https://telegram.me/empireoflies

تسویه حساب بین گروههای تروریستی کردستان؛ هفت نفر کشته شدند

اختصاصی – به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: در بعد از ظهر سه‌شنبه۳۰ آذر دو انفجار در نزدیکی مقر یکی از دو جریان اصلی «گروهک تروریستی دمکرات کردستان ایران» در نزدیکی اربیل اقلیم کردستان عراق رخ داد.

دو انفجار که در شهر کویه اقلیم کردستان روی داد تا به حال حداقل هفت کشته داشته است و احتمال می رود این تعداد افزایش یابد.
این دو انفجار هنگامی روی دادند که اعضای این حزب بعد از ظهر سه شنبه در حال خروج از مقر حزب پس از پایان مراسمی بودند که دفتر سیاسی گروهک دمکرات به مناسبت سالگرد تولد عبدالرحمن قاسملو بنیانگذار حزب دمکرات کردستان ایران و شب یلدا گرفته بود.به گفته یکی از رهبران حزب دمکرات کردستان، در پی این انفجار دستکم ۷ تن کشته و ۱۲ تن زخمی شدند.
یکی از مسئولان شهر کویه اعلام کرد که ۶ تن از کشته ها، از اعضای حزب دمکرات کردستان و یک نفر از نیروهای امنیتی کویه و از اعضای سازمان اطلاعات این اقلیم هستند.

خالد عزیزی رهبر یک شاخه از حزب دموکرات کردستان

گفته شده این عمل تروریستی به دلیل تسویه حساب های گروه های تروریستی مستقر در اقلیم کردستان عراق بوده چرا که اختلاف ها در بین این گروهک ها بر سر موضوعات امنیتی و دریافت کمک های مالی از دهه ها پیش در جریان بوده از طرفی این گروهک ها که دامنه فعالیت شان بیشتر در ایران است هر از چند گاهی با گروهک هایی مثل کومله و پ ک ک عراق درگیر می شوند.

حزب دموکرات کردستان ایران که زیر مجموعه این حزب در عراق است ، به عنوان یکی از احزاب مستقر در  اربیل عراق ، چندی پیش در همراهی با دولت اقلیم کردستان حملات ارتش ترکیه به اقلیم کردستان را محکوم کرده بود و به نوعی پ‌ک‌ک را مسئول درگیری‌هایی عنوان کرده بود که در مرزهای اقلیم صورت گرفته بود.

در درگیری های ارتش ترکیه با نیروهای پ ک ک رهبران این گروه تروریستی مسئولان حزب دموکرات را مسئول این حوادث دانسته بودند و گفته بودند انتقام خون کشته شدگان در این حملات را از نیرو های دموکرات کردستان خواهند گرفت.

همچنین برخی از تحلیل گران این انفجار را به شاخه ای از حزب دموکرات کردستان نسبت می دهند که مصطفی هجری رهبر ی آن را بر عهده دارد وی در بهار سال گذشته اعلام کرده بود که بعد از دهه ها دوباره قصد دارد فعالیت مسلحانه را در خاک ایران از سر بگیرد ولی شاخه دیگر این حزب به رهبری خالد عزیزی که انفجار دیروز در مقابل دفتر این شاخه صورت گرفت اعتقاد بر مبارزه مسلحانه ندارد و بار ها این دو شاخه بر سر این اختلافات با یکدیگر درگیر شده اند.

لازم به یاد آوریست که برخی از رسانه های بیگانه دولت ایران را مسئول این حمله تروریستی می دانند و هم‌چنین هوشیار زیباری، وزیر خارجه سابق عراق که مخالف  ایران هم است، در یک توییت این انفجارها را به سپاه پاسداران ایران منتسب کرده بود .وی چند ساعت بعد از توئیت مزبور را از صفحه خود حذف نمود.

انتهای پیام/

 

https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme