https://telegram.me/empireoflies

ترویج تفکر تغییر زمانه برای ترویج عادات غیرمتعارف

اختصاصی – به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغبسیاری از افرادی که مخاطبان این شبکه‌ها هستند، باورهای سنتی و دینی دارند. وجود این باورها اجازه تن داده به بسیاری از خواسته‌های این شبکه‌ها را نمی‌دهد. به همین دلیل هم یکی از اصلی‌ترین راه‌کارهای این شبکه‌ها برای تحمیل فکر خود، تغییر نگاه مخاطبان به پای‌بندهای ملی و مذهبی است. این شبکه‌ها به طور مستقیم و غیرمستقیم در پی القای این فکر انحرافی هستند: «از آن‌جایی که زمانه تغییر کرده، باید آداب و عقاید هم تغییر کند.

خویشتن‌داری و عفاف در ارتباط با جنس مخالف، (۱) تفکری است که تاریخ مصرف آن گذشته و دیگر برای این زمانه قابل تجویز نیست. حس خودخواهی مردان و حسادت زنان بوده که در طول تاریخ، مردان و زنان را محدود به خانواده کرده است. حالا که فرهنگ مردم رشد کرده و از اسارت این خودخواهی‌ها و حسادت‌ها بیرون آمده‌اند، تاریخ عمل کردن به آن اندیشه‌های عقب‌مانده به اتمام رسیده است».

این شبکه‌ها با شگردهای خاص رسانه‌ای، افرادی را که در بند این تقیدات هستند، انسان‌هایی عقب‌مانده و متحجر معرفی می‌کنند که نیاز به درمان دارند. چهره‌ای که این شبکه‌ها از انسان این‌چنینی ترسیم می‌کنند، به قدری زشت است که کسی دوست ندارد مانند آن‌ها باشد.

جالب این جا است که غرب، خود به این نتیجه رسیده که آموزه‌های ناب اسلامی، موجب استحکام بنیان خانواده است؛ اما باز هم در تبلیغات رسانه‌ای خود، این احکام را متحجرانه معرفی می‌کند. شاید اعتراف مجله «تایم» آمریکا برای شما هم خواندنی باشد:

قوانین اسلامی باعث شده است که بسیاری از مشکلات حادّ اجتماعی که کشورهای غربی با آن دست و پنجه نرم می‌کنند در منطقه خاورمیانه وجود نداشته باشد. (۲)

منبع: کتاب بشقاب‌های سفره پشت‌بام‌مان-خانواده و ماهواره-نوشته محسن عباسی ولدی

پی‌نوشت:

۱-البته ما پیش از این گفتیم «جنس مکمل» تعبیر صحیح‌تری است. خوب است در همین جا این نکته بیان شود که جنس مکمل در صورتی کامل کننده است که در همان قالبی که خالق او تعیین کرده وظایفش را انجام دهد. در غیر این صورت جنس مکمل، به «جنس مخرب» تبدیل می‌شود؛ همان اتفاقی که امروز در دنیای غرب افتاده و می‌خواهند در جامعه ما هم بیفتد.

۲-پایگاه اطلاع‌رسانی رجانیوز: www.rajanews.com

انتهای متن/

بسیاری از افرادی که مخاطبان این شبکه‌ها هستند، باورهای سنتی و دینی دارند. وجود این باورها اجازه تن داده به بسیاری از خواسته‌های این شبکه‌ها را نمی‌دهد.

بررسی کلی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید.
0
https://telegram.me/empireoflies

۱ دیدگاه

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme