https://telegram.me/empireoflies

تعقیب قضایی فیس‌بوک به علت تبعیض نژادپرستانه در زمینه نمایش تبلیغات

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: سه کاربر فیس بوک از این شبکه اجتماعی به علت سیاست‌گذاری تبعیض آمیز در نمایش آگهی‌های مربوط به مسکن و اشتغال شکایت کردند.

این کاربران می گویند سیاست های فیس بوک در این حوزه با قانون اسکان مصوب سال ۱۹۶۴ دولت آمریکا در تضاد است.

بررسی های مستقل موسسه ای به نام ProPublica نشان می دهد که فیس بوک برخی کاربران دارای قومیت های خاص مانند آفریقایی – آمریکایی یا آسیایی – آمریکایی یا لاتین تبار را از مشاهده تعدادی از تبلیغات مسکن خود محروم می کند.

کارشناسان این اقدام فیس بوک را در تضاد با آزادی های مدنی افراد هم می دانند و معتقدند این شرکت نباید بر مبنای نژاد، جنسیت، رنگ پوست، مذهب و دیگر عوامل فرد یا افرادی را از مشاهده برخی تبلیغات خاص محروم کند یا تنها طیف خاصی از آگهی ها را برای آنها به نمایش بگذارد.

در این دادخواست از فیس بوک خواسته شده تا این رویه را متوقف کند و درخواستی برای توقف نمایش تبلیغات توسط شرکت یاد شده مطرح نگردیده است. مقامات فیس بوک در واکنش این ادعاها را بی اساس توصیف کرده اند و گفته اند در دادگاه با قدرت از خود دفاع خواهند کرد.

انتهای پیام/فارس

سه کاربر فیس بوک از این شبکه اجتماعی به علت سیاست‌گذاری تبعیض آمیز در نمایش آگهی‌های مربوط به مسکن و اشتغال شکایت کردند.

بررسی کلی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید.
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme