https://telegram.me/empireoflies

تصمیم مدبرانه امام خامنه‌ای و خلع سلاح رسانه‌های بیگانه

به گزارش «امپراتوری دروغ»، خبر بستری شدن و عمل جراحی امام خامنه‌ای در روز دوشنبه ۱۷ شهریور ۱۳۹۳ به سرعت خبر نخست بسیاری از رسانه‌های داخل ایران و حتی منطقه و جهان شد و در سطح شبکه‌های اجتماعیب به طور گسترده منتشر شد.

امام خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در آستانه‌ی عزیمت به بیمارستان برای انجام عمل جراحی در مصاحبه کوتاهی گفتند: من یک عمل جراحی دارم و اکنون عازم بیمارستان هستم، البته جای نگرانی نیست، این به معنای آن نیست که مردم دعا نکنند لیکن ان شاءالله جای نگرانی نیست و یک عمل خیلی معمولی و عادی است. ان‌شاءالله لطف خدای متعال شامل خواهد شد و کارها بخوبی پیش خواهد رفت.

امام-خامنه‌ای

امام خامنه‌ای

این خبر برای بسیاری از مشتاقان و ارادتمندان ایشان در ایران، جهان اسلام و حتی آزاداندیشانی سایر ملل در ابتدا بسیار نگران‌کننده جلوه می‌داد، اما بعد از اطلاع از محتوای اصلی خبر و آگاهی از صحت و سلامتی ایشان  و موفقیت عمل جراحی رهبر انقلاب، قلب‌ها کمی آرام گرفت و استرس و نگرانی‌ها تا حد زیادی کاسته شد.

رسانه‌ای شدن این خبر از طریق سایت رسمی امام خامنه‌ای مطمئناً با اجازه و آگاهی ایشان صورت گرفته است، در این مطلب چرایی و دلایل احتمالی رسانه‌ای‌شدن این رخداد را بررسی می‌کنیم.

بی‌بی‌سی---آقا رادیو-فردا---آقا صدای-آمریکا---آقا

روز پنجشنبه ۱۴ دیماه ۱۳۸۵ ناگهان شایعه درگذشت امام خامنه‌ای در سایت‌های اینترنتی منتشر شد. این خبر را هنگامی که «مایکل لدین»، یکی از مخالفان سرسخت جمهوری اسلامی ایران و از نظریه‌پردازان سرشناس جریان فکری نومحافظه‌کار افراطی آمریکا به‌دروغ تأیید کرد، برخی رسانه‌های خبری جهان آن را تا حدی جدی تلقی کردند. این در حالی بود که مخالفان جمهوری اسلامی در آمریکا مدتی بود که به‌دروغ ادعا می‌کردند رهبر ایران به سرطان مبتلاست و حال ایشان خوب نیست.

نمونه‌ای از دروغ‌پراکنی‌های BBC فارسی در سال 1385

نمونه‌ای از دروغ‌پراکنی‌های BBC فارسی در سال ۱۳۸۵

شایعه دروغین مرگ رهبر ایران که بیش شبیه یک آرزوی خیالی برای دشمنان بود، به این دلیل سریع پخش شد که ایشان به هر دلیل در مراسم عید قربان در روز یکشنبه هفته پیش از انتشار شایعه، حضور نیافتند و پخش‌کنندگان این شایعه دروغین ادعا کردند که حضور نیافتن رهبر ایران در مراسم عید قربان حاکی از آن است که ایشان یا به شدت بیمارند یا اینکه ممکن است درگذشته باشند.

شایعه بیماری و درگذشت رهبر انقلاب، از مهم‌ترین و قوی‌ترین شایعاتی بود که پس از انقلاب درباره ایشان ساخته شده و در حجم وسیعی در رسانه‌های ضدانقلاب و زاویه‌دار با انقلاب اسلامی منتشر گردید، شایعه‌ای که با کمک شبکه‌های ماهواره‌های فارسی و انگلیسی و عربی و … توانست در بین برخی افراد زودباور، سؤالات و ابهامات زیادی ایجاد کند و جو روانی جامعه را از آرامش و سکونی که داشت منحرف سازد.

مایکل-لدین-خامنه‌ای

دروغ‌پراکنی مایکل لدین درباره سلامت امام خامنه‌ای سال ۸۸

این شایعه دروغ، چنان جدی شد که مقامات وقت ایران مجبور شدند که آن را تکذیب کنند. محمدجواد ظریف که در آن زمان، نماینده جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل بود، روز جمعه ۱۵ دی ماه همان سال به خبرگزاری‌ها گفت که این خبر نادرست است. سید محمدعلی حسینی، سخنگوی وقت وزارت امور خارجه کشورمان هم نه تنها خبر درگذشت رهبر ایران را رد کرد بلکه افزود که ایشان در صحت و سلامت به سر می‌برند.

امام خامنه‌ای شخصاً نیز به شایعاتی که در مورد بیماری و احتمال فوت ایشان در رسانه‌های غربی مطرح شده بود واکنش نشان دادند. ایشان چند هفته بعد، در ۱۹ بهمن ۸۸، طی سخنرانی در جمع فرماندهان و شماری از اعضای نیروی هوایی ارتش که به مناسبت روز نیروی هوایی به دیدار ایشان رفته بودند، عملیات روانی و شایعه‌پراکنی اخیر دشمنان را نشانه ضعف و استیصال آنان دانستند و خاطرنشان کردند: دشمنان نظام اسلامی شایعات مختلفی درباره فوت و بیماری درست می‌کنند تا شاید چند روزی روحیه ملت ایران را تضعیف کنند اما آنها نمی‌دانند که در ایران با یک شخص روبرو نیستند بلکه با ملتی روبرو هستند که در پاسخ به توطئه‌ها و حیله های دشمن روز ۲۲ بهمن در سراسر کشور به خیابان‌ها می‌آید و با فریادهای پرشور، قدرت و هوشیاری و استقامت خود را در دفاع از اسلام و انقلاب و ایران نشان خواهد داد.

تجدید بیعت نیروی هوایی ارتش با امام خامنه‌ای تاریخ 19 بهمن 1388

تجدید بیعت نیروی هوایی ارتش با امام خامنه‌ای تاریخ ۱۹ بهمن ۱۳۸۸

برخی سرویس‌های اطلاعاتی و امنیتی جهان برای تضعیف کشورهای مخالف خود گاهی شایعه مرگ رهبران آنها را منتشر می‌کنند تا ببینند چه واکنش‌هایی ایجاد می‌شود. مخالفان دولت‌ها نیز در مواردی از این ابزار استفاده می‌کنند و بر روی اذهان عمومی موج‌سواری می‌کنند. نمونه‌های این عملیات روانی را پیش از این در بسیاری از کشورها در دوران جنگ سرد و بعدها در خصوص کوبا، کره شمالی، سوریه و … قابل مشاهده است.

از این منظر تصمیم مدبرانه و هوشمندانه امام خامنه‌ای برای اعلام صریح و صمیمانه خبر جراحی موفقیت‌آمیزشان، تقریبا ابزار و بهانه شایعه‌سازی و شایعه‌پراکنی را از دست رسانه‌های بیگانه گرفت و عملاً دشمن را در این حوزه حساس که مرتبط با آرامش روانی جامعه و امنیت ملی است کاملاً خلع سلاح کرد.

امام-خامنه‌ای

امام خامنه‌ای در دیدار اخیر خود با هیئت دولت، ایجاد آرامش روحی و روانی در جامعه را از جمله اقدامات با ارزش و خوب دولت برشمردند. تدبیر رهبر معظم انقلاب در انتشار خبر عمل جراحی ایشان، آن هم پس از اطمینان از موفقیت درمان، عملاً اقدامی عملی و مدبرانه در جلوگیری از تشویش اذهان عمومی و به هم خوردن آرامش روحی و روانی جامعه محسوب می‌شود، ضمن آنکه بدخواهان نظام و انقلاب را از شایعه‌پراکنی و عملیات روانی آنها خلع سلاح نمودند.

انتهای پیام/

https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme