https://telegram.me/empireoflies

تظاهرات و اعتصاب زنان در شهرهای مختلف جهان

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغزنان اسپانیایی در دهها شهر تظاهراتی علیه تفاوت دستمزد و خشونت علیه زنان برگزار کردند. در مادرید تظاهرات گسترده ای برگزار شد و در بارسلون که تظاهرکنندگان ترافیک مرکز شهر را مختل کرده بودند، توسط پلیس عقب رانده شدند.

از زنان خواسته شده تا دست از کار در خانه هم بکشند و پولی خرج نکنند. تاثیر این اعتصاب در رسانه‌ها به خصوص رادیو و تلویزیون محسوس بوده و صدای هیچ زنی پخش نشده است.

به گزارش بی بی سی، شعار اعتصاب سراسری در اسپانیا “اگر ما بایستیم، جهان باز می‌ایستد” بوده است. اثر این اعتصاب در بخش‌های درمانی، مصرفی، حمل و نقل و رسانه‌ای به دلیل عدم حضور زنان در سر کار محسوس بوده است.

ولی در برخی از کشورهای دیگر تظاهرات روز جهانی زن بی سرو صدا بودند.

با وجودی که روز جهانی زن در روسیه تعطیلات عمومی است ولی تظاهرات کوچکی برگزار شد و کسنیا سوبچاک نامزد ریاست جمهوری مخالف دولت یکی از آنها بود. خانم سوبچاک تنهایی در برابر مجلس سفلی پارلمان روسیه دست به اعتراض زد و خواهان برکناری یک عضو مهم پارلمان شد که از سوی چندین روزنامه نگار زن به آزار جنسی متهم شده است.

روزنامه لیبراسیون فرانسه در یک اقدام طنزآمیز در این روز قیمت روزنامه را برای مردان ۵۰ سنت افزایش داد تا موضوع ۲۵ درصد تفاوت بین دستمزد زنان و مردان در این کشور را برجسته کند.

به گزارش رادیو فردا، در مرکز شهر مانیل صدها فعال در پیراهن های بنفش و صورتی تجمع کرده، علیه رییس جمهور آن کشور شعار داده و او را بدترین ناقض حقوق زنان در آسیا خواندند. گروههای مدافع حقوق بشر اظهارات ضد زن رودریگو دوترته، رییس جمهوری فیلیپین را محکوم کرده اند.

در سئول پایتخت کره جنوبی هزاران نفر با لباسهای مشکی و در حالیکه علامت «هشتگ من هم» را در دست داشتند راهپیمایی کردند. در این کشور جنبش «من هم» از ماه ژانویه که یک دادستان زن بطور علنی از آزار در محیط کار صحبت کرد توجه زیادی جلب کرده و هر روز تعداد بیشتری از زنان در مورد آزار جنسی و بدرفتاری در محیط کار افشاگری می کنند.

در پایتخت هند هزاران نفر از زنان از جمله دانشجویان، معلمین و کارکنان جنسی در مرکز شهر راهپیمایی کردند. با وجودی که هند در سال ۱۹۶۶ اولین رهبر زن خود را انتخاب کرده ولی هنوز هم در اکثر موارد زنان شهروندان درجه دوم تلقی می شوند.

در آفریقا، رییس جمهور اوگاندا از مردان خواست آزار جنسی همسران خود را متوقف کنند. خشونت در محیط خانه در اوگاندا بسیار رواج دارد ولی قربانیان برای اینکه از خانه رانده نشده و یا داغ ننگ نخورند این خشونت ها را گزارش نمی دهند.

در حالی که چندی پیش آزار جنسی زنان عضو پارلمان اروپا جنجال بسیاری بپا کرد، کمیسیون اروپا نیز با انتشار بیانیه ای در شبکه توئیتر گفت «اروپا یکی از امن ترین و برابرترین نقاط جهان برای زنان است.»

انتهای پیام/جام نیوز

امپراتوری دروغانتشار مطالب خبری و تحلیلی رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر می‌شود.

زنان در سراسر اروپا و آسیا برای جشن گرفتن روز جهانی زن به خیابان آمده و خواست هایی نظیر برابری، احترام و حقوق بیشتر را فریاد زدند.

بررسی کلی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید.
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme