https://telegram.me/empireoflies

تعبیر خواب «ربع پهلوی» توسط روشنفکر افغانستانی

اختصاصی-به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغسخنان خائنانه و ضدایرانی چند ماه اخیر، علاوه بر اینکه سبب اعتراض بسیاری از مردم شده و حتی صدای برخی از عناصر اپوزیسیون را در آورده، یکی از کارشناسان مسائل سیاسی کشور همسایه افغانستان نیز به آن معترض شد. این کارشناس افغانستانی که در طول دو دهه اخیر شاهد رویدادهای دو کشور ایران و افغانستان بوده، در یکی از تلویزیون‌های این کشور، به مصاحبه اخیر «ربع پهلوی» به شبکه «من و تو» اشاره و با پخش بخش‌هایی در درخواست ولیعهد ناکام پهلوی از کشورهای غربی برای کمک به او، گفت: “… من هدفم این نیست که در امور داخلی ایران دخالت کنم، با آنمه هم‌زبان و هم فرهنگ و حتی هم‌منفعت هستیم، اما مردم شریف ایران باید تصمیم بگیرند …”

این روشنفکر و کارشناس افغانستانی پس از پخش بخش‌های از سخنان «ربع پهلوی» که برای جلب حمایت مقامات آمریکایی و اروپایی از اپوزیسیون بیان میشد، گفت: “… ایشان (ربع پهلوی) توقع دارد از کشورهایی که از حقوق‌بشر یسخن می‌گویند ساکت نباشند. احتمالا منظور آمریکا و اروپا است. در کشور ما خوشبختانه! ۱۷ سال است که این کشورها ما حضور دارند، حضور نظامی، اقتصادی، اجتماعی، روانی و روحی و هرگونه حضور، اما مملکت ما در طول تاریخ تا این اندازه بدبخت نبوده است …”

این سخنان فردی است که در طول سالهای اخیر با پوست و استخوانِ خود حضور بیگانگانی که هیچ نسبت فرهنگی، نژادی و اقتصادی با مردم افغانستان را ندارند را حس کرده است. حال این فرد خوابی که عناصر اپوزیسیون مانند «ربع پهلوی» با کمک اربابان آمریکایی و اروپایی‌اش برای مردم ایران دیده را تعبیر کرده و می‌گوید نتیجه تسلط عناصر ضدانقلاب بر ایران و ایرانی چیزی بهتر از وضعیت امروز افغانستان نیست.

 

انتهای متن/

این کارشناس افغانستانی پس از پخش بخش‌های از سخنان «ربع پهلوی» که برای جلب حمایت مقامات آمریکایی و اروپایی از اپوزیسیون بیان میشد، گفت: “ایشان (ربع پهلوی) توقع دارد از کشورهایی که از حقوق‌بشر یسخن می‌گویند ساکت نباشند.

بررسی کلی

امتیاز کاربر: 4.7 ( 1 رای)
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme