح) کمک خواهد کرد.

مهم ترین طرفداران تحریم، یا نظر خود را تغییر داده‌اند و به صراحت از حضور خود در انتخابات، به نفع جناح آیت‌الله هاشمی رفسنجانی خبر می‌دهند.

آنان اکنون به اهمیت تأثیرگذار بودنِ انتخابات واقفند و در تغییر موضعی ۱۸۰ درجه‌ای بر این باور شده‌اند که شرکت در انتخابات، “اصلاحات ساختاری” را در ایران امکان‌پذیر می‌سازد.

همان بی‌بی‌سی که افزون بر سه دهه صحبت از تحریم انتخابات می‌کرد، حالا در خبرگزاری رسمی خود روزشمار انتخابات هفتم اسفند را می‌دهد و حتی در ویژه‌برنامه‌هایش، نشاط انتخاباتی در بین مردم تزریق می‌کند!

تغییر رویکرد بی بی سی در انتخابات خبرگان

اما همانگونه که استراتژی‌های سخت‌افزاریِ دشمن علیه نظام مردم‌سالاری حاکم بر ایران خنثی شد، استراتژی جدید هم که می‌توان آن را استراتژی نرم‌افزاری نامید، با بصیرت و هوشیاری ملت و سخنان هوشمندانۀ رهبر فرزانۀ انقلاب بی‌اثر خواهد بود.

رهبر انقلاب در بیانات مهم ۲۸/۱۱/۹۴ در دیدار مردم آذربایجان شرقی فرمودند: 

رادیوی انگلیسی دارد به مردم تهران دستورالعمل می‌دهد به فلانی رأی بدهید، به فلانی رأی ندهید! معنای این چیست؟ انگلیسی‌ها دلشان تنگ شده برای دخالت کردن در ایران. […] امروز جلوی دخالت‌ها گرفته شده است به برکت انقلاب، به برکت بیداری مردم؛ دلشان تنگ شده، حالا از راه رادیو به مردم دارند دستور می‌دهند به فلانی رأی بدهید، به فلانی رأی ندهید. اینکه ما عرض می‌کنیم در انتخابات، مردم با بصیرت، با آگاهی، با دانایی وارد بشوند، به‌خاطر این است؛ بدانند دشمن چه می‌خواهد؛ وقتی شما دانستید دشمن چه می‌خواهد، عکس او عمل می‌کنید.

انتهای پیام/اتاق خبر ۲۴

مجلس خبرگان رهبری تنها نهاد حکومتی ایران است که اعضای آن حقوقی دریافت نمی‌کنند.

بررسی کلی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید.
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme