https://telegram.me/empireoflies
وزارت امور خارجه آمریکا با تعلیق یک پروژه عملیات روانی علیه ایران، باعث شد سرنخ لو رفتن یک مجموعه پروژه عیان شود؛ پروژه‌هایی که توسط مریم معمار صادقی از طرفداران حمله نظامی و بمباران مردم ایران هدایت می‌شده و با وجود آنکه مشتمل بر محتواهای مشابهی بوده، هر یک، بودجه‌های مجزایی از دولت آمریکا دریافت می‌کردند...

تعلیق تأمین مالی پروژه رسانه‌ای ترور شخصیت مخالفان تحریم و جنگ علیه ایران / وب‌سایت‌هایی با محتوای مشترک که از وزارت خارجه آمریکا بودجه جدا می‌گرفتند!

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغوزارت امور خارجه آمریکا با تعلیق یک پروژه عملیات روانی علیه ایران، باعث شد سرنخ لو رفتن یک مجموعه پروژه عیان شود؛ پروژه‌هایی که توسط مریم معمار صادقی از طرفداران حمله نظامی و بمباران مردم ایران هدایت می‌شده و با وجود آنکه مشتمل بر محتواهای مشابهی بوده، هر یک، بودجه‌های مجزایی از دولت آمریکا دریافت می‌کردند؛ اقداماتی که با حمله به شهروندان آمریکا به عنوان اقدامی خلاف قوانین آمریکا، منجر به توقف این پروژه اقتصادی شد.

وزارت امور خارجه آمریکا در اقدامی غیرمنتظره، اقدام به تعلیق کمک به یک پروژه عملیات روانی با عنوان «ایران دیس اینفو / irandisinfo / iran disinformation» نموده است؛ پروژه‌ای که دست‌کم از سال ۲۰۱۸ زیر نظر مرکز ارتباطات جهانی وزارت امور خارجه آمریکا آغاز شده و آن طور که در هدف این پروژه آمده،  هدف آن آگاه سازی علیه نفوذ و تبلیغات رسانه‌ای حاکمیت ایران در فضای مجازی به زبان‌های فارسی و انگلیسی است.تعلیق تامین مالی پروژه رسانه‌ای ترور شخصیت مخالفان تحریم و جنگ علیه ایران / وب‌سایت‌هایی ضدایرانی محتوای مشترک را منتشر می‌کردند اما از وزارت خارجه آمریکا بودجه جدا می‌گرفتند!

این پروژه از ماه مارس ۲۰۱۹ تحرکات قابل تأملی در راستای تحت فشار گذاشتن و ترور شخصیت آمریکایی‌ها به ویژه آمریکایی‌های ایرانی‌تبار مخالف جنگ و تحریم علیه ایران را آغاز کرد و از لزوم تحریم همه این اشخاص و حتی از لزوم حذف آن دسته‌ از خبرنگاران رسانه‌های خارجی فارسی زبان نظیر بی بی سی فارسی سخن گفته که با پروژه هدایت افکارعمومی به سمت جنگ با ایران همراهی نکرده‌اند و برای آنها کمپین تشکیل داده است. 

هدف قرار دادن شهروندان آمریکایی از جمله روزنامه‌نگاران آمریکایی، فعالان حقوق بشر و چهره‌های دانشگاهی برخلاف قوانین آمریکاست که تصریح دارد دولت آمریکا نمی‌تواند بودجه‌ای برای فعالیت رسانه‌ای علیه شهروندانش اختصاص دهد. همین مسأله باعث شد وزارت خارجه آمریکا بودجه این پروژه را به علت فعالیت‌های خارج از چارچوب توافق شده، تعلیق کند. اعلام تعلیق این پروژه منجر به مشخص شدنِ ریشه این پروژه شد. 

آن‌گونه که گاردین گزارش کرده، وزارت خارجه آمریکا گفته است، «بخش عمده‌ای از فعالیت ایران دیس‌اینفو در راستای گستره توافق‌شده با وزارت خارجه بود؛ با این حال اخیرا توئیت‌هایی دیده‌ایم که بیرون از دایره این تعریف بودند»؛ اقدامی که حتی با حمایت دیده‌بان حقوق بشر به عنوان یکی از عناصر تحت هدایت و حمایت دولت آمریکا مواجه شده، چون این پروژه حتی عناصر مرتبط یا فعال در دیده‌بان حقوق بشر را نیز هدف قرار داده بود!

در این میان مشخص شد، پشت پروژه «ایران دیس اینفو» مریم معمار صادقی مدیر وب سایت آموزشگاه توانا و از حامیان حمله نظامی آمریکا به ایران است. بررسی‌ها نشان داد که معمار صادقی تعدادی پروژه از جمله «ایران دیس اینفو / IranDisinfo»، «ایران گتوی / IranGateway»، «توانا / Tavaana»، «ایران اینساید / اینسایدر / InsideIran_24» و… اقدام به انتشار محتواهای مشترک با میزان اندکی تغییرات می‌کردند و برای هر یک از این پروژه‌ها بودجه جدایی از وزارت خارجه آمریکا دریافت شده است. در واقع براندازی عملاً یک پروژه اقتصادی است که هدف آن جذب منابع مالی وزارت خارجه آمریکاست!

مشخص نیست تعلیق بودجه این پروژه‌ها صرفاً به واسطه حمله به شهروندان آمریکایی توسط پروژه‌ای است که با بودجه مالیات‌دهندگان آمریکایی اداره می‌شود یا مسائل دیگری فراتر از اقدامات غیرقانونی این پروژه در تعلیق تخصیص منابع مالی به این پروژه نقش داشته است. گذر زمان و نوع برخورد وزارت خارجه آمریکا با این کلاهبرداری رسانه‌ای نشان خواهد داد که هدف دولت آمریکا از توقف این پروژه چه بوده است.

انتهای پیام/تابناک

وزارت امور خارجه آمریکا با تعلیق یک پروژه عملیات روانی علیه ایران، باعث شد سرنخ لو رفتن یک مجموعه پروژه عیان شود؛ پروژه‌هایی که توسط مریم معمار صادقی از طرفداران حمله نظامی و بمباران مردم ایران هدایت می‌شده و با وجود آنکه مشتمل بر محتواهای مشابهی بوده، هر یک، بودجه‌های مجزایی از دولت آمریکا دریافت می‌کردند…

بررسی کلی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید.
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme