https://telegram.me/empireoflies
وهابیت از یک سو در شبکه های دینی مردم را از عذاب قبر می ترساند و از سوی دیگر در شبکه های دیگر خود هنر مبتذل و انحرافات اخلاقی را ترویج می دهد.

ترویج انحرافات اخلاقی در شبکه‌های وهابی

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغتبلیغ وهابیت، پدیده نه چندان جدیدی است که منشاء پیدایش آن کشف نفت در عربستان سعودی بود. این فرقه سابقا برای ترویج افکار خود تنها به ارسال مُبلّغ و افتتاح مراکز اسلامی و تبلیغی در کشورهای دیگر بسنده می کرد و با سوء استفاده از فقر و جهل مردم در کشورهای ضعیف و توزیع کتب و نوار، فرقه خود را گسترش می دادند. روش تبلیغی دیگر این گروه استفاده از ظرفیت مراسم حج، عمره و همچنین میلیون ها کارگر عربی و غیر عربی است؛ که نیروی تبلیغی قدرتنمدی برای ترویج این افکار در سایر کشورها به شمار می آید.

این روش های کلاسیک توانست این افکار را در جهان اسلام تا حدی رواج دهد به طوری که بخش اعظم سلفی گری که در مصر و سوریه وجود دارد مربوط به همین نوع تبلیغات در زمان ماقبل از ماهواره و اینترنت است.سلفی ها  به دلیل تحریم آلات مدرن تا مدتی از مظاهر تمدن جدید محروم بودند، اما پس از جواز استفاده از این وسایل در طی چند سال به سرعت توانستند عقب ماندگی خود را جبران کنند و شبکه های ماهواره ای وهابی یکی پس از دیگری پا به عرصه وجود گذاشتند.

ریاض الصیداوی مدیر مرکز تحقیقات الوطن العربی، شبکه های خبری و دینی وابسته به قطر و عربستان را طرح کشورهای استعماری برای نگاه داشتن کشورهای عربی در جهل و افراط گرایی می داند و می گوید : این شبکه ها بوجود آمده اند تا در خدمت پادشاهان کشورهایی باشند که خود، ساخته و پرداخته استعمار و غرب هستند. این دو کشور که  به شیوه قرون وسطی اداره می شوند چگونه می خواهند آزادی و دموکراسی را در سوریه و مصرو لبنان و غیره برقرار سازند؟

وی در ادامه سخن خود به طرح های ورای این شبکه ها اشاره کرد و گفت : ویکیلیکس در یکی از اسناد خود منتشر کرد که مدیر سابق شبکه الجزیره خط مشی خود را از مسئولین سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا دریافت می کرد و هدف اصلی آن مبارزه با هرآن چیزی است که به ضرر آمریکا می باشد و ما شاهدیم که اکنون جنگ تمام عیار رسانه ای علیه سوریه و مقاومت لبنان را متکفل شده است.

رسانه های دینی عربستان نیز در همین اهداف گام بر می دارند و شبانه روز بر طبل فتنه های مذهبی و قومی می کوبند و هدف اصلی آنان این است که مردم منطقه را متوهم کنند که جنگ کنونی جنگ بین شیعه و سنی است. اهداف این شبکه های دینی و خبری تنها ایجاد نزاعی است که ادامه حیات خودشان را تضمین می کند.

موضوع جالب اینجاست که صاحبان شبکه های دینی همان کسانی هستند که شبکه های منحرف اخلاقی را نیز اداره می کنند. بعنوان مثال صالح کمال وهمسرش صفاء ابوالسعود دو شبکه به نامهای “اقرا” و ” ارتی ویدیو کلوپ” دارند که یکی مذهبی است و دیگری شبکه منحرف موسیقی و فساد است. شیوخ سلفی مانند عریفی و محمد حسان و خواننده ها همگی ستاره هایی هستند که در برابر یک دوربین می ایستند و از یک سرمایه تغذیه می شوند.

این موضوع درباره ولید بن طلال شاهزاده سعودی و موسس شبکه های «روتانا» نیز صادق است . وهابیت از یک سو در شبکه های دینی مردم را از عذاب قبر می ترسانند و از سوی دیگر در شبکه های دیگر خود هنر مبتذل و انحرافات اخلاقی را ترویج می دهند. هدف آنها ارائه تعریفی بدوی از اسلام و همچنین نابود سازی فرهنگ اصیل عربی اسلامی است. در سی سال گذشته عربستان هزینه فروانی برای گسترش این مذهب خرج کرده است که میزان آن بیش از هزینه شوروی برای گسترش کمونیسم در طی هفتاد سال بود.

انتهای پیام/جام نیوز

امپراتوری دروغانتشار مطالب خبری و تحلیلی رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر می‌شود.

وهابیت از یک سو در شبکه های دینی مردم را از عذاب قبر می ترساند و از سوی دیگر در شبکه های دیگر خود هنر مبتذل و انحرافات اخلاقی را ترویج می دهد.

بررسی کلی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید.
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme