https://telegram.me/empireoflies

تشویق هکر FBI برای حمله به سایتهای ایرانی

به گزارش «امپراتوری دروغ» به نقل از بولتن‌نیوز، اطلاعات جدید نشان می دهد که FBI با استفاده از سابو، هکر مشهور و ناشناس ( نام مستعار هکتور خاویر مونسگور) سایر هکرها را برای حمله به هزاران وب سایت خارجی از جمله جزئیات وب سایت های دولتی ایران، سوریه و برزیل و سرقت اطلاعات حساس آنها هدایت می کرده است.

قراراست مونسگور، ظرف مدت دو هفته در برابر قاضی لورتا پرسکا، در نیویورک حاضر شود و به جرم شرکت در چندین فقره توطئه و جرائم کامپیوتری محکوم شود .

مونسگور، با وجود اقرار صریح به تمامی ۱۲ فقره اتهامات عنوان شده علیه او ، می تواند به لطف همکاری با مقامات ایالات متحده که او را بیش از ۱،۰۰۰ روز پیش بازداشت کرده اند؛ به تخفیف چشمگیر در حکم مجازت خود امیدوار باشد.

اکنون دیگر کاملا مشخص شده که سابو از زمان بازداشت خود با FBI همکاری کرده است ، اما جزئیات و نتایج این همکاری همچنان محرمانه باقی مانده و اسناد دادگاه در ارتباط با حکم نیز با دقت خاصی تنظیم شده است.

با توجه به برخی اسناد دادگاه که کمی واضح تر سخن می گوید و به دست نیویورک تایمز رسیده ، و همچنین با توجه به مصاحبه ای که این نشریه با هکر ناشناس سابق جرمی هاموند انجام داده ، گویا مونسگور هنگامی که باFBI کار می کرده ، صدها مورد حملات سایبری را علیه وب سایت های خارجی هماهنگی و سازماندهی کرده که، برخی از این سایت ها توسط دولت سوریه ، ایران، پاکستان و برزیل اداره می شود.

این اسناد به صراحت مشخص نمی کند که FBI   بطور مستقیم از مونسگور خواسته تا این حملات را طراحی و   سازماندهی کند ، اما با توجه به گفته های لولزسک ، هکری دیگر که در ژوئن ۲۰۱۱ دستگیر شد و به همکاری با مقامات آمریکا اعتراف کرد ، و با عنایت به اینکه این حملات در ژانویه سال ۲۰۱۲ صورت گرفته ، به نظر بسیار محتمل است که این خبر صحت داشته باشد.

تنها در ماه مارس ۲۰۱۲ بود که پرده از راز همکاری مونسگور به عنوان یک خبرچین با FBI برداشته شد.

مونسگور ، هیچیک ازحملات سایبری خود را به طور مستقیم انجام نداده ، بلکه از نفوذ خود در فضای ناشناس مجازی استفاده کرده و موفق شده هکرهای دیگر را به انجام اینکار تحریک کند. هاموند گفت:” سابو نمی خواست دست خود را آلودۀ اینکار کند.

هاموند و مونسگور، ابتدا در دسامبر ۲۰۱۱ و در حمله به شرکت جهانی جمع آوری اطلاعات استراتفور کار می کردند. هاموند، سال گذشته به خاطر دست داشتن در این حمله به ۱۰ سال زندان محکوم شد.

خارج از کنترل

یک ماه بعد، در ژانویه ۲۰۱۲ ، مونسگور ، کار ارسال فهرست وب سایت های خارجی هدف را به هاموند آغازکرد.

آقای هاموند در مصاحبه ای در زندان فدرال کنتاکی گفت: “پس از استراتفور ،کار ما به لحاظ اهدافی که در دسترس داشتیم تقریبا غیر قابل کنترل شده بود”.

هاموند از ذکر نام وب سایت های خاصی که مونسگور از وی خواسته بود تا به آنها حمله کند خودداری کرد. اما، با توجه به سندی حقوقی که از دادگاه به بیرون درز کرده و در ماه نوامبر گذشته و درست روز محکومیت هامون منتشر شده؛ گویا این فهرست شامل وب سایت هایی در ایران ، نیجریه، پاکستان، ترکیه و برزیل بوده است.

این دو نفر ، به لطف آسیب پذیری نرم افزار میزبانی- وب به نام پلسک که اجازه دسترسی به هزاران وب سایت را می دهد، موفق شدند کلید امنیتی هزاران وب سایت را بشکنند.

به هاموند دستور داده شد تا پس از دسترسی به این سایت ها ، اطلاعات سرقت رفته را به سروری تحت کنترل مونسگور آپلود کند ، که به احتمال زیاد این سرور تحت کنترل FBI نیز بوده است. به گفتۀ هاموند، اطلاعات سرقت رفته شامل ایمیل ها و پایگاه داده ها بوده است.

سوریه

علاوه بر هاموند ، اسناد صدور حکم منتشر شده نیز حاکیست که مونسکور هکرهای دیگری را نیز به نقض امنیت وب سایت های دولت سوریه از جمله بانک ها و وزارتخانه های دولتی رئیس جمهور بشار اسد تشویق کرده است.

این بیانیه حاکیست:” FBI از هکرهایی که می خواستند به مردم سوریه علیه رژیم اسد کمک کنند، سوء استفاده کرده، و این افراد ، ناخواسته و ناآگاهانه، دسترسی دولت آمریکا را به سیستم های اطلاعاتی سوریه امکانپذیر ساخته اند.”

از زمانیکه سابو برای نخستین بار در ماه اوت ۲۰۱۱ در دادگاه حاضر شد ، یعنی دو ماه پس از دستگیریش در تاریخ ۸ ژوئن ۲۰۱۱ ، تاکنون صدور حکم وی شش بار به تأخیر افتاده است. FBI در جلسه بدوی دادگاه، از مونسگور به خاطر “همکاری فعالانه اش با دولت “تجلیل کرد و اضافه کرد که او” به معنای واقعی کلمه بطور تمام وقت با ماموران فدرال کار می کرده است.   “

مشخص شده که بخشی از همکاری سابو با FBI در شناسایی و به دام انداختن هکرهای همکار لولزسک بوده ، هر چند تاخیر مستمر در صدور حکم او ، به بسیاری از حدس و گمان ها در مورد سایر زمینه های احتمالی همکاری مونسگور با اف بی آی دامن زده است .

آخرین تاخیر در صدور حکم مونسگور، تنها به مدت یک ماه بوده ، که خود نشان می دهد که فرصت سابو به پایان رسیده است ، هر چند با توجه به کارهایی که او برای FBI انجام داده ، این احتمال وجود دارد که تخفیف قابل توجهی در مجازات وی لحاظ شود و حتی ممکن است اصولا حکم زندان برای او صادر نشود.

قرار است مونسگور در تاریخ ۸ ماه مه در دادگاه حاضر شود و محل نگهداری فعلی او نامعلوم است.

انتهای پیام/

https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme