https://telegram.me/empireoflies

تطهیر نقش اسرائیل در نابودی منابع آب ایران توسط رسانه‌های بیگانه

اختصاصی- به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: چند روز پیش نخست‌وزیر رژیم جنایتکار صهیونیستی با انتشار پیامی ویدیویی در شبکه‌های اجتماعی با هدف تطهیر وجه این رژیم در بین مردم ایران، گفت اسرائیل قصد دارد به مردم ایران برای مقابله با بحران آب کمک کند! نتانیاهو با متهم کردن حکومت ایران به‌عنوان عامل خشکسالی در کشور، با همان سیاست‌بازی خبیثانه صهیونیست‌ها ادعا کرد: “مردم ایران قربانی یک رژیم بی‌رحم و استبدادی هستند؛ رژیمی که حتی آب مورد نیاز ملت را از او دریغ می‌کند؛ اسرائیل از مردم ایران حمایت می‌کند و به همین دلیل، می‌خواهم به نجات تعداد بی‌شماری از مردم ایران کمک کنم(!)”

این پیام ویدئویی «بنیامین نتانیاهو» به‌طور گسترده توسط رسانه‌های فارسی‌زبان بیگانه منعکس شد؛ گویی آنها پیشتر از انتشار این پیام آگاه بوده و خود را برای بازنشرش آماده کرده بودند. تصاویر بازتاب خبر مذکور در برخی رسانه‌های فارسی‌زبان بیگانه در ذیل آمده است.

 

این رسانه‌ها همچون گذشته با انتشار خبر مذکور کوشیدند که رژیم کودک‌کش صهیونیستی را دوست و دلسوز ملت ایران نشان دهند. هرچند که در خباثت و رزالت این رژیم جعلی برای هیچ کس به‌غیر از افراد مزدور و جیره‌خوار به قدرتهای استعمارگر جای شک و شبهه نیست، اما عوامل فعال در رسانه‌های فارسی‌زبان و بیگانه با انتشار اینگونه خبرها می‌خواهند و یا مکلف هستند تا این رژیم و سران آن تطهیر کنند. هرچند که اینگونه اقدامات اثری ندارد و نجس بودن رژیم اسرائیل قابل رفع شدن نیست و این رژیم روز به روز به پایان خود نزدیک می‌شود.

انجام اینگونه اقدامات از عوامل «بی‌بی‌سی فارسی»، «صدای آمریکا»، «رادیو فردا» و … عجیب نیست. این افراد علاوه بر تعلق قلبی به این رژیم و پدیدآورندگان آن، اکثرا حداقل یک بار به سرزمین‌های اشغالی سفر کرده و با سران آن دل داده و قلوه گرفته‌اند.

به هر حال، رسانه‌های فارسی‌زبان بیگانه و ضدانقلاب، در کنار بیش از حد بزرگ کردن بحران آبی ایران، می‌کوشند تا رژیم صهیونیستی را به‌عنوان منجی این بحران نشان دهند، اما هیچ چیز از نقش این رژیم در پیدایش زمینه‌های شروع بحران آبی در ایران چیزی نمی‌گویند.

چند روز پیش یکی از رسانه‌های ایرانی، بخشی از مستند «بانوی گل‌سرخ» را بازنشر کرد. مستندی درباره زندگی خانم «شهین‌دخت سرلتی (صنعتی)» که تأثیر فراوانی در دگرگونی صنعت کشاورزی در استان کرمان داشت. مستندی که بخش اعظمی از آن گفت‌و‌گو با مرحوم همایون صنعتی‌زاده، همسر او و بنیانگذار انتشارات امیرکبیر و البته یکی از سرشناسان حوزه صنعت چاپ در ایران است. صنعتی‌زاده در بخشی از این مستند، درباره سفر ‌«موشه دایان» وزیر کشاورزی وقت رژیم صهیونیستی‌ و دعوا با او بر سر قنات‌های ایران می‌گوید. صنعتی‌زاده با اشاره به زلزله قزوین و سفر موشه دایان به ایران می‌گوید: «آقای ارسنجانی وزیر کشاورزی بود.
در قزوین زلزله شده بود. موشه دایان گفت قنات نکنید. قنات‌هایتان را ببندید. برای این‌که قنات در زمستان آبش حرام می‌شود. از زیر زمین می‌آید بیرون و می‌رود. اصلاً فرقی بین قنات و چاه عمیق نیست. فقط قنات چاهی مورب است و چاه معمولی یک گودال عمیق عمودی.»

او در ادامه می‌گوید: «من آتش گرفتم از حرفش. به مقامات خودمان گفتم به حرفش گوش نکنید. ما سفره آب زیر زمینی داریم که وقتی پر می‌شود سرریز می‌شود. وقتی سرریز می‌شود، روی سطح زمین با پوشش گیاهی معلوم می‌شود… مقنی‌های قدیم این را می‌دانستند. می رفتند درست جاهایی که سبزه روییده بود، می‌گفتند چاه مادر قنات را اینجا باید کند.»

صنعتی‌زاده می‌گوید: «حکایت ما حکایت آدمی بود که سرمایه‌ای از پدرش مانده در بانک و سودش را استفاده می‌کند. ما با سرریز آب‌های زیر‌زمینی معاش‌مان می‌گذشت.»

اشاره او در این مستند، به سفری بود که در سال‌۱۳۴۱ انجام شد و طی آن «حسن ارسنجانی» وزیر کشاورزی وقت، ‌از وزیر کشاورزی آن روز صهیونیست‌ها (ژنرال موشه دایان) برای بازدید از ایران رسماً دعوت کرد. موشه دایان از تاریخ ۲۷‌شهریور تا پنجم مهرماه ۱۳۴۱ در ایران بود و در این سفر با شاه، نخست‌وزیر و دیگر مقامات بلندپایه‌ ایران دیدار و گفت‌وگو کرد و قراردادهایی را در زمینه‌ مسائل اقتصادی، کشاورزی و عمرانی با دولت ایران به امضا رساند.

این نخستین‌باری بود که نماینده رسمی صهیونیست‌ها پس از دعوت رسمی دولت ایران از کشور دیدن می‌کرد که این مساله در مطبوعات آن کشور نیز بازتاب فراوانی داشت. این حضور و آن پیشنهاد، حالا پس از حدود ۵۶‌سال دیگر و البته با زبانی جدید مطرح شده است. این‌بار هم صحبت از بحران آب در ایران است و باز هم پیشنهاد به ظاهر دلسوزانه یک مقام صهیونیست.

دزدان حقیر آب

ویدئوی نتانیاهو البته در میان کاربران شبکه‌های اجتماعی هم با واکنش‌های فنی و تاریخی همراه شد. یکی از کاربران توییتر در رشته توییتی با اشاره به کارنامه سیاه صهیونیست‌ها در دامن زدن به بحران آب در کشورهای خاورمیانه نوشته است: «بیشتر آب مورد نیاز اسرائیل از سوءاستفاده از منابع آب دیگران تأمین می‌شود. اسرائیل خود یکی از نخستین و بزرگ‌ترین دامن‌زنندگان به جنگ آب در منطقه‌ غرب‌آسیاست. از سال ۱۹۵۰ تا‌کنون ۳۲ درگیری نظامی بر سر مناقشات آب در منطقه خاورمیانه رخ داده که در ۳۰‌مورد آن یک طرف اسرائیل بوده است.»

او ادامه داده است: «یکی از راه‌هایی که رژیم صهیونیستی برای آزار و اذیت ساکنان آبا و اجدادی سرزمین‌ فلسطین به منظور کوچ اجباری آن‌ها و گسترش سلطه خود به‌کار می‌برد بستن آب و آب‌دزدی به روش‌های مختلف است. بن گورین نخستین نخست‌وزیر صهیونیست‌ها گفته بود: «ما باید بدانیم که برای حفظ بقای دولت یهودی کنترل آب‌های مرزی از جمله آب‌های روخانه اردن و لیطانی را در دست داشته باشیم.»

او به دیوار حائل هم اشاره کرده و نوشته است: «دیوار حائل هم نماد نژاد‌پرستی صهیونیست‌هاست، هم نماد آب‌دزدی آن‌هاست، اسرائیل با این دیوار ۳۷‌حلقه از چاه‌های آب سرزمین فلسطین را به تصرف در‌آورد و به سفره‌های آبی بزرگ در کرانه باختری دسترسی پیدا کرد و ۳۰‌حلقه چاه دیگر نیز بعدها در همین محدوده حفر کرد. ۸۵درصد منابع آب کرانه باختری در اشغال اسرائیلی‌هاست، اسرائیل بخش زیادی از چشمه‌های این منطقه را خشک کرده یا اجازه بهره‌برداری از آنها را به فلسطینیان نمی‌دهد، حفر چاه در این منطقه منوط به مجوز ارتش اسرائیل است! بخش زیادی از مزارع و باغات این منطقه خشک شده است.»

او ادامه داده است: «خط‌های آبی‌رنگ روی پرچم اسرائیل که نماد نیل و فرات است به خوبی مهم‌ترین استراتژی و فناوری این رژیم برای مساله آب را بیان می‌کند. یکی از خطوط قرمز اسرائیل در مذاکرات به اصطلاح صلح بحث آب است. اسرائیل در پشت‌پرده مناقشات سال‌های اخیر بر سر آب دجله و فرات بین ترکیه و ایران و سوریه و عراق قرار دارد. اسرائیل و ترکیه برای انتقال آب این رودها از طریق خط لوله به توافق رسیده‌اند. یکی از درگیری‌های اصلی سوریه و اردن و لبنان با اسرائیل بحث اشغال و سوءاستفاده‌ اسرائیل از منابع آب جولان و رود اردن‌، دریاچه‌ طبریه(جلیله)، رود بانیاس، رود لیطانی و‌… بوده است.»

کاربران دیگری نیز با هشتگ‌های مختلفی همچون «شمر زمانه» نخست‌وزیر رژیم کودک‌کش صهیونیستی را دروغگویی بزرگ خواندند که برای مطامع خود، اشک تمساح می‌ریزد. متجاوزانی که بیشتر به «آب‌دزدک» شبیه‌اند تا دل‌سوزان کشورهای کم‌آب. «صبح نو» در روزهای آینده و در گفت‌و‌گو با کارشناسان و صاحب‌نظران، گزارش‌های بیشتری از خیانت‌های صهیونیست‌ها و نقش ویژه آنان در بحران آب در ایران و سایر کشورهای منطقه منتشر خواهد کرد.

«امید دانا» از عناصر اپوزیسیون نیز در واکنش به سخنان نتانیاهو گفت: “فقط افراد شیرین عقل این سخنان را باور می‌کنند. اسرائیل یهودیان آفریقایی را می‌خواهد اخراج کند و آنها را حیوان می‌داند، بعد دلسوز مردم ایران شده … اسرائیلی‌ها و حامیانشان دروغ می‎گویند … آنها به دنبال تجزیه ایران به شش بخش هستند …”

 انتهای متن/

چند روز پیش نخست‌وزیر رژیم جنایتکار صهیونیستی با انتشار پیامی ویدیویی در شبکه‌های اجتماعی با هدف تطهیر وجه این رژیم در بین مردم ایران، گفت اسرائیل قصد دارد به مردم ایران برای مقابله با بحران آب کمک کند!

بررسی کلی

امتیاز کاربر: 4.85 ( 1 رای)
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme