https://telegram.me/empireoflies

تصمیم نامشروع ترامپ

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغتمامیت ارضی و پایگاه معنوی قدس، متعلق به مسلمانان جهان بوده و این مکان مقدس، ضمن اینکه قبله اول مسلمین به شمار می‌رود، موضوع حمایت همه‌جانبه از مردم مظلوم فلسطین نیز در این میان مطرح است. بیش از ۷۰ سال از اشغال فلسطین توسط رژیم صهیونیستی و بی‌اصالت اسرائیل می‌گذرد و در این میان، جنبش سراسری مسلمانان جهان اسلام، دفاع از حقوق همه‌جانبه مردم فلسطین از سرزمین قدس را نشان می‌دهد.

«دونالد ترامپ» از ابتدای روی کار آمدن خود (۲۰ ژانویه ۲۰۱۷) به عنوان چهل و پنجمین رئیس‌جمهور آمریکا، در طول ۱۱ ماه فعالیت در این پست، سختگیری‌هایی را علیه مسلمانان کشورهای مختلف جهان انجام داده است و هر بار به نوعی دست به اقدامی عجولانه زده یا به نوعی رفتار احمقانه سیاسی از او سر زده است که در آن زنگ خطر تفکر ائتلاف آمریکایی- صهیونیستی به گوش می‌رسد و شاید هیچ‌کدام از مصوبات او، به اندازه انتقال سفارت آمریکا از «تل‌آویو» به «بیت‌المقدس»، موجب خشم مسلمانان جهان نشود و این نوع پازل‌بندی سیاسی از ترامپ در آینده، موجب سرکوبی و فراهم‌سازی برخی شکست‌ها برای ایالات متحده و شرکایش خواهد شد. ترامپ در سمت ریاست‌جمهوری آمریکا در شرایط فعلی، یک سیاستمدار روانی است.

شخصیت دونالد ترامپ که قبل از این رویداد سیاسی، بیشتر یک تاجر اقتصادی بوده، از جهات مختلفی قابل بررسی است و در این میان بی‌شک عده‌ای از شهروندان آمریکایی که به دونالد ترامپ رای داده‌اند، در حال حاضر در امنیت مطلوب روانی به سر نمی‌برند و از رای اعتماد خود به این تاجر آمریکایی، پشیمان شده‌اند، چرا که با تعیین یا تغییر یک اقدام بین‌المللی، بیشتر رنجیده‌خاطر شده و به نوعی از عملکرد رئیس‌جمهور خود تحقیر می‌شوند. در واقع با یک بررسی اجمالی مشاهده می‌شود ترامپ با این تصمیم‌های خود تجارت می‌کند تا اینکه یک راه‌حل سیاسی در پیش داشته باشد. با شکل‌گیری نامشروع رژیم صهیونیستی و بی‌اصالت اسرائیل و اشغال سرزمین‌های فلسطین از سال ۱۹۴۸ میلادی، تقسیم‌بندی مرزی این رژیم اشغالگر، از ابتدا مورد انتقاد و اعتراض شدید مسلمانان فلسطین بویژه کشورهای اسلامی قرار گرفت و اینگونه قدرت‌یابی یهودیان در خاک فلسطین، چالش‌هایی را در خود جای داده بود که با گذر زمان، تشکیل نیروهای جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) و شکل‌گیری انتفاضه‌ مردم فلسطین را در پی داشت.

پایداری و مقاومت فلسطینیان در برابر اسرائیل، اجازه نداد  صهیونیست‌ها به پیروزی‌های چشمگیری دست یابند و در جنگ‌ها و درگیری‌های چند روزه، نیروهای انقلابی فلسطین پیروز شدند و با عقب‌نشینی نیروهای اشغالگر، مقاومت مردم مسلمان فلسطین با حمایت همه‌جانبه جمهوری اسلامی ایران تا امروز ادامه یافته است. تصمیم نامشروع و نابخردانه ترامپ بیشتر به یک تصمیم احمقانه مشابهت دارد که در شرایط کنونی اغلب سیاستمداران و شرکای قدیم و جدید این کشور از این موضوع در هراس هستند، چرا که قدرت شکل‌گیری انتفاضه، متشکل از جوانان فلسطین و نیروهای جنبش مقاومت اسلامی را می‌دانند و در هر حال شکست این تصمیم عجولانه دونالد ترامپ را حدس می‌زنند و ترامپ نیز با مسلح کردن سفارتخانه‌های خود در کشورهای اسلامی، تلاش می‌کند در برابر هجمه‌های به وجود آمده مقاومت کند.

این نگرانی‌ها در سیاستمداران اروپایی چنان عمیق است که در فکرشان چاله‌ها به چاه تبدیل شده و هر روز بیش از پیش دچار اضطراب می‌شوند که وضعیت پیش آمده در پی تصمیم یکجانبه ترامپ، غیرقابل کنترل خواهد بود و حمایت‌های کشورهای اروپایی نیز ضمن حماقت، به شکست تبدیل خواهد شد و هر کدام از شرکا را در شرایط بداقتصادی در کشورهای متبوع خود قرار می‌دهد. راهپیمایی سراسری مردم ایران در آخرین جمعه ماه مبارک رمضان هر سال که با فرمان بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران حضرت امام خمینی(ره) به نام «روز قدس» نامگذاری شده است و استمرار حرکت انقلابی مردم ایران اسلامی زیر سایه رهبری داهیانه حضرت امام خامنه‌ای (مدظله العالی) موجب بیداری اسلامی و آرمان‌خواهی ممالک اسلامی شده است، به گونه‌ای که شکل‌گیری انتفاضه از این بیداری‌ پایه‌گذاری و روزنه‌های مقاومت گسترده شده است که به جهت حمایت از مردم فلسطین شکل گرفته است. جمعه ۱۷ آذر نیز مردم در سراسر کشور بعد از برپایی نماز عبادی- سیاسی جمعه، با شعار «مرگ بر آمریکا» و «مرگ  بر اسرائیل»، تصمیم غیرمعقول و غیرقانونی دونالد ترامپ را محکوم کردند و هرگونه تعرض به خاک فلسطین و بیت‌المقدس را تهدیدی علیه مسلمانان جهان دانستند. شرکت‌کنندگان در راهپیمایی با دفاع از قدس و حمایت از مردم فلسطین، اعتراض خود را نسبت به انتقال سفارت آمریکا به قدس شریف و کشورگشایی سلطه‌طلبانه با اقدامات اشغالگرانه و ضدحقوق بشری رژیم جعلی اسرائیل اعلام کردند.

در این میان گاردگیری معکوس رژیم آل‌سعود در مقابل تصمیم نامشروع ترامپ، جای بحث دارد که خاندان خبیث سعودی، با همراهی ضمنی خود، به گونه‌ای با کلیات این طرح جعلی اعلام موافقت کرده‌اند و در حال حاضر ضروری است کشورهای اسلامی نسبت به این اقدام عجولانه و یکجانبه و غیرقانونی موضع‌گیری شفاف داشته باشند و با محکوم کردن این عمل کاخ سفید، ثبات و امنیت را در منطقه برقرار کنند. با اتخاذ این تصمیم غیرقانونی توسط ترامپ، بحران سیاسی این کشور، در کشورهای مسلمان باید تشدید و این موضوع با اعتراض گسترده مسلمانان سراسر دنیا مواجه شود و از آنجا که این مساله نقض کامل قوانین بین‌المللی بوده و قدس شریف بخش لاینفک فلسطین محسوب می‌شود با شرایط پیش آمده، باید امت جهان اسلام یکصدا به دفاع از قدس شریف و حمایت از مردم فلسطین و نقض این تصمیم نابخردانه قیام کنند و انزجار خود را به گوش سردمداران و تصمیم‌گیرندگان ائتلاف آمریکایی- صهیونیستی برسانند و مخالفت خود را با این موضوع اعلام کنند.

رهبر معظم انقلاب اسلامی حضرت امام خامنه‌ای (مدظله العالی) در دیدار مسؤولان نظام و میهمانان کنفرانس وحدت اسلامی، وحدت امت اسلامی را تنها راه مقابله با توطئه‌های آمریکایی- اسرائیلی دانستند و اشاره فرمودند تلاش امت‌ اسلامی برای نجات مردم فلسطین و آزادی قدس شریف، می‌تواند ضربه مهلکی را به شرارت‌های صهیونیست‌ها بزند و این حرکت مقاومتی می‌تواند جلوی تحریف اسلامی را بگیرد و هرگونه مقابله با این هجمه شوم، مقابله با ظلم است و بی‌شک اگر آمریکا و اسرائیل تصمیم به عقب‌نشینی از این تصمیم نابخردانه نداشته باشند شکست سهمگینی خواهند و در این تردیدی نیست.

انتهای پیام/وطن امروز

«دونالد ترامپ» از ابتدای روی کار آمدن خود (۲۰ ژانویه ۲۰۱۷) به عنوان چهل و پنجمین رئیس‌جمهور آمریکا، در طول ۱۱ ماه فعالیت در این پست، سختگیری‌هایی را علیه مسلمانان کشورهای مختلف جهان انجام داده است.

بررسی کلی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید.
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme