https://telegram.me/empireoflies

تصمیم شورایعالی امنیت ملی درباره حصر سران فتنه

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغحجت الاسلام محسنی اژه ای در صدوهفدهمین نشست خبری خود در پاسخ به سؤالی درباره آخرین وضعیت رفع حصر و اظهارات سخنگوی دولت مبنی بر تشکیل جلسه شورای عالی امنیت ملی در این خصوص و اینکه مأموران امنیتی از منزل این افراد خارج شدند و اینکه دادستان تهران گفته آمادگی محاکمه وجود دارد، گفت:‌ ما موضوعات را باید از هم تفکیک کنیم.

وی افزود: یک اتفاقی در سال ۸۸ افتاد که کار مجرمانه‌ای بود و از بیرون هم پشتیبانی می‌شد و البته عده‌ای هم چه‌بسا از ماهیت قضیه خبر نداشتند، اما در نیمه دوم سال ۸۸ و مخصوصا در سال ۸۹، یک جریان کاملا براندازی که به‌صورت شفاف و روشن آمریکا و انگلیس پشت صحنه بودند فعال شد و حقیقتا اگر هوشیاری نیروهای امنیتی و انتظامی نبود، آن چیزی که آغاز شد ادامه می یافت. یک جنگ نرم و انقلاب مخملی راه‌اندازی شد و ادامه یافت.

اژه‌ای گفت: کار مجرمانه‌ای بود و قوه قضائیه وظیفه داشت محاکمه کند و یک تعدادی هم که به خیابان‌ها آمدند را محاکمه کرد. در ارتباط با سران این ماجرا، شورای عالی امنیت ملی تشکیل شد و مصوبه شماره ۵۴۴ در اسفندماه سال ۱۳۸۹ تصویب و تصریح شد که وزارت اطلاعات زیر نظر قوه قضائیه موظف است این اقدامات را در مورد محصوران داشته باشد.

وی افزود: مصوبه شورای عالی امنیت ملی قانونی و لازم الاجراست و هیچ‌کس حق مخالفت با آن را ندارد. شنیده‌ام که در جلسه اخیر این موضوع جزو دستور جلسه شورا نبوده، اما مطرح می‌شود و باز قرار می‌شود، حصر همچنان باقی بماند.

سخنگوی قوه قضائیه تصریح کرد: بحث دیگر این است که در طول این مدت برخی خانواده‌هایشان و خودشان در رابطه با برخی مسائل مثل رفت و آمدها و مسائل پزشکی درخواست‌هایی داشتند که به تمام آن‌ها توجه داشتند. در امر پزشکی نه‌تنها کوتاهی نشده، بلکه بنا به نظر پزشکان و نظر رؤسای بیمارستان‌هایی که آقای کروبی بستری شده بود، ما برای رؤسای قوا هم چنین سرویسی نداریم.

اژه‌ای ادامه داد: دو الی سه سال پیش، حاج خانم کروبی تقاضا کرد که خانه جدیدی خریدیم و می‌خواهیم از این خانه منتقل شویم که بعد از بررسی‌ها موافقت شد. گه‌گاهی درخواست‌های دیگر داشتند که هرآنچه در چارچوب این مصوبه بوده، انجام شده است.

وی افزود: از حدود یک سال پیش ریاست قوه قضائیه دستوراتی دادند که نسبت به برخی از مراجعات بستگان درجه یک، گشایش بیشتری داده شود. کمیته‌ای در دبیرخانه شورای عالی امنیت ملی برای پیگیری و هماهنگی که نمایندگانی از قوه قضائیه و وزارت اطلاعات حضور دارند، امورات را تمشیت می‌کنند.

معاون اول قوه قضائیه گفت: در مورد مسائل پزشکی قرار بود علاوه بر خود حاج خانم کروبی که زمانی رئیس بیمارستان بود، وزیر بهداشت هم نظارت کند که البته می‌دانید حصر درباره خانم کروبی نیست.

انتهای پیام/جام نیوز

محسنی اژه ای: کمیته‌ای در دبیرخانه شورای عالی امنیت ملی برای پیگیری و هماهنگی که نمایندگانی از قوه قضائیه و وزارت اطلاعات حضور دارند، امورات را تمشیت می‌کنند.

بررسی کلی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید.
0
https://telegram.me/empireoflies

۱ دیدگاه

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme