https://telegram.me/empireoflies

تطهیر همزمان رژیم پهلوی و بهائی‌بودن هویدا در شبکه شهرام همایون

اختصاصی – به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغشهرام همایون در یکی از برنامه‌های تلویزیونی شبکه «کانال یک» دو نفر از فرقه ضاله بهائیت را دعوت کرد و با آن‌ها به گفت‌وگو نشست.

همایون در این برنامه تمام تلاش خود را به منظور تطهیر رژیم پهلوی و همچنین فرقه بهائیت نمود و اعضای بهائی این گفت‌وگو نیز سعی کردند تا این فرقه انگلیسی را به عنوان یک دین! معرفی کنند.

همچنین در ادامه این قسمت از برنامه ستار دلدار از مجریان شبکه‌های لس‌آنجلسی با بیان اینکه امیرعباس هویدا نخست‌وزیر دوران رژیم پهلوی فردی بهائی نبوده است، با بیان این سخن در جهت تطهیر هویدا پیش رفت.

این سخن دلدار در واقع با بررسی اسناد و مدارک به جا مانده از سال‌های قبل از انقلاب اسلامی و در دوران مسئولیت هویدا پرده دیگری را به نمایش می‌گذارد که به آن اشاره می‌کنیم:

هویدا و بهائیت

میرزا رضا قناد، پدر بزرگ هویدا دو پسر داشت؛ عین الملک و میرزا جلیل. پسران میرزا جلیل هویدا هم به وسیله همان دست‌هایی که امیر عباس را به قدرت رساندند به دیوان سالاری پهلوی راه یافتند. امیر عباس هم در سال ۱۳۲۱ ش پس از بازگشت به ایران شهرت خود را از «ممدوح» به «هویدا» تغییر داد و نام خانوادگی عموزاده‌های خود را دارا شد.

در سال ۱۳۴۱ ش که قرار می‌شود هویدا دارای سلاح کمری باشد ستاد ارتش برگه ای را تنظیم می‌کند که در آن آمده است: «طبق دستور شماره ۴۱۳۰۱/۵۹۶۷۹-۳/۹/۲۱[۱۳] اداره کل آمار، نام خانوادگی نامبرده از کلمه (ممدوح) به (هویدا) تغییر یافته است.»

در این زمان بهائیان مأمور به تقیه بودند و مأمور بودند تا خود را ظاهراً مسلمان نشان دهند. به همین دلیل در فرم‌های استخدام دین خود را اسلام می نوشتند. هم چنین بزرگ بهائیان هم به تقیه در نماز جماعت اهل سنت شرکت می کرد.

هویدا بهائیان را بر دیگران برتری داد و پس از رسیدن به منصب صدارت گروهی از وزرای بهایی را جایگزین گروهی دیگر کرد. ازجمله فرخ رو پارسای را وزیر آموزش و پرورش کرد. هم چنین اظهارات حسن ارفع در باره ی انتقال هویدا از ترکیه نیز گویای این مطلب است.پس از ترکیه هویدا بسیار علاقه داشت تا به دمشق برود و در آن جا فعالیت کندتا تسهیلات بیش تری را برای بهائیان فراهم کند اما به شرکت نفت آمد تا تسهیلات لازم برای کنسرسیوم نفت اسرائیل را که کعبه ی مقصود بهائیان بود تأمین کند.


فرخ رو پارسای، وزیر آموزش و پرورش
هویدا بسیاری از بهائیان را به سمت های مهم گماشت

 


هویدا یک اسرائیلی تمام عیار بود.

فعالیت های او در کمیسری عالی سازمان پناهندگان در ژنو را هم باید در راستای ایجاد دولت مورد علاقه اش، دولتی که تنها پادزهر سامی ستیزی باشد، دانست.

دریکی از گزارش های ساواک اشاره شده است: 

«… آقای امیر عباس هویدا به پشتیبانی بیت العدل اعظم مدت سیزده سال بر ایران حکومت کرد و جامعه بهائیت به پیشرفت های قابل توجهی رسید و افراد متنفذ بهایی پست های مهمی را در ایران اشغال کردند و پولهای مملکت را به خارج فرستادند.»
  


بیت العدل اعظم

هویدا تا زمانی که در خارج از کشور بود خدماتش به بهائیان زیاد در داخل کشور بازتابی نداشت اما با ورودش به ایران و ادامه ی اقداماتش چشم های متعددی او را زیر نظر گرفتند.

مثلا حسین کی استوان دخالت مستقیم هویدا در جلوگیری از مالیات دو میلیون تومانی صاحب پپسی کولا که حبیب ثابت پاسال از بزرگان فرقه بهائیت بود افشا کرد.
 


حبیب ثابت(ثابت پاسال) و ریچارد نیکسون

و یا این که پس از تصادفی که در بازگشت از شمال با رانندگی لیلا امامی رخ داد فردی به نام قاسم اشراقی نامه ای به دکتر فرهنگ مهر ارسال کرد که در آن صراحتا به بهائیت هویدا اشاره شده است:«جناب آقای دکتر فرهنگ مهر معاون محترم دارایی به مناسبت پیشامدی که برای جناب آقای هویدا وزیر محترم دارایی رخ داده، خواهشمند است مراتب تأثر وتأسف اینجانب و برادرانم را به عموم هم مسلکان، بخصوص جناب آقای ثابت پاسال مدیر محترم تلویزیون ایران که بزرگترین خدمتگزار فرقه ما هستند، ابلاغ فرمایید. احترامات فائقه را تقدیم می دارم. قاسم اشراقی»

اظهارات فرح پهلوی در مورد بهایی بودن هویدا

 
فرح پهلوی: هویدا مرتباً به شاه القاء می کرد که اسلام دین اعراب است …. بهائیت یک دین ایرانی است

فرح پهلوی در یک مصاحبه رادیویی که چند سال پیش با حسین مهری انجام داد و از رادیو ۲۴ساعته لوس آنجلس پخش شد، به پایبندی و دلبستگی هویدا به فرقه ضاله بهائیت اشاره کرد و گفت:

«هویدا مرتباً به شاه القاء می کرد که اسلام دین اعراب است و شایسته نیست که ما از آن پیروی کنیم و از او می خواست تا بند مربوط به رسمی بودن دین اسلام را در قانون اساسی لغو نماید. هویدا به شاه می گفت که بهائیت یک دین ایرانی است و خاستگاه آن ایران است و از شاه می خواست تا این فرقه را تحت حمایت بگیرد وموجبات رشد آن را فراهم سازد». 

 


شوقی افندی، جانشین عباس افندی

نام گذاری هویدا توسط بهائیان
هم چنین نام امیر عباس را هم بهائیان برای او انتخاب کردند.هنگامی که هویدا دو ساله بود که همراه پدرش به شامات رفت سال آخر عمر عباس افندی بود.عباس افندی هم چون پسر نداشت نام خود را بر نوه ی میرزا رضا قناد گذاشت. البته بهرام شاهرخ،مدیر کل تبلیغات دولت حسنعلی منصور گفته است که شوقی افندی، جانشین عباس افندی، نام عباس را بر او گذاشت و امیر را هم برای احترام عباس افندی بر اول آن آورد.

در ضمن در رابطه با بهایی بودن هویدا، افراد مختلفی بر بهایی بودن وی اذعان کرده اند.همین که هیچ گاه تحقیقی درباره بهایی بودن امیر عباس صورت نگرفت و همواره ساواک به فکر طرح هایی بود تا او را مسلمان نشان دهد دلیلی است بر بهایی بودن وی؛با توجه به این که قبر عین الملک، پدر هویدا، در کنار بیت العدل بهائیت قرار دارد.

هم چنین هنگامی که منصور درگذشت هنگام دفن کردن وی، هویدا یک قرآن را هم کنار جسد منصور قرار داد و دفن کرد در حالی که این کار در اسلام از گناهان کبیره است؛ این موضوع هم تشدید کننده بهائیت هویدا شد.
 


عوام فریبی هویدا

امیرعباس برای این که خود را مسلمان نشان دهد در نوروز ۱۳۴۴ش راهی قم و مشهد شدو مطبوعات هم این سفر را به صورت گسترده پوشش دادند.همچنین مادرش را به مکه فرستاد. اما با شروع بحث تعطیلات رسمی کشور و کاهش آن به ۱۰ روز و حذف تعطیلی های دینی دوباره موضوع وابستگی هویدا به بهائیت مطرح شد. هویدا هم برای عوام فریبی به بدرقه حجاج عازم مکه رفت.

هویدا و فراماسونری
هویدا پس از آمدن به ایران در لژهای فراماسونری چون لژ تهران و لژ مولوی عضو شد.

پس از تأسیس «لژ بزرگ ایران» مراسم تقدیس آن در اسفند ماه ۱۳۴۷ش برگزار شد که در این مراسم امیرعباس هویدا به سمت بزرگ استاد پیشین لژ بزرگ ایران انتخاب شد.
  


امیرعباس هویدا، استاد بزرگ لژ بزرگ ایران

وی هم عضو لژهای انگلیس بود، هم عضو لژهای فرانسوی و هم تحت تربیت استاد اعظم لژهای آلمانی، عبدالله انتظام.

گفتنی است، همایون در ماه‌های اخیر که تلاش فراوانی کرد تا افراد بیشتری برای حضور در سر قبر محمدرضا پهلوی در مصر حاضر شوند تا از این راه بتواند پول بیشتری به حساب خود ریخته باشد، که این سفر با استقبال چندانی مواجه نشد و حواشی مختلفی نیز به دنبال داشت.

یکی از این حواشی پوشش و رفتار شرکت‌کنندگان ایرانی این مراسم بود که حتی صدای برخی از عوامل رسانه‌های فارسی‌زبان بیگانه را نیز درآورد.

بیشتر بخوانید

پوشش نامناسب سلطنت‌طلبان صدای خبرنگار BBC را درآورد!

منابع: مشرق

انتهای پیام/

https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme