https://telegram.me/empireoflies

تعجب یک خبرنگار آمریکایی از جماران؛ “این خانه، ملک امام‌ خمینی نیست”

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغیکی از نکات بارز زندگی امام خمینی(ره)، ساده‌زیستی ایشان چه در دوره حضور در ایران قبل از شروع نهضت اسلامی، چه در زمان تبعید در نجف و نوفل لوشاتو و چه در دوره رهبری انقلاب اسلامی و سکونت در جماران بود.

سبک زندگی ایشان و اصرار بر ساده‌زیستی را می‌توان در محل سکونت، نوع پوشش و روایت‌های مختلف از نوع غذای امام در نجف و جماران مشاهده کرد.

متن زیر خاطره‌ای از حجت‌الاسلام و المسلمین محمدحسن رحیمیان از اعضای اصلی دفتر حضرت امام(ره) و شاگرد ایشان در نجف است که در کتاب “در سایه آفتاب” نقل شده است:

“عظمت، وارستگی و ساده‌زیستی حضرت امام به‌ویژه برای کسانی بیشتر شگفت‌آور است که جباران و حکام مستکبر جهان مادیت را در کاخ‌های ننگین و افسانگی‌شان از نزدیک دیده‌اند. یک روز که جمعی از خبرنگاران خارجی به جماران آمده بودند یکی از آنان جوانی بود ظاهراً آمریکایی که سخت از دیدن خانه و اقامتگاه امام شگفت‌زده و گیج شده بود، با آن‌که همه چیز را با چشم خود می‌دید باز هم برای او قابل هضم و باور نبود، از این رو گویی همواره دنبال یک چیز غیرعادی می‌گشت و در این حال حس کنجکاوی او روی یک نقطه قفل شده بود و در جست‌وجوی کسی بود که آزادانه استفسار کند و نکته مورد نظرش را باز و معمای خود را حل کند.

بالاخره با برخورد به اینجانب با شور و شوق سر صحبت را باز کرد، زبانش را نمی‌فهمیدم ولی زبان حالش گویا بود، بالاخره مترجمی پیدا شد و حرفش را ترجمه کرد. روی حیاط کوچک منزل امام داربستی فلزی نصب شده بود تا به‌منظور جلوگیری از سرمای زمستان و آفتاب و گرمای تابستان روی آن پارچه برزنت پهن شود. سؤالش این بود “این لوله‌ها و نرده‌ها برای چی است؟ آیا برق در آنها جریان دارد؟” و بعد پرسید، “واقعاً خانه امام همین است؟” با توضیح و جواب من تعجبش زیادتر شد و در ادامه نکته‌ای را برای او گفتم که حتی سؤال آن به ذهن کنجکاو خبرنگارانه او خطور نکرده بود.

توضیح دادم “تازه این خانه که می‌بینید ملک امام نیست و اجاره‌ای است“. تعجبش بیشتر شد و با آن‌که از چهره‌اش معلوم بود که نمی‌تواند باور کند، تصور چنین چیزی او را به‌شدت تحت تأثیر قرار داد، اشک در چشمانش حلقه زد و منقلب شد، انگار که افق جدیدی رویش گشاده شده است ولی چشمش از دیدن آن ناتوان است. با فهمیدن این نکته یعنی اجاره‌ای بودن خانه که قابل رؤیت با چشم و دوربینش نبود، با تمام وجود چنان از این‌جانب تشکر کرد که دیگر نیازی به ترجمه نبود.

به‌راستی که هر یک از ویژگی‌های حضرت امام که ویژگی‌های اسلام و نمودارهای امامت و رهبری در حکومت اسلامی است و مقایسه‌ آنها با تمام نظام‌ها و رهبران دیگر کافیست که انسان‌های باشعور و آزاداندیش را به حقانیت اسلام و نظام حیات‌بخش اسلامی رهنمون کند”.

انتهای پیام/تسنیم

امپراتوری دروغانتشار مطالب خبری و تحلیلی رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر می‌شود.

روی حیاط کوچک منزل امام داربستی فلزی نصب شده بود… سؤالش این بود “این لوله‌ها و نرده‌ها برای چیست؟ آیا برق در آنها جریان دارد؟”.

بررسی کلی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید.
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme