https://telegram.me/empireoflies

تطابق “فرقه‌های سیاسی” با حقوق بشر ماهواره‌ای!

به گزارش «امپراتوری دروغ» به نقل از دیده بان، شبکه های ضد ایرانی نشان داده‌اند که تنها زمانی به مقوله‌های دینی ورود پیدا می کنند که بتوانند انحرافی را در ذهن مخاطبان خود ایجاد کنند.

شبکه های مرجع ضد انقلاب،دین پذیرفته شده شان را فرقه هایی همچون بهائیت می دانند و در راستای ترویج آن از هیچ کوششی دریغ نمی کنند چرا که گرایش به این فرقه ها می تواند در حوزه های فرهنگی چالش های مد نظرشان را در جامعه ایران فراهم نماید.

با توجه به عدم موفقیت رسانه های ضد ایران در این خصوص آنچه مسلم به نظر می رسد این است که این رسانه ها تنها در موضع سیاسی در موضوع بهائیت ورود پیدا می کنند و با توجه به تهی بودن این فرقه های دست ساز سیاسی از بن مایه های معرفتی، بازی با الفاظ و فعالیت صرفا رسانه ای در این خصوص را، به ورود در مسائل اعتقادی ترجیح می دهند.

در کنار این نکته قابل تامل، گفتنی است که اگر ماهیت سیاسی و رسانه‌ای بهائیت از آن گرفته شود، دیگر هیچ چیزی برای این جریان جهت عرضه باقی نمی ماند، که خود جای بسی تامل و بررسی دارد.

بی‌بی‌سی که در تحریریه خود از بهائیان بصورت فراوان استفاده می کند طی آخرین مطالبش سعی کرد ضمن نمایش بهائیت بعنوان بزرگترین اقلیت غیرمسلمان در ایران تنها راه مطرح شدن این فرقه در کشور را فعالیت علمای شیعه به نفع ایشان قلمداد کند.

bbcdin

بی بی سی در این راستا می نویسد:

“مسئله بهائیان ایران به نظر این تصور را تقویت می‌کند که در بهترین حالت دین باید در حاشیه مباحثات حقوقی قرار گیرد. اما عملگراها برخلاف این نظر معتقدند. چون رهبران سیاسی و دینی در ایران تلاش کرده‌اند ۱۷۰ سال بنای ضدیت با بهائیان را بر بنیادهای دین بگذارند، از اینرو توسل به معیارهای جهانی حقوق بشری به تنهایی برای تحقق همزیستی احترام‌آمیز کافی نیست.

به نظر می رسد اظهارات اخیر یک روحانی شیعه که از همزیستی با بهائیان حمایت می‌کند، امید بیشتری را دمیده است.عبدالحمید معصومی تهرانی، بر گفته‌های آیت‌الله منتظری در سال ۲۰۰۸ و آیت‌الله صدر در سال ۲۰۱۰ درباره احترام به حقوق شهروندی بهائیان، باب تازه ای افزوده است.

مسئله بهائیان ایران به نظر این تصور را تقویت می‌کند که در بهترین حالت دین باید در حاشیه مباحثات حقوقی قرار گیرد. اما عملگراها برخلاف این نظر معتقدند. چون رهبران سیاسی و دینی در ایران تلاش کرده‌اند ۱۷۰ سال بنای ضدیت با بهائیان را بر بنیادهای دین بگذارند، از اینرو توسل به معیارهای جهانی حقوق بشری به تنهایی برای تحقق همزیستی احترام‌آمیز کافی نیست.”

بی بی سی ضمن توهین به کلیمیان و مسیحیان و سانسور حضور ایشان در ایران آماری غیرواقعی از تعداد بهائیان در ایران ارائه و اعضای این فرقه را بزگترین اقلیت ایرانی غیر مسلمان معرفی می کند و معلوم نیست چنین آماری از چه مـاخذی برگرفته شده است.

القای تعداد بالای اعضای فرقه بهائیت در حالی مطرح می شود که در سالهای اخیر تعداد کثیری از اعضای ایشان بدلیل فضای الوده و پر از پلشتی ایشان از بهائیت جدا شده اند و آمار رو به کاهشی دارند،شاید بتوان گفت برخی بلحاظ سیاسی از بهائیت حمایت می کنند ،اما بلحاظ معرفتی تعداد بهائیات بشدت پایین است.

نهایتا می توان اذعان کرد بی بی سی در سراسر مطلب خود سعی کرد القا کند که حمایت عنصری مجهل الهویه که “آیت الله” بهائیان می شود! می تواند تنظیم کنند حقوق بشر بین جهان تشیع و فرقه ضاله بهائیت شود و این توهمی رسانه ای بیش نیست.

انتهای پیام/

 

https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme